На 3г. започна да си лапа юмрука

  • 640
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 839
Случвало ли се е на някой?  Rolling Eyes
Започна преди месец. Не мисля, че заменя бибата, първо защото я махнахме преди година и половина, второ защото сякаш не го правиа за успокоение.
Лапа цялата си ръка, докъдето може. Прави го сякаш когато бездейства, т.е. гледа анимация примерно, или пък тъкмо е приключил някаква игра и се чуди какво да прави, излежава се и слуша докато им чета приказка ... това е.
Мисля доста от какво може да е. Първата ми работа беше да го отдам на стрес от това, че тръгнаха на градина. Но като се връщаме назад с мъжа ми, смятаме че е започнало преди това.
Искам да открия причината, а не да прилагам драстични методи за отучване.
Просто нищо не ми хрумва. Помагайте!  Praynig

# 1
  • Мнения: 3 405
Спомням си подобен въпрос някъде из форума, но не мога да открия нищо с търсачката. Ако намеря темата ще я публикувам.
Но не мога да ти дам съвет. Приятно ли му е? Как ти се струва?

# 2
  • Мнения: 2 839
Ще съм благодарна, ако намериш, и аз ще търся.
Дали му е приятно ... не съм сигурна, не го прави с настървение както се смуче пръст или биба, просто слага ръката в устата  Shocked

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Точно мислех да пускам подобна тема...  Rolling Eyes
От 10-тина дни Мони взе да си лапа пръстите. Обикновено като гледа анимация или се е залисала нещо.
При нас със сигурност не е стрес отяслата, защото ходи вече от година и 4 месеца, нито пък е като заместител на биберона, който отказа преди 10-тина месеца.
Ще следя темата с интерес.

# 4
  • Мнения: 822
Само като идея вмятам...
Причината може да не е стрес,а копиране от градината.Възможно е,да са го видели от други дечица...Помолете учителките,да ги понаблюдават,кога и в какви случаи го правят там.
Поне аз напоследък наблюдавам сина ми,че прави неща,които никога преди не е правил (като бебешко хленчене и изкуствено подземане,все едно плаче),но затова е почти сигурно,че е копиране,докато във вашия случай е възможна и друга причина...

# 5
  • Мнения: 3 405
Не мога да открия темета. Мисля, че беше пусната от daffodil или Бу, но много е възможно да греша newsm78

Намерих този сайт:
http://www.varnabebe.com/psiholog.php

Ако искаш задай там въпроса.

И го наблюдавай по-обстойно - кога, колко дълго, по какъв начин - смуче пръстите, хапе или си чеше нещо вътре...
Ти го наблюдаваш, де, но повече подробности не са излишни. niara също е дала идея.

# 6
  • Мнения: 3 042
Здрасти, моят син и той така почна - като гледа някакво филмче и хоп пръстите в устата. Не палец да смуче като бебе, просто си лапа пръст някой и гледа. И той скоро тръгна на градина.
Засега само му напомням да не си лапа ръцете и обяснявам за бактериите. Файда нЕма. ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 839
Анджи, много благодаря  Hug
Питах в сайта, чакам отговор  Grinning
Варианта да го е прихванал от градината го изключвам, защото започна преди това.
Поне се успокоих, че не е само при нас  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 3 405
Ще чакаме развитието на събитията  Hug

# 9
  • Мнения: 2 839
Нещо се затрудни с нашия случай психолога  Twisted Evil
Чакам си вече 4 дни отговора, ама няма  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 405
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13329.msg240121;topicseen#msg240121

В тази тема разискват подобни Grinning, но дечицата са по-малки.
Има едно мазило в аптеките, горчи много, и е против лапане на пръсти и гризане на нокти -Daum-Exol  ( не съм сигурна за името ) Пробвай с него.

http://www.medicalbg.com/zdrave/blank_php.php?id_oblast=3&id … _tem=0&id=469

Ето и една статия по въпроса.
Имай предвид, че не е задължително да е невроза, а просто лош навик Simple Smile

# 11
  • Мнения: 6 461
Моят Тошко обикновено го питам когато видя нещо нередно...
Той говори от отдавна .
Пробвай да го поразпиташ.

Общи условия

Активация на акаунт