Дългото кърмене

  • 476
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Мили мами,ще се радвам да споделите с какво сте се сблъсквали,когато сте изумявали хората с дългото кърмене на Вашите бебчета.Аз лично съм се сблъсквала с доста изумени погледи и даже критика и понякога съм се чувствала доста странно...но мисля,че е страхотен шанс за бебчето да суче толкова дълго...въпреки мърморенето!!!!!!! newsm10

# 1
  • Мнения: 1 288
моят опит с кърменето не е толкова дълъг, колкото ми се искаше, но все пак продължи 10 месеца. това, с което се сблъсках и което ме изуми, беше отношението на двама мамолози на тема кърмене. понеже имах проблеми с непрекъснато запушващи се канали, се наложи няколко пъти да ги посетя. щом чуеха, че кърмя вече 10-ти месец, опулваха очи и ме питаха- е, докога така ще я караш. време е да приключваш и други подобни приказки, които съм ги чувала откъде ли не, но точно от мамолозите- не очаквах.

# 2
  • Мнения: 1 722
Ами другите хора не ме притесняваха, обаче напоследък татито и свекитата ме натискат да отбивам, а аз не съм май готова, а за бебчо съм 100% сигурна, че не е.

# 3
  • Мнения: 4 915
Когато съм уверена в нещо, не могат да ме разколебаят или притеснят мненията на околните. Правя, каквото съм преценила и решила. Свекърва ми последно промърморваше да отбивам Мариела, защото не искала да яде много-много друга храна и била "голяма вече", ама не й взимах думите насериозно и си казвах, че до две години със сигурност ще кърмя.

Е, не стана точно така - заради новата бременност кърмата ми спря окончателно преди 2-3 месеца. Живот и здраве, и другото бебче ще го кърмя дълго.

# 4
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Кърмих сина си до година и три месеца, но нямах проблеми с хората около мен! Подкрепяха ме. Никой не ме е гледал като паднала от луната.

# 5
  • Мнения: 3 550
За баща ми е голям срам и много внимава да не се разчуе. Майка ми се ужасява, че малкият още суче и всеки ден му обяснява, че вече е голямо момче и да спира. Той пък много се кефи, че обръщат внимание на сукането му и започна да си иска и от нея.  Joy

# 6
  • Мнения: 6 461
Мили мами,ще се радвам да споделите с какво сте се сблъсквали,когато сте изумявали хората с дългото кърмене на Вашите бебчета.Аз лично съм се сблъсквала с доста изумени погледи и даже критика и понякога съм се чувствала доста странно...но мисля,че е страхотен шанс за бебчето да суче толкова дълго...въпреки мърморенето!!!!!!! newsm10
Аз съм кърмила 8 месеца малкия си син.Не съм обръщала внимание на изумени погледи ,защото мисля и го възприемам като нещо нормално една майка да си храни бебето по естествен начин.
Никой не ме е критикувал и мисля че няма основание за критики и  ако някой ви е критикувал той със сигурност не е бил в ред. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт