А любими коктейли?!?

  • 2 863
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 291
Онази вечер на купона поръчвайки си едно Мохито, осъзнах, че не знам с какво се прави любимия ми коктейл, бармана в Караокето беше пълна скръб и забърка едно бегло подобие на коктейла и ме амбицира сама да си го забъркам  Embarassed естествено, тъй като е мого разпространен лесно намерих съставките и в момента с кеф си го пия пред ПЦто  Mr. Green

За незапознатите, парави се с ром, зелени лимони, сода или спарайт, захар и листа от мента(ако някой знае къде продават да свирка, че тази дето я купих не е много ароматна)

Я споделете кои са вашите любими коктейли  и къде най-добре го правят, определено царе на моя са барманите в TOBA&CO Wink
 

# 1
  • Мнения: 242
Screw driver! Crazy

# 2
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Дайкири, секс на плажа.

# 3
  • Мнения: 2 212
И на мен този споемантия от теб (Над_таб)...всъщност аз не съм по хАлкохола, но коктейлче мога да пийна в приятна компанийка, ама напоследък много ми е студено и много лед слагат иефекта от загряването с рома се губи...иначе преди 2 седмици в София ме водиха в един клуб Селект срещу народното събрание, та там имаше въпросния ама то лед, лед ще кажеш че само лед има... ooooh!

# 4
  • Мнения: 1 416
Не съм голям фен на коктейлите - предпочитам питиетата чисти...  Peace Разбира се, отвреме-навреме си пийвам такива благинки. Двата коктейла, които си поръчвам с удоволствие, са "Солено куче" и "Куба Либре"...  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 550
Куба либре, синя лагуна, секс на плажа, мохито...за тези се сещам в момента  Simple Smile
Уважавам коктейлчетата Simple Smile

Добавям и Космополитан, страшен коктейлSimple Smile))

Последна редакция: нд, 22 окт 2006, 22:53 от Марчето

# 6
  • Мнения: 242
Не съм голям фен на коктейлите - предпочитам питиетата чисти...  Peace Разбира се, отвреме-навреме си пийвам такива благинки. Двата коктейла, които си поръчвам с удоволствие, са "Солено куче" и "Куба Либре"...  Heart Eyes
Лора какво е "Солено куче"? Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 821
Маргарита
nad_tab , някъде правят Мохито с листа от джоджен..не е зле

# 8
  • Мнения: 91
манхатън и негрони, малко силнички, но по мой вкус като комбинация

# 9
  • София
  • Мнения: 10 291
Маргарита
nad_tab , някъде правят Мохито с листа от джоджен..не е зле

Точно с листа от джожен си го направих, ама не е същото... друго си е с метичка  Mr. Green


А по въпроса с алкохола, хората дето ме познават, ме майтапят, че съм единствената рускиня която не пие алкохол  Sick нискоалкохолните коктейли обаче трудно спадат към алкохола... то като пиеш веднъж в месеца и то по едно коктейлче, че се и прибираш с колата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 10
  • Мнения: 442
ами то джоджена е вид мента. не съм пила мохито с джоджен, но и съм сигурна, че няма да ми хареса.
а вие, докато пиете мохито, дъвчете ли си от листата мента?
моите любими коктейли са, вече споменатото мохито, и маргарита.

# 11
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Текила сънрайз и Куба либре Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 185
Sex on the beach и кайпириня, което ми напомня една случка в една дискотека на морето.

Доста бармани не са zапоzнати с много от иzвестните коктейли, или не се практикува да се правят навякъде, или е от липсата на продукти. Но коктейлите се правят погрешно. Поръчваш си нещо, а получаваш...
Като си поръчах веднъж кайпириня на един бар, бях първоначално доста очудена (впоследствие не толкова) какво ми се сервира. Алкохола не беше качаса, а водка мисля, zахар не съм сигурна дали иzобщо имаше, а леда мадамата го натроши пред очите ми с ръце на бара. Не zнам дали си мислеше, че като е тъмно аz не я виждам (беше в дискотека), пълна скъб. Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 596
"маймунски мозък"  Peace

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ужасно беше, Наде, не се сдържах и си поръчах.

Правят го готина, доста готино, в Игралния център в Студ. град- рома е бял, (не Бакарди като в Библиотека) кафява захар на кубчета и мента като за салата...

Куба Либре ми е супер гадно. Преди пиех само Маргарита, когато решавах да си угаждам, но Мохито е истината вече  Peace

Общи условия

Активация на акаунт