Колики през целия ден?

  • 5 330
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 316
Когато вашето бебче имаше колики случвало ли ви се е да са цял ден?  Shocked

Днес при нас започнаха след първото хранене и така след всяко хранене  Cry
Много съм притеснена, че може да не са колики, а лактозна непоносимост или чревна инфекция... Иначе от няколко дни ака по 1 път на ден воднисто и зеленикаво без кръв, а и слуз май няма... Аз приех, че е от коликите, но сега съм наистина притеснена.
Някъде от седмица сме на Инфакол и давам преди всяко хранене.

Моля ви успокойте ме   bouquet

# 1
  • Мнения: 6 164
Крис си имаше дни с по цял ден. Ама не всеки ден, правеше "почивки". Laughing Но иначе си бяха от сутрин до вечер, добре че поне не ревеше много. Онова правило с вечерните колики не важеше при нас. Бяха дневни. Laughing Ама зелено не е било. Зеленото дойде със захранването. Обаче може да е зелено и от колики. Индикатор е, че коремчето се мъчи.

# 2
  • Мнения: 742
Здравей, коликите може да са по всяко време - за съжаление Cry
Вие кърмите ли се? Ако сте на АМ може от него да са зеленикави акитата...Криската имаше десетина дни колики и нищо не й помагаше - минаха от самосебе си Hug Основно мисля, че ни помогна, това, че аз се ограничавах страшно много от храните дразнещи детското стомахче Hug

Успех в борбата с коликите  bouquet

п.п ако все пак нещо те тревожи - по добре се консултирай с педито си

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имаше една тема пусната от Бърди ......в здравословни проблеми.......темата се казваше ..."нов оглед към коликите"...или нещо от сорта.....много е полезна, опитай да я намериш

# 4
  • Мнения: 2 677
Бранко също има колики през целия ден. Веднага след хранене започват да го мъчат. Дори вечерно време няма толкова, колкото през деня. Ние сме на АМ и, слава богу, не са много силни. С всяко хранене му давам Еспумизан и изглежда и той му помага.
Явно не е задължително коликите да са само вечерно време.  newsm78

# 5
  • Мнения: 6 461
Пламен много плачеше от колики .По едно време в чудо се бях видяла ,не знаех вече ден ли е нощ ли е.Добре че имаше моменти в които си правеше паузи. LaughingРазбира се минава и този период .

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Колики= :

*гладно бебе-недостатъчна кърма, хранене "на поискване" ( на всеки час, например).
*прехранено бебе, пиене на разпенено мляко, много отворени биберони (ентусиасти, които дупчат по 7-8 допълнителни отвора на биберона).
*неправилни техники на хранене и позиция на бебето.
*лактозна непоносимост->НАН Сензитив млякото решава проблемите за тези деца.
*претоплено бебе= жадно бебе=неспокойно бебе.
*неспокойно бебе=плачещо бебе=поглъщащо въздух=лошо и често хранене=колики.
*намазано от главата до петичките бебе (със свинска мас, други мазила, бебешко олио)=бебе със сърбеж=неспокойно бебе (бебетата не могат да се чешат)=плачещо бебе=поглъщащо въздух бебе=колики. Не се "омазват" бебетата. Не се мажат с нищо без нужда, всъщност.
*истински колики-в 5% от децата.

Инфакол=Алмагел


Ето цялата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124022.0

Нямах предвид тази, но и тук е казано

# 7
  • Мнения: 3 960
И още как ooooh!  Така от родилния дом до преди 3 дни ooooh!
По цял ден и цяла нощ ,голям кошмар. Сменихме млякото от което ни спря повръщането и почнахме да акаме нормално и за сега нещата са чудесни. Да чукна на дърво -чак ме е страх да се похваля Blush

# 8
  • в джунглата
  • Мнения: 916
ПО ЦЯЛ ДЕН И ЦЯЛА ВЕЧЕР  Peace

# 9
  • Мнения: 316
Успокоихте ме  Hug
Тя малката преди й започваха следобяд и аз гледах сутрин ако спи да свърша нещо, но вчера се видях в чудо  Shocked А тея дни сме си съвсем сами двете  Tired
Колики= :

*гладно бебе-недостатъчна кърма, хранене "на поискване" ( на всеки час, например).
*прехранено бебе, пиене на разпенено мляко, много отворени биберони (ентусиасти, които дупчат по 7-8 допълнителни отвора на биберона).
*неправилни техники на хранене и позиция на бебето.
*лактозна непоносимост->НАН Сензитив млякото решава проблемите за тези деца.
*претоплено бебе= жадно бебе=неспокойно бебе.
*неспокойно бебе=плачещо бебе=поглъщащо въздух=лошо и често хранене=колики.
*намазано от главата до петичките бебе (със свинска мас, други мазила, бебешко олио)=бебе със сърбеж=неспокойно бебе (бебетата не могат да се чешат)=плачещо бебе=поглъщащо въздух бебе=колики. Не се "омазват" бебетата. Не се мажат с нищо без нужда, всъщност.
*истински колики-в 5% от децата.

Инфакол=Алмагел


Ето цялата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124022.0

Нямах предвид тази, но и тук е казано
secretgarden чела съм съветитите на Birdie и ги спазвам от месец и половина... Понеже правя всичко възможно да намаля коликите (поне да са по леки), реших че може да има лактозна непоносимост. Днес обаче засега е спокойна и се надявам да е било просто криза това вчера  Sad

# 10
  • Мнения: 316
Здравей, коликите може да са по всяко време - за съжаление Cry
Вие кърмите ли се? Ако сте на АМ може от него да са зеленикави акитата...Криската имаше десетина дни колики и нищо не й помагаше - минаха от самосебе си Hug Основно мисля, че ни помогна, това, че аз се ограничавах страшно много от храните дразнещи детското стомахче Hug

Успех в борбата с коликите  bouquet

п.п ако все пак нещо те тревожи - по добре се консултирай с педито си
На АМ сме, но никога не съм го сменяла - само на Милумил сме от 2 месеца. Не вярвам да е от млякото щом толкова време нямаше проблеми с него.  Thinking

Още веднъж благодаря на всички   bouquet

# 11
  • Мнения: 100
да ви попитам - не е ли лошо да се прекалява с капките (които и да са)? вие по колко капки и на колко често давате? ние даваме по 7-8 капки еспумизан по 2 пъти на ден.

# 12
  • Мнения: 316
да ви попитам - не е ли лошо да се прекалява с капките (които и да са)? вие по колко капки и на колко често давате? ние даваме по 7-8 капки еспумизан по 2 пъти на ден.
Ами моето педи ми беше казала да давам САБ в последните 3 хранения за деня по 15 капки, защото имало опасност ако се дават през целия ден бебче да се запече, но ако не ми се запичя каза, че нямало проблем да давам и в другите хранения. Давала съм както пише на листовката по 15 капки САБ във всяко хранене и малката не ми се е запичала (акаше на всяко хранене). Сега давам Инфакол и на листовката пише пак във всяко хранене да се дават, а малката си ака веднъж на ден (още преди да сменя капките).

# 13
  • София
  • Мнения: 408
Ние бяхме с постоянни колики от 10 ден до към 3м и половина, направо изпадах в депресия, какво ли не пробвах, но според мен най-помогна дисфлатил. Успех и знай че всичко е временно и ще премине и ще бъде един лош спомен.

Общи условия

Активация на акаунт