За смяната на АМ?

  • 1 873
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Дъщеря ми е на НАН ХА, но не ака редовно... Няма чак запек, защото пропуска само ден-два, но я усещам, че не се чувства конфортно, ако не е акала поне веднъж на ден. Освен това НАН е с високо съдържание на желязо и явно организма й не може да усвои всичко и нещата в памперса са с един маслено зелен цвят... Sick Та... въпросът ми е... да го сменя ли с Аптамил, например, тъй като за него изчетох доста хубави неща...  newsm78 Това нали не е лечебно мляко? И можете ли да ми кажете колко струва ХА?

# 1
  • Мнения: 6 461
Голямото ми дете беше на АМ.Малкото ми от деветия месец премина на АМ,но не съм им сменяла млякото.Давала съм и на двамата Хумана.
Но ако решиш наистина да смениш на друго АМ то трябва да стане постепенно.

# 2
  • Мнения: 703
Разликата в цената не е голяма!Аптамилът наистина е най-хубавото според мен мляко ,но не го сменяй отведнъж,ако наистина си решила!Направи го постепенно!

# 3
  • Мнения: 1 701
Как се въвежда постепенно, че нещо не ми е много ясно?...  Blush Може ли да се смесва със старото мляко или се прави по лъжичка в отделно шише...  newsm78

# 4
# 5
  • Мнения: 1 701
Аууу, Виви, мнооого ти благодаря! Grinning

# 6
  • Мнения: 27 524
Зеленият цвят на акото няма връзка с желязото в АМ-то. НАН ХА не е ли противоалергично, а не за акане или аз се бъркам нещо?

По приницп можеш да го смениш, но е добре да питаш педиатър за това. Аптамил според мен е най-доброто мляко и ако мислиш, че с НАН не е ок, можеш да го смениш.

Не се сменя постепенно, започваш си с новото мляко от раз  Peace

# 7
  • Мнения: 8 917
Гери беше с НАН ХА и не е имала прочлем с изхождането.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 560
Малкия по принцип е на Milumil, но по съвет на педиатърката ни минахме на NAN HA.
Детето го понесе зле- много го болеше коремчето, целия се свиваше и започна да ака зелено.

Спряхме го /пак по съвет на педиатърката/ и си продължаваме на Milumil. Тя даже се учуди от реакцията на бебо, но явно не сме само ние  Thinking

# 9
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Ние бяхме и на Фризолак, после НАН и сега на Аптамил и все така ходим по веднъж на ден или на два дена. Така че може да не е от млякото. За зеления цвят обаче може да се консултираш със специалист.

# 10
  • Мнения: 1 701
Зеленият цвят на акото няма връзка с желязото в АМ-то. НАН ХА не е ли противоалергично, а не за акане или аз се бъркам нещо?

По приницп можеш да го смениш, но е добре да питаш педиатър за това. Аптамил според мен е най-доброто мляко и ако мислиш, че с НАН не е ок, можеш да го смениш.

Не се сменя постепенно, започваш си с новото мляко от раз  Peace
Не се бъркаш, хипоалергенно е! Според педито зеленото в памперса се дължи само и единствено на желязото и нямало проблем, но на мен не ми харесва... Sad Иначе няма връзка с ХА формулата. А детето си е жизнено /даже прекалено  Crazy/, така че не мисля, че е болна нещо... Grinning Ще изчакам да стане на 4 мес. и тогава ще реша /щото най-малкото е от 0 до 4, пък за 2 седмици не си струва/. Благодаря на всички!  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 444
Според мен можеш да свериш съдържанието на желязо в НАН НА  и в друго АМ. Правилно си мислиш че може да е от съдържанието на желязо в АМ. При нас случая беше следния бяхме на Аптамил и малката имаше газове, напъваше се силно и се изхождаше на едва ли не през ден. Послушах съвет на Блонди в друга тема - резултата е че смених бибите на шишетата и преминах от Аптамил на Хумана, и сега си ходим ежедневно до памперса, без затруднения. Все пак секонсултирай с педиатъра. Успех

# 12
  • Мнения: 1 951
Зеленият цвят на акото няма връзка с желязото в АМ-то. НАН ХА не е ли противоалергично, а не за акане или аз се бъркам нещо?

По приницп можеш да го смениш, но е добре да питаш педиатър за това. Аптамил според мен е най-доброто мляко и ако мислиш, че с НАН не е ок, можеш да го смениш.

Не се сменя постепенно, започваш си с новото мляко от раз  Peace

Напълно съм съгласна с Блонди  bowuu

# 13
  • Мнения: 16
тъй като даваш хипоалергенно мляко, мога да ти кажа, че смяната му е добре да стане само и единствено с друга хипоалергенна формула, поне до 6 месеца.
Аз давех ХИП ХА, единственият му недостатък е, че има блудкав вкус.Това много не допада на бебетата.Иначе акането е всекидневно с жълт цвят и достатъчна гъстота.
За да те обедя, че смяната трябва да е друго ХА мляко, ще ти кажа че аз опитах да го заменя с нормалната формула на ХИП и положението хич не беше добро.Излязоха пъпки,паяви се зеления цвят в акото.

# 14
  • по света
  • Мнения: 1 587
Е включвам се и аз,ние също бяхме на НАН ХА и при нас акитата бяха зелени дори тъмно зелени.Аз полудях от притеснение, днес пак направихме консулта с педиатър и тя каза да почваме Аптамим.Ще видим хареса го, дано се нормализира акото  Hug

Общи условия

Активация на акаунт