40 дневното ми бебе отказва да се храни!

  • 461
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Моето момченце е на 40 дена,но от две седмици упорито отказва да се храня. CryЩом му дам цицката започва да плаче,направо се виждам в чудо.Понякога суче по 5-7 минути и отново рев.След като се успокои отново пробвам но само като доближа цицката и отново рев.Пробвах да е изцедя ,имам кърма.Опитвала съм да му я дам с шише,вапреки че не трябва,но тои и биберона не харесва.Въпреки това като понастоявам изпива 50 мл и е заспал.А 50 мл на неговарта въазраст не са ли много малко.Сега постоянно се цедя за да имама кърма ,но направо незнам до кога ще издържа. #Crazy
На първата консултация беше натдал 1кг.Забравих да пиша че сме с ужасни колики и аз отдавам рева на това когато се храни,защото много се гърчи и реве,но пак заспива след като изпие 50 мл.
Много ще сам ви благодарна за съвет.Изчетох доста  в кърмаческия форум но все не мога да намеря отговор.

# 1
  • Мнения: 182
Най-вероятно са колики. При мен също имаше подобен проблем. всичко минава с времето. Щом суче по 5-7 мин. е добре, дори достатъчно, ако суче енергично. Моята буба винаги суче около 5 мин., просто се  е специализирала Laughing. Храни го по-често, не чакай да огладнява, за да не поглъща много въздух, когато суче прекалено лакомо, но пък и не го насилвай, когато не иска цица. Щях да забравя - кърми го полузаспал - действа безотказно!!! Успех и не се отчайвай!

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много е неприятно, когато бебето сякаш отказва гърдата и се плаши от нея - много потискащо действа Sad
Мислиш ли, че при вас може да става въпрос за твърде силен рефлекс на потичане, от който бебето се дави и затова се дърпа от гърдата, като така поема и много въздух? Силните колики също може да са признак за твърде много мляко и силна струя. Не знам дали си попадала на тази статия, но тя обяснява най-честите причини за дърпане от гърдата и плач:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0

# 3
  • Мнения: 4 181
най-вероятно са колики, не се притеснявай толкова, ще отминеи този период.
давала ли си капки Инфакол?

Общи условия

Активация на акаунт