Макарони на фурна -как

  • 12 975
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Момичета помагайте! На мъжлето ми му се ядат макарони на фурна , а аз не знам как да ги приготвя. Т.е вчера се опитах да ги направя по една готварска книга ,но нищо не се получи. Нямяше плънка , а само макарони. Имам бегъл спомен от детските ми години,че бяха супер с хрупкава коричка,но само толкова. Ако някоя от вас прави подобни макарони да помага  Praynig
Благодаря предварително  Wink

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Макароните се сваряват, изсипват се в тавичка и се заливат със смес от чаша захар, 2-3 яйца и половин литър мляко. Слагам и ванилия в сместа. Пекат се.
Само да отбележа, че майка ми навремето слагаше и сирене. Аз сега си ги правя без Simple Smile
П.П. Рецептата пиша по спомен, може захарта да е повече или по-малко.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Макарони на фурна  

Макарони  250г
Масло 60г
Захар 160г
Прясно мляко 800мл
Яйца 4
1 Ванилия
2-3 с.л. галета

Макароните се запържват в олио+ малко масло до златист цвят. Налива се вода и се сваряват. Сварените макарони се изцеждат и се слагат в намазана с масло и поръсена обилно с галета тавичка за печене. Приготвя се заливката от млякото, яйцата, захарта и ванилията. Макароните се поливат с разтопеното масло и се заливат със заливката.
Пекат се в силна фурна до порозовяване.


# 3
  • Мнения: 172
И аз така със сирене обаче, че много ги харесвам и като се запекат отгоре стават мъъъ много вкусни.

# 4
  • Мнения: 1 064
От майка ми съм се научила, когато взема макарони или кус-кус задължително да ги запичам до златисто във фурната. Така стават по-вкусни...  chef
А иначе макароните на фурна ги приготвям като anomalia... Peace

# 5
  • Мнения: 5 228
Аз ги правя като сварявам половин пакет макарони, изсипвам в тавичка и заливам със смес от 1 л. мляко (може и по-малко), 3 яйца, 1 чаша захар и 1 ванилия и пека във фурната.

# 6
  • Мнения: 1 353
Пакет сварени макарони, 1л. пр. мляко, 3-4яйца, захар и сирене на вкус, 1/2 пак. масло. Всичко се разбърква и пече.

# 7
  • Мнения: 208
Макарони на фурна с орехови ядки

300г сварени макарони
1 ч.ч. орехови ядки /запечени и едро счукани/
4 яйца
200г захар
750 мл. пр. мляко
75г кр. масло
настъргана лим. кора и ванилия.


    Макароните се изсипват в тавичка, намазана с масло. Поръсва се с ореховите ядки, леко разтопено масло и дребно настъргана лим. кора. Залива се със смес от разбитите с мляко, яйца, захар и ванилия и се пече в умерена фурна до порозовяване.

# 8
  • софия
  • Мнения: 376
аз ги правя така:
1п.сварени макарони
натрошено сирене на око
1п масло
изсипват се в тавичка
заливат се с:
1л пр.мляко,когато е почти кипнало се добавят 4-5 разбити яйца на тънка стуйка при непрекъснато бъркане.
2ч.ч.захар
2-3 ванилии
пече се
когато започнат да се зачервяват се поръсват със пудра захар и се пекат докато се зачервят хубаво
стават много вкусни с хрупкава коричка

# 9
  • Мнения: 56
Благодаря на всички , които се отзоваха с рецепти. Макароните станаха страхотни. Мъжлето нападна тавата и без да мрънка изяде половината . Повярвайте, това се случва много рядко  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 2 623
Благодаря на всички , които се отзоваха с рецепти. Макароните станаха страхотни. Мъжлето нападна тавата и без да мрънка изяде половината . Повярвайте, това се случва много рядко  Simple Smile

Коя от рецептите използва - моля сподели  Hug

# 11
  • Мнения: 215
Никъде не видяхмоята рецепта.
Значи, аз посипвам дъното на тавичката със захар и я разтопявам на котлона като за крем-карамел, т.е. карамелизирам. След това натрошавам сирене, изсипвам предварително сварените макарони и след това заливам със смес от 500 мл. прясно мляко, 3-4 яйца и една чаша захар+ванилия. Запичам във фурната след това.Става страхотно.Опитайте  chef

Общи условия

Активация на акаунт