За честотата на пишкането

  • 595
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Притеснявам се дали синът ми не ходи твърде рядко по малка нужда. Стефчо е на 2г. и 8 м. и пишка 3-4 пъти на ден. Поема доста течности, но въпреки това пишка рядко. Страх ме е да не се натоварват бъбречетата с това задържане на урина. Сутрин като стане не му се пишка, с голям зор успявам да го накарам. Та се чудя дали е нормално да се пишка толкова рядко?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
Нямам представа дали си е до организъм.Казваш,че пие доста течности.Ако е така,ми се струва,че 3-4 пъти е малко.Моята мома според мен(на почти същата възраст е)приема средно количество течности.И може за няколко часа да пишка 3-4 пъти.Защо не се консултираш като начало с педиатъра му?

# 2
Синът ми е на 6 години и има проблем с нощното напикаване. Докторът , при който го водихме, каза, че му е разширен пикучния мехур и трябва да се изпишква на всеки 2 часа. А пикучният мехур му се е разширил, защото все е унесен в игри и забравя да иде до тоалетната и чака в последния момент. Така че  напомняйте на децата си, че после става по-трудно.

# 3
  • Мнения: 809
Ох, притеснихте ме. Ще се консултирам със специалист.

# 4
  • Мнения: 14 133
Синът ми е на 6 години и има проблем с нощното напикаване. Докторът , при който го водихме, каза, че му е разширен пикучния мехур и трябва да се изпишква на всеки 2 часа. А пикучният мехур му се е разширил, защото все е унесен в игри и забравя да иде до тоалетната и чака в последния момент. Така че  напомняйте на децата си, че после става по-трудно.
Благодаря!!!!! Ще го запомня!!!!

# 5
  • Мнения: 2 732
Притеснявам се дали синът ми не ходи твърде рядко по малка нужда. Стефчо е на 2г. и 8 м. и пишка 3-4 пъти на ден. Поема доста течности, но въпреки това пишка рядко. Страх ме е да не се натоварват бъбречетата с това задържане на урина. Сутрин като стане не му се пишка, с голям зор успявам да го накарам. Та се чудя дали е нормално да се пишка толкова рядко?
и моята е така с разликата че не пие много течности Rolling Eyes.Аз я водих на лекар нищо не и откриха каза ми че трябвало да я изпикавам на 1 час само че тя не иска аз да контролирам нуждите и Thinking

# 6
  • Мнения: 809
и моята е така с разликата че не пие много течности Rolling Eyes.Аз я водих на лекар нищо не и откриха каза ми че трябвало да я изпикавам на 1 час само че тя не иска аз да контролирам нуждите и Thinking
[/quote]
Досега не сме имали проблем с пишкането. Но от 2 седмици насам се яви. Преди като се събудеше, отиваше да пишка. Сега като стане, не ще. Същото е и вечер, преди да си легне. Какво ли не измислям, за да го накарам да пишка.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 352
Досега не сме имали проблем с пишкането. Но от 2 седмици насам се яви. Преди като се събудеше, отиваше да пишка. Сега като стане, не ще. Същото е и вечер, преди да си легне. Какво ли не измислям, за да го накарам да пишка.
Не искам да те плаша, но възможно ли е да изпитва дискомфорт при пишкане и затова да не иска?
Най-добре е да го заведеш на лекар.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 616
Щях да пускам такава тема, ама ти се ме изпреварила  Wink Моят синковец е на 3,4 г и по същия начин ходи 3-4 пъти на ден. Това е когато е в къщи събота и неделя, а когато е в градината си нямам и на идея. Отива тогава, когато не е в състояние да стиска повече и понякога чек след като е пуснал на гащите. С триста зора го карам да ходи, когато го видя че пристъпя от крак на крак, а ако не му се ходи въобще не мога да го накарам. В началото като се научи да пишка сам в тоалета - каго големите - му беше интересно и ходеше честичко, но сега не ми идва на ум с  какво да го прилъжа  Thinking

# 9
  • Мнения: 809
Не искам да те плаша, но възможно ли е да изпитва дискомфорт при пишкане и затова да не иска?
Най-добре е да го заведеш на лекар.
Има и нещо друго. Изкарахме една чревна инфекция и доста се беше обезводнил, съответно и урината бе по-концентрирана. Имаше песъчинки. Може да е изпитвал болка като пишка, но не ми е казвал. Сега урината е нормална, но не иска да пишка. Като се изпишка количеството е "задоволително". Питам го боли ли те като пишкаш, отговорът е не.

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 16:56 от Julka

# 10
  • Мнения: 953
УЖАС и моята малката е като твоя Жулка, даже съм предупредила в детската да я подсещат и пращат в тоалетната.
Но това сутрин най- много ме безпокои.
До скоро не беше така, но сега от около месец е този проблем. Преди даже ходеше много често и това също ме притесняваше.

Общи условия

Активация на акаунт