Как се определят г. с.?

  • 1 304
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 587
Майчета,извинявайте за глупавия въпрос, но ми е за първи път все пак:)Може ли да ми кажете как се определят гестационните седмици,защото аз не съм много наясно в коя седмица съм точно и кога ще влзяза в третия месец newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 227
Г.с. започва да се брои от първия ден на последната редовна менструация, като всяка г.с. трае по 7 дни. Една нормална бременност трае 40 г.с.  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 103
http://www.zachatie.org/
най-отляво, най-отдолу има в Приложения-изчисляване на датата на зачеване
попълни го и най-отдолу има и г.с., в която вероятно си

# 3
  • Мнения: 1 064
Погледни и тази тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2738 Peace

# 4
  • Мнения: 1 596

какво значи лутеална фаза Sad

# 5
# 6
  • Мнения: 6 164
Г.с. започва да се брои от първия ден на последната редовна менструация, като всяка г.с. трае по 7 дни. Една нормална бременност трае 40 г.с.  bouquet
Peace
Като срещнеш ПРМ да не се чудиш какво е. Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 4 587
Момичета, извинявайте за поредния глупав въпрос, но един месец колко гестационни седмици съдържа, защото ми казаха,че те били по-кратки от нормалнатас 7-дневна седмица smile3502

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Една г.с. се състои от 7 дена, в 1 г.м. има 4г.с. За това и бременността е 10г.м. или 40г.с.

# 9
  • София
  • Мнения: 718
Една г.с. се състои от 7 дена, в 1 г.м. има 4г.с. За това и бременността е 10г.м. или 40г.с.

 newsm10

# 10
  • Мнения: 6 164
Достатъчно добре са ти обяснили в другата тема. Защо трябва да пускаш сто теми за едно и също нещо?

# 11
  • Мнения: 1 029
Броенето на г. седмици започва от датата (първия ден) на последния ти цикъл като цялата бременност трае около 40 г.с. Иначе към датата на последният ти цикъл като добавиш 7 дни и 9 месеца се получава датата на очкаваното раждане - терминът. На тази дата всеки месец влизаш съответно в следващия месец от бременността ти. Т.е. ако например датата на цикъла ти е била 1 октомври това означава, че терминът ти е на 8 юни и на 8 декември влизаш в трети месец.
Дано да съм била полезна и да съм обяснила по разбираем начин.  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 4 587
Много ви благодаря  bouquetПомогнахте ми много Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт