хранене през нощта

  • 1 054
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
здравейте!

моят емо е 3 седмици и не успява да издържи 6 часа без мляко през нощта (ние сме на АМ и се храним с aptamil). събужда се по-рано и плачът е по неистов от този при коликите. през деня не го будим на минутата ако спи спокойно и никога не плаче така от глад. винаги си излапва дозата. сега закъснявам с храненето в 12 и избързвам храня го към 5. мислите ли, че е добра идея, защото нали стомахчето има нужда от 6 часа спокойствие. има ли някой подобен опит? а дали нощното събуждане не е по друга причина?

# 1
  • Мнения: 14 133
Давай му да хапне и през нощта, щом не може да издържи 6часа и не се залъгва с вода.

# 2
  • Мнения: 46 492
Храни детето, когато е гладно, а не, когато часовникът звънне.
Това с 6-те часа почивка го няма никъде по света, на тези седмици е нормално детето ти да яде през 3 часа.

# 3
  • Мнения: 8 917
Нали е на 3 седмици ? Какви 6 часа почивка Shocked Давай на детето да хапва когато си поиска и ще видиш как ще престане да се буди Peace

# 4
  • Мнения: 8 505
А защо го храниш по час?Забрави за часовника и го храни когато е гладен.

# 5
  • Мнения: 203
Храни го като е гладно, забрави тези съвети за 6 часови почивки, мен никой не ме е съветвал така и никой не ме пита кога го храня и на какви интервали. То само ще започне да се отказва след време.

# 6
  • Мнения: 6 461
Храни си бебчето когато огладнее.Каква почивка? Гладно ли е давай му да яде. Simple Smile
"Гладни очи заспиват ли?" : Wink

# 7
  • Мнения: 416

идея, защото нали стомахчето има нужда от 6 часа спокойствие. има ли някой подобен опит? а дали нощното събуждане не е по друга причина?

Абе то, ако се нуждаеше от почивка, нямаше да изпитва глад детето ти.
Давай му да яде, когато иска, не го мъчи.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И ние бяхме и сме на АМ,но до края на 3я месец хранех нощно време.После тя сама се отказа.Дори си спомням,че в началото аз я събуждах да я храня по час/което също не е много правилно/,но това беше до края на първия месец,после когато тя се събуди.

# 9
  • Мнения: 100
благодаря ви на всички.

не работим стриктно по часовник. примерно щом си спи спокойно, не го будя точно в 12 например, но се отклонявам до час от времето.
винаги ми е жал, когато го будя за да яде. вие до колко се отклонява(х)те от времената за хранене?
на кутията аптамил пише, че приготвеното мляко се консумира до час. имам вариант или да го будя или ако го оставям и да чакам да се събуди гладен и да плаче докато му приготвя млякото.

# 10
  • Мнения: 8 505
...винаги ми е жал, когато го будя за да яде. вие до колко се отклонява(х)те от времената за хранене?

Колкото-толкова.Не съм я будила.Приготвяй млякото след като се събуди,става за минута.Ако нямаш МВ печка,можеш да си съхраняваш топла вода в термос.Така няма да се притесняваш,че млякото ще се развали.

# 11
  • Мнения: 100
като прибавим и смяната на памперса, колкото и експедетивна да съм с приготвянето на млякото, пак ще има време да си пореве от глад човечето. наистина незнам как е най-удачно да се подходи.

# 12
  • Мнения: 46 492
Аз слагах водата в шишето, колкото е дозата и като ревне, само добавях лъжичките вътре, отнема около 5 секунди, винаги съм давала на стайна температура.
Като се наядеше, обикновено заспиваше и не усещаше смяната на памперса или мъжът държеше шишето, а аз през това време сменях памперса.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 488
Спокойно и ние си хапвахме така нощем , щом си е гладно детето си давай.
Аз също се чудех как ще я отбия да яде вечер но тя сама си промени режима в края на 2-рия месец , до тогава си ядеше и през нощта.
Между другото нямаше час почти всяка нощ се разминаваше.
Храни го когато си е гладен нощем

# 14
  • Мнения: 2 677
Ние също от самото начало, за съжаление сме, на АМ. Хапва си през нощта, но когато той се събуди. Понякога минават четири, понякога пет часа. Никога не ми е минавало през ума да го будя, за да яде. Когато е гладен, той доста добре знае как да си поиска.  Joy
Нашата лекарка също каза, че към третия месец сами започват да се отказват от нощното хранене.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт