Бременните българки живеещи в Гърция

  • 7 178
  • 27
  •   1
Отговори
Цитат
трудно ли е раждането в гръцка болница?

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 04:09 от Дивиана

# 1
Здравей Объркана Simple Smile

Аз също живея в Гърция и чакам своето бебче Simple Smile)))

Не знам дали е трудно, но определено е ужасно скъпо...... (8 / 10 000 евро); секцио правят само ако се налага, но не и ако ти така предпочиташ; съвети не дават ако ти сама не ги попиташ за нещата които те вълнуват; държат се малко резервирано към чужденците; не всички доктори говорят английски, а това определено ни коства множество главоболия защото аз съм от скоро тук  (приблизително година) и не владея отлично гръцки........

Като цяло аз лично не им се доверявам кой знае колко като специалисти и бих предпочела да родя в България, но .......... определено не ми харесва идеята да сме радзделени с таткото за по-дълго от месец, а и за бебчо би било по-добре по отношение на документите.

Лека бременност и безпроблемно раждане от мен Wink

# 2
Цитат
благодря за разяснението.предполагах че нещата стоят така. newsm78naistina за бебето е по добре да се роди в Гърция :тхинкинг:.права си че генеколозите тук не обръщат голямо внимание и абсолютно нищо не разясняват Sad,добре че са ми приятелките от Бг,които имат бебета ,добре че са родителите,които да ми изпращат всеки месец списания за бремеността от Бг,добре ,че е този форум ,че да се информирам за много неща относно бремеността :хуг:иначе знам че ако си в държавна болница не се заплаща,ама моя съпруг е решил да даде пари на рака на главния генеколог уж като лекар с много опит-той да ме изроди, :оооох:аз също нямам още1 година престой в Гърция и не знам толкова добре езика и го карам главно на английски и малко ме притеснява като дойде януари и се наложи да влиза в болница как  сте се развият нещата там newsm78e поне генекологът ми разбира английски.........незнам,имам познати гъркини раядали в частна клиника-тарифата е около 3000еуро,но имам и други познати гъркини раждали в държавна болница без да заплащат нищо и са доволни от начина,по които са се отнесли с тях :тхинкинг:
иначе лекарствата са им почити същите.В началото на бремеността ми генекологът в Гърция ми предписа желязо\"Велтифер\",калзии\"Body-Цалцин\" и магнезии\"Трофокард\",аз през живота си толкова много хапчета не съм изпила колкото за тези няколко месеца :оооох:обаче след третия месец си отидох в Бг и ми се наложи да сменям два самолета,един влак-като видях че не ми стана нищо започнах да пътувам всеки ден до Варна с автобус и тогава като получих едни контракции които продължиха 3 дни замалкo да загубя бебето,а пък мажа ми така ми се накара по телефона от Гърция,че още ме държи.Отидох в Варна при една доцентка на преглед и се оказа че съм получила 1 см скъсяване на шийката и тя ми изписа \"магнерот\"-слава богу контракциите спряха и по най бързия и безопасня начин-пътуване само с самолети се прибрах в Гърция и веднага отидох на консултация-генеколога даже не ме прегледа на ехографа,а остави тази работа на мед.сестра :цразъеъес:а пък да ми измери разтоянието на шийката въобще и не благоволи :2гунфире:единственото задоволително добро което се оказа било че \"трофоцард\" и \"магнерот\" били с еднакво действие,само че като се получили контракции трябвало да се вземат в по големи количества за да имат ефект.
това е за моите премеждия. newsm78 преди няколко дни влязох в 7месец.........да видим какви изненади ме очакват още в Гърция :тхинкинг:
и на теб пожелавам всичко най-най..безпроблемно и само приятни емоции   

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 20:45 от Дивиана

# 3
  • Мнения: 1 263
Здравей Объркана Simple Smile

Аз също живея в Гърция и чакам своето бебче Simple Smile)))

Не знам дали е трудно, но определено е ужасно скъпо...... (8 / 10 000 евро); секцио правят само ако се налага, но не и ако ти така предпочиташ; съвети не дават ако ти сама не ги попиташ за нещата които те вълнуват; държат се малко резервирано към чужденците; не всички доктори говорят английски, а това определено ни коства множество главоболия защото аз съм от скоро тук  (приблизително година) и не владея отлично гръцки........

Като цяло аз лично не им се доверявам кой знае колко като специалисти и бих предпочела да родя в България, но .......... определено не ми харесва идеята да сме радзделени с таткото за по-дълго от месец, а и за бебчо би било по-добре по отношение на документите.

Лека бременност и безпроблемно раждане от мен Wink

имаме само от 1 седмица компютър и засега малко трудно се оправям в тези форуми и отговорите,за което се извинявам  :блуш:
влязох отново само за да ти пожелая и на теб лека бременост и безпроблемно раждаме   bouquet

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 20:46 от Дивиана

# 4
  • Мнения: 20
Здравейте,
раждането в гръцка болница нито е толкова ужасно, нито толкова скъпо. Във всяка болница (държавна или частна) се плаща някаква сума (между 300 и 1000 евро), която в последствие се възстановява до определена сума като това зависи от осигуровката която имате. Например ако имате ИКА и родите в държавната болница ще заплатите за престоя си около 400евро(толкова плати моята приятела преди 4 месеца) и съответно от ИКА след това плащат фиксираната сума от около 700 евро. Ако имате друга осигуровка сумите са различни, но принципът е същия. ТЕВЕ покрива пак около 650-700 евро, а Димосио покрива всякаква сума в държавна болница и 75% от сумата в частна клиника (ако осигуровката е от мъжа ви). Единствения недостатък на държавната болница е, че на раждането ви може да присъстват доста студенти и лекарят ви да е някой специализант.  Допълнителното което заплащате ако отидете в частна клиника е труда на лекаря и това вече е по споразумение с него. Обикновено жената ходи при един и същи гинеколог (на частно ако имате ИКА) с когото се разбира доста преди раждането колко ще и струва това. Съответно този гинеколог ти обръща наистина много внимание (аз прекарвах по 1 час). Аз лично преди 3 години платих 750 евро на моя доктор като родих в най-добрата тогава болница в Солун (Диавалканико). За престоя в болницата за стая с 3 легла пак около 750-800 евро. Сега цените не са променени с повече от 5% оттогава. Може в Атина цените да са малко по-високи, но не чак толкова, а и не е задължително да ходите при най-големите светила.
Така, че момичета не се панирайте толкова много, болниците са чисти и на добро ниво. И си говорете на английски-персоналът обикновено знае.
Надявам се да съм ви била от полза.

# 5
  • Мнения: 1 263
благодаря за отговора,като отида при генеколога си след седмица вече сте знам какви въпроси точно да му задам.Съмненията с мажа ми са че в държавната болница имат повече апаратура,по нова техника и повече доктори,затова сме се насочоли и към раждане в държавна болница.
Иначе ходих на няколко прегледа и на частен генеколог които изражда в частна клиника-наистина ми обърна внимание и консултацията продължи около 30мин(докато в болницата не е повече от 5мин и отделно трябва да чакаме пред друг кабинет да дойде същия доктор да ни погледне на ехограф и най странното е че не пуска никoй друг освен бременната,мажат ми трябваше да чака вън като изгоненен  newsm78)обаче този частният като разбра че не съм 100% сигурна че искам да раждам в частна болница коренно си промени отношението,спря да бъде толкова любезен и да държи такъв тон на мъжа ми,че чак на мен ми стана неудобно   :тхинкинг: и веднага си поиска с 20еуро повече за консултацията.   

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 21:05 от Дивиана

# 6
  • Мнения: 1 263
Цитат
а случайно да знаете дали въобще в Гърция има магазини за бременни?  newsm78 аз живея на Крит,магазините за деца брой нямат-толкова са много,но за бременни 1 не съм видяла.  :оооох:
  аз лично по съвети от приятелки предпочитам да използвам продукти на Авент и Мустела като козметика за бременни,но тук с голям напън само в един от множеството дет.магазини открих да продават артикули на марката Авент  :хуг:
.а по въпроса за сутиените и клиновете след раждане въобще си нямам напредстава къде мога ги намеря  :тхинкинг:
ако някой знае нещо по въпроса ще съм му много благодарна ,ако сподели   bouquet

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 21:06 от Дивиана

# 7
  • Мнения: 20
Дрехи за бременни продават в детските магазини обикновено като например в MotherCare, Prenatal, Chico , SAM 013. Клинове трябвя да има там, както и в аптеките. Не знам да
има някакви специализирани само за бременни.
Бори71 - това което сте направили с гинеколога да му кажете че се съмнявате за частната болница е голяма грешка. Не искам да те плаша, но познавам момиче чийто частен гинеколог е предизвикал раждането малко по рано за да не я изпусне като
клиентка . От друга страна обаче сте разбрали що за човек е този гинеколог(което е най-важното) и може да не съжаляваш че няма да раждаш с него.
Нормалната тарифа за посещение при гинеколог на частно е 30-35 евро а максималната която съм чувала с ултразвук е 50, така че ако ви е взел повече си прави извода за този доктор. Аз лично смених няколко докато намеря този който ми пасва като човек и специалист. Плащах си за едночасов преглед 30 евро и накрая ми предложи да си избера в коя от частните болници или в държавната искам да раждам с него.
По отношение на оборудването - не мисля че частните имат по-лоша техника от държавните болници. Както казах те не са в буквален смисъл частни- всичко е въпрос на осигуровка.
Ако си решила да раждаш в държавна болница и все пак искаш да си избереш доктор можеш да се уговориш с някой от специализантите за да ти обърне повече внимание(съответно ще си уговорите някаква сума по-ниска от тази на частен гинеколог).
Това  е инфото което мога да ти дам допълнително. Надявам се да съм помогнала. Лека и безпроблемна бременност

# 8
  • Мнения: 1 263
Цитат
в началото ни вземаше по 30 еуро,но като разбра че може би няма да раждам при него в частната клиника,поиска 50 еуро on

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 21:08 от Дивиана

# 9
  • Мнения: 130
Цитат
Здравей  Bori71!   bouquet
Първо да ти пожелая лека и безпроблемнна бременност!  :хуг:
Донкат ти е обеснила всичко много добре,ако мога да ти буда полезна с некаква друга информация  съм насреща!
Аз живеа на Родос и родих в държавна болница и съм много доволна и от лекарят ми и от персонала,като се има в предвид че родих по спешност в 35г.с. и имах големи страхове за бебето,слава Богу всичко мина идеално и двете се чувствахме много добре и в сигурни ръце.Дано имаш същия късмет в избора на лекар,зашото аз имах като теб големи колебания къде да родя,но не съжалявам за избора си изобщо  Naughty
Цените на прегледите тук са от 30 до 50 еуро за частен преглед,аз ходих в болницата,но винаги давах на лекаря ми 20 еуро,защото бех много доволна от него ,мъжа ми е присъствал на абсолютно всички прегледи и мнго ми помагаше в обесненията .зашото има термини които не разбирах,но всичко зависи от лекаря,чувала съм и за такива които нищо не обесняват и едвали не се съмняваш в компетентността им като питаш нещо  :сицк:,но дано ти не попаднеш на такъв.
За престоя в болницата нищо не съм платила,с изключение че дадохме пари на лекарят ми,но без да сме се пазарили предварително с него,а просто защото наистиана много ми помогна и съм му много благодарна\\това че не съм платила нищо ми е малко странно,но така и не разбрах защо,можеби заради раждането по спешност\\Стискам палци всичко да е наред с теб и бебчето!
Поздрави от нас!  :хуг:   bouquet

Моля, пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 21:09 от Дивиана

# 10
  • Мнения: 1 263
Цитат
Благодаря донкат и беборина  bouquet нна теб беборина пожелавам да ти е живо и здраво бебчето и да ви носи мн мн радост на теб и на съпруга ти  Joy
май се замислям да отидем на консултация и при 3-ти гениколог,които ни казаха че бил добър  newsm78
питах съпруга си за застраховката и той ми каза че неговата била ОГА и май не трябвало да плащаме нищо,но сте разпитам по подробно като отидем на консултация.
тук също ходят на 3Дехограф,но за разлика от Варна, където жената е 50лв.,тук е 100еуро.  Wink но няма как сте отидем да видим какво е положението.
за продукти от фирмата \"chicco\" сам малко резервирана,защото едана приятелка от България ,която има бебе ми каза че всъщност ги внасяли от Турция и качеството им не било много добро. 
а относно кремове и лосиони сам много доволна от френската фирма\"Биодерма\"-продуктите и не съдържат и са подходящи за чуствителната коя на бременните.Препоръча ми я козметичка от Варна.Пак беше мъка докато ги открия по аптеките в Гърция,но слава богу в някои ги има.
Един страничен въпрос:Имате ли приятелки в града,в които живеете?и българки ли са или гъркини?Аз като отидох миналата седмица на сбирка на българи и те като ме видяха такава една бременна и с съпруг грък реагираха с такова студено държание,сякаш сам извършила най голямото престъпление на света  Cry постояхме 5 мин и тръгнахме-определено нещо не се вписвах в картинката  Sad а като гледам тези рускини как се подържат и помагат една на друга,ходят си по барчета и си правят сладката приказка направо им завиждам  Confused Защо българите сме толкова студени към сънародниците си и толкова озлобени колко гадни и мръсни били като хора гарзите не мога да разбера!!!!!!!!!  newsm78

Пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 21:09 от Дивиана

# 11
  • Мнения: 20
bori7, виж сайта на ОГА  www.oga.gr.
Доколкото разбрах раждането в държ болница ще ти е безплатно, а ако родиш в частна ще ти покрият само 192 евро. За съжаление ОГА не е най-добрата осигуровка.

# 12
  • Мнения: 130
Здравей,отново!
Ако трябва и на 5-ти лекар отиди,докато не почувстваш сигурност,че можеш да му се довериш безусловно!  Peace
За дрехи за теб и бебето мога да ти препоръчам "Beneton","Mother care","Marks & Spensor","BHS",лично аз само от тях пазарувам и съм доволна от качеството и моделите на дрехите,за "Jumbo"  сигурно вече си ходила,от там само играчки и някои други принадлежности съм купувала,но е въпрос на вкус сега докато още не ти тежи много бебчето можеш да обикаляш магазините на воля и да си купуваш малко по малко необходимите неща за малкото човече,тези моменти на мен ми бяха любимите,ако терминът ти е след намалениата,те съветвам да изчакаш да започнат и тогава да пазаруваш,има много изгодни цени.  Mr. Green
За срещата на българите никак не съм изненадана,не знам какво си очаквала,но като цяло повечето българи тук са доста завистливи,ние си имаме само 10 човека с които сме приятели като в това число е и сестра ми и те са ми достатъчни,предпочитам качество,а не количество така ,че ти сама ще прицениш струва ли си да ходиш отново на такива сбирки,аз също веднъж отидох и това ще ми е за последно!

Поздрави от Родос!
п.п. Къде точно живееш на Крит?

# 13
  • Мнения: 1 263
Здравейте  Wink
donkat,наистина си права,че OGA не е от наи добрите мед.застраховки,но пък е една от най-изгодните в финансово отношение-мъжът ми плаща само 500евро за цялата година,докато за другите видове сам чувала, че сумата е значително по-голяма.
beborina, от тези магазини ,за които ми казваш само Beneton още не сам посетила.Незнам дали при вас имате Zara, но на мен ми прави голямо удоволствие да ходя да разглеждам там покрай цялата суматоха от клиентки с деца на най различна вазраст.  Crazy
Термина ми е на 25.01,така че май няма да хвана намаленията.  newsm78 искам да си имам всичко преди раждането,а не да оставям избора на мъжа ми какво да купи за бебето  Flutter
Случайно да знаете дали в Гърция правят коледни намаления,както в България?  Thinking
Живея в прекрасната Ханя,тук ми харесва това,че жителите са с европейско мислене и държание и се чуствам почити както в България.В повечето магазини има подобни стоки,а барчетата са препълнени с тинейджъри,разни издокарани пичове и наконтени и нагримирани мацки-в този аспект  въобще не намирам разлика от България  Party даже тук са по наконтени.А лятото е пълно с туристи от класа(семейства,двойки),а не като туристите в България,от които голям процент са бедняци или хора без обноски  newsm78 незнам , 9 години съм работила по северното ни черноморие, но тук туристите ми се виждат някак си от по-високо ниво.
Поздрави от  слънчевия Крит!   bouquet

# 14
  • Мнения: 1 263
Здравейте всички бременни в Гърция!Оказа се,че тук имало безплатно училище за бременни,където водят лекции и на гръцки,и на английйски.Страшно сам доволна и веднага се записах,сега чакам само да се наберат достатъчно членове за групата и започваме Wink има интензивен курс за 1 месец за жени в напреднала бременност и нормален с продължителност 2месеца.
Бях доста се притеснила,че тук не може секциото да се избира по желание,както се процедира в България,но каква ми беше изненадата като разбрах,че и в други европейски държави,като една Франция например положението е същото.

Общи условия

Активация на акаунт