Фигурки-как?

  • 1 226
  • 12
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Имам голяма молба към вас Praynig
Малката има скоро рожден ден и съм решила да и направя голяма торта с къщичка, но за целта никъде не мога да намеря такава голяма къща Imp
Човечета купих, но къщата си виси Sign Exclamation
Помагайте и кажете ако знаете как се приготвят тези прословути захарни фигурки, за да си я зделам сама Praynig

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Я погледни този линк! Tada
www.good-cook.ru/tort/tort_058.shtml

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Не е точно по въпроса ти, но като идея е интересно
http://www.good-cook.ru/tort/tort_188.shtml

# 3
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Valeria
Имам голяма молба към вас Praynig
Малката има скоро рожден ден и съм решила да и направя голяма торта с къщичка, но за целта никъде не мога да намеря такава голяма къща Imp
Човечета купих, но къщата си виси Sign Exclamation
Помагайте и кажете ако знаете как се приготвят тези прословути захарни фигурки, за да си я зделам сама Praynig

Анда беше пуснала рецепта за коледна къщичка, имаше и линк в който се показваше как да се разкроят панелите Simple Smile, обече не мога да го намеря, не е в "Коледно", не мога да се сетя в коя друга тема беше, така че я питай на бележка.
Аз миналата година за Коледа правих торта с къщичка, стените и покрива ги направих от тестото си за меденки, просто трябва да си направиш шаблони, слепих ги без проблем със сметана.

# 4
  • Мнения: 948
Ако искаш да си купиш, бих те пратила в сладкарница "100гр сладки". Там правят наистина фантастични неща и имат  готови фигурки. Виждала съм за сватбени торти, за детски торти...
Ако се интересуваш ще отида да проверя имат ли къщички и колко струват. Не ми е проблем, защото цеха им е до нас. Намира се в кв.Редута, на много лесно за обяснение място

Ако пък си решила сама да се пробваш...аз рецепта незнам, но от обикнов.бисквитки ми се вижда най- лесно ( покрити с шоколад например и украсени със сметана).

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Ето къщичката на Анда:
Цитат на: Anda
Къщичка от меденки

1 яйце
1 чаша олио
половин чаша мед
една чаша захар
1 лъжичка канела
брашно до твърдо тесто
може и малко индийско орехче, по желание е.

Включва се фурната да се загрее.
Меси се твърдо тесто, разточва се на кори. Аз го разточвам върху хартия за печене за по-лесно. После изрязвам стени и покрив - естествено, стените с еднаква височина, само двете малки се правят с едни триъгълничета отгоре. Можете да пробвате първо от хартия да видите дали ще се напасне добре.
Примерно 5 на 8 см е добре за дългата стена, късата 5 на 5 плюс триъгълничето отгоре (трябва обаче двете триъгълничета да са еднакви!) Изрязвам прозорчета и врата.
Махам излишното от хартията за печене. Пече се малко в предварително загрятата фурна (внимавайте, става много бързо!) Може да се опече и подложка за къщата, иначе може да се направи върху нещо преносимо (например поднос или подложка за хранене и т.н.). Изрязват се оградка, елхичка и каквото се сетите. Правила съм примерно заек и магаре.

За слепване:
1 белтък
1 ч.л. лимонтузу
пудра захар (доста)
Забърква се до консистенция на лепило.

Първия ден се правят стените, оставят се една вечер да се стегнат и тогава се лепи и покрива. Трябва да се държи отначало леко с ръка (или да се подпре с нещо) поне 3-4 минути, докато захване, а после около половин час поне е добре да не се мести. Казвам го от горчив опит - първия път все ми се срутваше къщичката. Тази година съм сложила "греди" от солети и купчина "дърва" в двора.
Украсяваш по вкус с разни бонбони. Бонибон вършат чудна работа например.
С останалото тесто могат да се правят разни човечета, зайци, кученца и прочие, или пък да се даде на детето то да натвори нещо.



Ето оргиналния адрес:

http://www.pastrywiz.com/cakes/gingerbread.htm[/url]
Има още и други интересни идеи, рецепти за фондан, марципан, фигурки и др.

И да снимаш тортата после;)

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Много ви благодаря момичета страшни сте Wink
Ще се пробвам да направя въпросната къщичка от меденки и дано се получи, да не стане само къщичка след цунами. Надявам се да успея Simple Smile
Благодаря ви още веднъж за идеите.

# 7
# 8
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Като ви гледам къщичките направо ми се иска да ми предадете някой друг урок по сладкарство Embarassed
Аз сътворих някаква си торта с два броя кщички отгоре. Не съм много доволна, но пък за сметка на това детето много си я хареса и през 5 минути си я гледа милата и няма търпение да дойде довечера за да изяде една цяла къща гарнирана поне с две зайчета Wink
Така ето това е половината торта, другата половина изглежда по същият начин. И обещавам, че следващият път ще се постарая повече Embarassed




Благодаря ви още веднъж за всичко Sign Exclamation
Сори за гадното качество на снимките, ама в хладилника е тъмно Embarassed

# 9
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Ама какво не си доволна-тортата си е супер,а и къщичките са много симпатични...и на мен ми се прииска да си хрусна Wink .Я кажи как ги направи?
Аз мисля,че си се справила отлично newsm74 Весело празнуване newsm51

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Има една приказка, накарай мързеливият на работа да те научи на акъл, при мен важи с пълна сила Embarassed
Всички къщички ми се видяха много пипкави за изпълнение, а аз нямах това време а и ме беше налегнал як мързел Embarassed
Та това са блатове за торта нарязани на малки квадрати. И мажа с крем докато постигна желаната височина. След това забих две обикновенни бисквити закуска за покрив и някакви гумени бонбони за прозорци, които намерих в шкафа. Ми това е никаква философия, но смятам да направя малко сухи тренировки и да постигна визията на някоя от предложените къщички по натам Wink
Благодаря за пожеланието Sign Exclamation  Wink

# 11
  • Мнения: 1 399
Много е красива тортата,Valeria!Справила си се отлично!
И честита ти рожденичка! Желая й много здраве и весели игри!
/Предполагам, че днес е рожденичка, де, щом довечера ще ядете тортата/

# 12
  • Мнения: 2 000
Леле Valeria, ами че къщичките и тортата изглеждат страхотно. Приемаш ли поръчки, че и на мен да спретнеш една такава тортичка?   Simple Smile
Честит рожден ден на щерката.

Общи условия

Активация на акаунт