ЕТАПИ ОТ РАЗВИТИЕТО НА НЕДОНОСЕНОТО ДЕТЕ.МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ!

  • 5 985
  • 11
  •   1
Отговори
Zdraveite!Moeto slan4ice se rodi v kraq na sedmiq mesec 1.700kg.Poprincip znam 4e vsi4ko 6te pravim s zakasnenie no nie o6te ne palzim ne stoim sednali i tova me pritesnqva  a sme ve4e v osmiq mesec.6te se radvam daspodelite kak e pri vas?

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ами зависи. Моето май започна да сяда на 11 месеца, а проходи на 1 г 6 месеца, но се роди още по рано от вас и беше 1.300 кг. в 28 седмица

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Здравей Ели!
Моят син, който сега е на 5 год. се роди 1600, но в осмия месец. До колкото си спомням при него всичко ставаше по-бавно - с изключение на прохождането - на 11 м. Иначе той така и не се научи да пълзи, започна доста след като проходи. Не можеше да се изправя от седнало положение сам -все чакаше да го вдигнем. Не си спомням кога започна да се изправя, но се сещам, че беше доста след  като проходи. Предполагам знаеш, че при недоносените деца всичко става доста по-бавно и те са рискови за някой заболявания. Но това разбира се не означава, че задължително ще имат някакъв проблем. Това само лекар може да ти го каже. Надява се и с вас всичко да е наред.  bouquet

# 3
  • Мнения: 934
И двете ми дъщери са недоносени.
За голямата нямам спомени, пък и тогава не се обръщаше такова внимание.
Малката е родена 1980гр. в 34 -35 г.с
Тя достигна на колограми даже задмина някои връсници, но все още е с една идея по назад от повечето от тях. Сега е на 10 месеца, а започна да седи сама преди около месец и половина и преди месец почна да прави опити да се изправя сама, но не може все още. По късно започна и да се обръща.
Казват, че до годинка наваксват. Лично за мен има време ще се изправи и ще проходи когато си поиска а да пълзи също когато и ако поиска. Сега само я оставям сама да реши как и какво иска не я насилва, те малките човечета си знаят най-добре за какво и кога са готови

 bouquet

Последна редакция: пн, 23 окт 2006, 22:49 от salai

# 4
  • Мнения: 4 414
лекарите не ви ли обясниха за коригираната възраст? по принцип, щом сте родени 3 месеца по-рано, значи всичко ще върви с 3 месеца закъснение, т.е. ако се смята за нормално седенето на 6 месеца, при вас ще бъде към 9-ия. има значение и дали е имало усложнения, като пневмонии, мозъчни отоци или кръвоизливи и други подобни. дъщеря ми се роди в 35 г.с., 2650, но с пневмония. направи пневмоторакс и в последствие 2 мозъчни кръвоизлива 2 степен. в началото изоставаше двигателно. ходихме на рехабилитация. но и после вървеше точно с 1 месец по-назад от бебетата в отчетната тема. може би към 9-10 месец навакса напълно.
не казваш какво може да прави детето. обръща ли се? гука ли? посяга ли към играчки? ако имаш някакви притеснения, хубаво е да ги провериш при специалист. в случая невролог.

# 5
не всички деца наваксват и с коригиранта възраст. моето се роди 1 кг, 2 мозъчни хематома, които се резорбираха и много други проблеми. Имайте за всеки случай предвид клиниката на д-р Чавдаров за деца с хемипареза - не се плашете от заглавието - там имат отлични рехабилитатори, невролози и всякакви други специалисти. благодарение на тях дъщеря ми навакса двигателните умения - не помня кога почна да пълзи, но проходи на година и половина.

# 6
  • Мнения: 190
здравейте МАМИ,
моите деца не са недоносени, но аз съм се родила недоносена 1, 500 гр., паднала съм на 1, 200кг, в първите дни след раждането ми, 40 дни съм лежала в ковьоз. От майка ми знам, че до към годинка съм догонвала другите деца в развитието си, след това не съм се отличавала от другите деца.
Знам, че за една недоносено дете трябва да се положат много повече гирижи, отколкото за едно доносено. Пожелавам Ви кураж и смелост за трудните моменти, които ще имате! Бъдете силни!

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
В осми месец ви е рано да седите и пълзите, имайки в предвид коригираната възраст. По принцип е добре превантивно при недоносените да се направи консултация с невролог и офталмолог (очен лекар).

# 8
  • Мнения: 190
В осми месец ви е рано да седите и пълзите, имайки в предвид коригираната възраст. По принцип е добре превантивно при недоносените да се направи консултация с невролог и офталмолог (очен лекар).
И според мен е задължително наблюдението от невролог и очен.

# 9
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В осми месец ви е рано да седите и пълзите, имайки в предвид коригираната възраст. По принцип е добре превантивно при недоносените да се направи консултация с невролог и офталмолог (очен лекар).
И според мен е задължително наблюдението от невролог и очен.

И не само - минават през всички специалисти - Горна баня ортопед. Кардиолог - гръдния ни кош е крив и има съмнение че притиска сърцето и т.н.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Здравей Ели,
Моят син е роден в края на 7-ми месец - 1540 гр., беше 40 дни в болница, 30 от които в кувиоз. Имаше 2 кръвоизлива в мозъка и съмнение за проблем с очите. Започна да седи на 8 месеца, но не се задържаше много. Чак на 9.5 месеца седеше самостоятелно повече от 1 минута. Изправи се на 9 месеца. Проходи на 1 г 1м. и 15 дни.
На около 7 месеца беше наваксал 1 месец от преждевременното си раждане. Около годинката може да се каже, че настигна връстниците си по календарна възраст.
През цялото време беше под наблюдение на неонатолог, офталмолог и ортопед. Пил е лекарства и му правех непрекъснато масажи и гимнастика.
Вие ходите ли на консултация някъде? Виждам, че си от Варна, предполагам, че я водите на преглед в болницата където е била в кувиоз. Реално твоето детенце е на 6 месеца коригирана възраст и ви е прекалено рано за изброените от теб неща. Между другото моят син започна да пълзи след като проходи, така че това не е показател за развитието на детето.

# 11
  • Мнения: 155
Синът ми се роди в осми месец,един месец лежа в неонатологията на апаратно дишане,изкара и пневмония.Теглото му беше 2кг480гр,което всъщност е много добро за недоносено бебе.Изписаха го след 30 дни напълно здрав.Наложи се обаче да тръгнем на рехабилитация когато беше на 4 месеца,защото рефлексите му на тази възраст отговаряха на рефлексите на двумесечно бебе.Благодарение на др Ив. Чавдаров след 6 месечни процедури в неговата клиника,малкият не само че навакса,но и проходи на 10 месеца и половина Grinning
Сега е юнак на 3год и 10месеца,много добро и обичливо момченце,скоро му поставиха диагноза бронхиална астма,но аз вярвам в момчето си и знам,че ще я израсте newsm17

Общи условия

Активация на акаунт