растат ни зъби безразборно

  • 850
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
На моето Мели зъбките едно , че поникнаха много късно, но и не изникват по реда описан в книжките сега имаме дава долни и четири горни и ни расте горен кътник, а да не говорим че 4те горни се появиха преди двата  долни. Знам, че е признак на рахит това нещо, но според педи нямаме рахит. Д а ама и фонтанелата ни не е съвсем затворена, а сме на 1г и4м. дали да не настоявам за изследвания newsm78

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И на Рая така й растяха зъбите- късно и безразборно (преди година и аз пусках подобна тема тук). Не съм чувала това да е признак за рахит.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 100
ами четох го в някаква книжка за детското здраве, newsm78 та съм се притеснила ooooh!

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не знам да има връзка с какъвто и да е здравословен проблем, безразборно растящите зъбки.
Не се притеснявай. После ще се изпълнят и "дупките" и ще имаш принцеска с перфектна усмивка   bouquet

# 4
  • Мнения: 468
Споко и ние сме така! Не е признак на рахит.

# 5
  • Мнения: 7 640
На моето Мели зъбките едно , че поникнаха много късно, но и не изникват по реда описан в книжките сега имаме дава долни и четири горни и ни расте горен кътник, а да не говорим че 4те горни се появиха преди двата  долни. Знам, че е признак на рахит това нещо, но според педи нямаме рахит. Д а ама и фонтанелата ни не е съвсем затворена, а сме на 1г и4м. дали да не настоявам за изследвания newsm78

това изобщо не е никакъв проблем!
Дори по правило растат първи и втори, после четвърти и тогава трети зъб.

# 6
  • Мнения: 2 936
и на Алекс и пораснаха късно-малко преди година горните два,после долните....след това пак горните...и така,не мисля че е повод за притеснение,но за фонтанелата-незнам.все пак се консултирай с доктор  Peace

# 7
  • Мнения: 4 392
За първи път чувам, че и това е изчислено Mr. Green> кой зъб кога да пробие Blush, пък и връзка с рахит... Rolling Eyes
Редът на зъбоникненето, мисля, е нещо строго индивидуално

# 8
  • Мнения: 108
Здравей.Имам син който е на почти 3г. със рахит но никога не съм чувала да е свързано с безразборно израстване на зъби.Фонтанелата му се затвори едва когато беше на 2г.2м. така че мисля че излишно се натоварваш с притеснения.

# 9
  • Мнения: 114
На моето Мели зъбките едно , че поникнаха много късно, но и не изникват по реда описан в книжките сега имаме дава долни и четири горни и ни расте горен кътник, а да не говорим че 4те горни се появиха преди двата  долни. Знам, че е признак на рахит това нещо, но според педи нямаме рахит. Д а ама и фонтанелата ни не е съвсем затворена, а сме на 1г и4м. дали да не настоявам за изследвания newsm78
Не се тревожи излишно , както момичетата по- горе са ти казали няма строгоопределен ред за зъбоникненето . На моя дребосък започнаха да му никнат зъбки , чак когато стана на 1г1м. в много странна за мен последователност - ту два горе- ту един долу  ,но за три месеца се наредиха .И сега имаме перфектна усмивка  Laughing Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 189
Ох, успокойте ме и мен , моля Simple Smile
Еми е на година и месец и тази седмица видях, че и е пробил кътник долу в дясно #Crazy Нормално ли е това да е първият пробил зъб? Иначе венците и са надути от горе по средата (при резците) и на местата на всички кътници - горе и долу ... Дано не е признак за никакви болести, че и без това съм станала пълна хипохондричка и паникьорка Sad Фонтанелата и е добре според мен. Т.е. затваря си се постепенно с нормални темпове.

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз се консултирах с познат зъболекар, защото на Фелипе му покараха всякакви зъби вече-кучешки, кътници и пр, а един преден се офлянква и мястото за него е много малко. Зъболекарят ме успокои  Mr. Green и каза да го изчакам докато стане на две и половина години. Ако не е покарал зъбът, може да му бъде направена снимка, за да се установи дали има зъбно гнездо или нещо такова. Ако няма, има по-голям шанс като му растат зъбите да се наложи слагане на шина. Във всички останали случаи ме успокои, че челюстта расте успоредно и всеки един зъб ще си намери пътя.
А с тоя рахит  Rolling Eyes, тукашната педиатрия реве "Рахит" за щяло и нещяло и поставя с най-лека ръка тази диагноза  Sick Sick

# 12
  • Мнения: 6 461
Всяка дете е индивидуално .Няма за какво да се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт