Агнешки кокъл от бут и малко месо - с какво и как да ги сготвя !???

  • 4 799
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 042
Имам един агнешки кокал от бут с малко месо по него, а имам и отделно още малко месо .  С какво да ги сготвя !??

# 1
  • София
  • Мнения: 3 271
Аз агнешкото най - го харесвам с ориз  Grinning.
Може да свариш месото и кокала  в тенджерата под налягане  и после в тавичка да го направиш с ориз.
Не забравяй да му сложиш джоджен - много върви на агнешко bowuu

# 2
  • Мнения: 9 093
Може и на яхния с картофи; със зелен боб; на супа; с грах

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Можеш да го сготвиш с грах или зелен фасул - много си подхождат. Също и със спанак и ориз.

# 4
  • София
  • Мнения: 974
Също и със спанак и ориз.

Е това е любима манджа Grinning
Месото сварено в тенджера под налягане, след това го прибавяш към ориза със спанака+ бульона от месото и запичаш.
Подправките както по-горе са ти казали задължително джоджен, а към края на печенето вадиш ориза и с помощта на една лъжица правиш вдлъбнатини като гнездо и чукваш по едно яйце вътре и допичаш до готовност. Хубаво е броят на яйцата да е съобразен с порциите, така че при сервирането за всеки да има по едно яйце.
Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 3 042
Благодаря ви момичета!  bouquet

# 6
  • Мнения: 38
 Rolling Eyes  Агнешкото в къщи най го тачим на гювеч. Става направо на мозък в фурната на 150градуса за около 4-5часа.

# 7
  • Мнения: 502
Можеш да го направиш и със сос-разбиваш червен пипер,черен пипер,гюзум и брашно във вода/да стане на рядка каша/ и слагаш месото със соса да се пече със фолио.Става много вкусно,а така съм правила и с козе месо.

# 8
  • в къщи
  • Мнения: 467
Aз винаги го приготвям на фурна.На порции-една шепа сол,три глави лук,джоджен,едно пакетче масло и пол.чаша вода.Завива се с фолио и се пече 2 ч. и половина.Вади се,поръсва се черв.пипер и се запича. Peace Направо да си оближеш пръстите! smile3521

# 9
  • Мнения: 1 113
Вие сигурно вече сте го изяли агнешкото, но се сетих за рецептата на Иван Звездев - "Агнешки кебап по горски" - става много вкусно.
1 кг обезкостена агнешка плешка
3 стръка зелен лук
300 гр. гъби, нарязани на едро
2 суп. лъж. дом. пюре, размито с 1 чаша червено вино
2 суп. лъж. чубрица
~ 1 шепа пресен джоджен
~ 1 шепа пресен магданоз
сол на вкус
Месото се нарязва на парчета и се пържи в 4 суп. лъж. олио, докато се изпари месния сок. Прибавят се гъбите и нарязаните на кръгчета стръкове лук. След като се запържат с прибавя доматеното пюре и накрая подправките.

# 10
  • Мнения: 7 091
Имам един агнешки кокал от бут с малко месо по него, а имам и отделно още малко месо .  С какво да ги сготвя !??

Супа със спанак, малко ориз, зелен лук и джоджен. Застройваш с яйце и кисело мляко Peace

# 11
  • Мнения: 1 531
агнешко магданозлия
агнешко със спанак
агнешка супа
агнешко с ориз
агнешко с картофи
агнешко с гъби

Общи условия

Активация на акаунт