Koлко трябва да изяжда бебе на 20 дена?

  • 734
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Моето бебе е на 20 дена и с е чудя какво количество кърма трябва да му давам.Да уточня , че аз се изцеждам и тъй като не ми достига кърмата,добавям Фризолак( на 50 гр. кърма дослагам 30 гр. Адапте,тоест общо 80гр.изяжда детето-дали е много?) Thinking
Също да попитам как и с колко да увеличавам количеството? newsm78

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
писах и и3трих всичко.....3а да мога да дам някакьв смислен отговор кажи пьрво - искаш ли да кьрмиш или не ?
а 3а количеството мляко - при всяко дете е ра3лично...а3 имах период, когато сьщо цедях, 3ащото имах дьлбоки рагади и сьм правила така - давам мляко, така че да остане, т.е да не се и3пива до край.....и гледах памперсите - 6-7 добре напишкани на ден ми бяха ориентир, че бебето е получило достатьчно мляко....но това при положение, че не сьм давала никаква добавка и вода.....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 252
Кърмата никога няма да ти достига щом даваш адапте. Ако смяташ да кърмиш спри да се цедиш и слагай бебето на гърдата.
Аз лично трудно изцеждах 50мл, но погледни как расте синът ми - за ужас на докторите. Никога не можеш да изцедиш толкова колкото ще изсуче детето. А и детето всеки път яде различно количество - не би могла да предполагаш колко е гладно. Колкото по-често го слагаш на гърдите толкова по-бързо ще ти се нормализира кърмата. Намали адаптето и слагай по-често детето на гърдите и всичко ще е наред. Не спазвай режим, а храни на поискване. Не давай вода или сокчета.
И не напоследноо място прегледай материалите в библиотеката касаещи кърменето - ако имаш желание да кърмиш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 057
Всяка майка иска най-доброто за детето си. Защо реши, че не ти стига кърмата? Знае се, че стомахчето на бебето е колкото юмручето му... какво количество мляко трябва да изяжда?
Затова първото нещо, което трябва да направиш е да прегледаш няколко статии в библиотеката за кърменето, проблемите съпътстващи го и решения за тях. Щом задаваш въпрос в кърмаческия форум, предполагам, че искаш да кърмиш.
Ако нямаш време да търсиш, ето ти няколко линка с много добра информация:
Кърмене - да започнеш правилно
Кърменето през първите 6 седмици от живота на бебето.
Как да разбера дали новороденото ми бебе изсуква достатъчно
Изцеждане на кърмата - кога е необходимо това?
Повече спокойствие ти желая и успех.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Ако ще кърмиш изключително- колкото и когато бебето поиска.
Ако ще даваш от шише и на режим формулата е следната: 150-200мл на килограм за денонощие ( 150-200 х килограмите на твоето бебе разделено на броя на храненията и получаваш единичната доза.
Момичетата вече са ти казали какво да прочетеш, за да направиш своя информиран избор. Успех! Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 12 224
   Виж тази статия - от колко изцедена кърма се нуждая детето ми http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=65156.0
   Това само в случай че наистина се нуждаеш от изцеждане. Най-доброто си е бебето да суче от гърда. Аз също се притеснявах в началото дали се наяждат, но явно с достатъчно често слагане на гърда бебетата винаги си доставят нужното количество мляко. И така спазвай съветите дадени ти от мамите и изчети статиите в Библиотеката и вярвам че ще успееш да кърмиш!

# 6
  • Мнения: 1 877
Сърдечно благодаря за цялата информация,която сте ми предоставили.Вярвам,че ще ми бъде полезна...

# 7
  • Мнения: 942
Те момичетата са ти отговорили много добре
Всяка майка иска най-доброто за детето си. Защо реши, че не ти стига кърмата? Знае се, че стомахчето на бебето е колкото юмручето му... какво количество мляко трябва да изяжда?
Затова първото нещо, което трябва да направиш е да прегледаш няколко статии в библиотеката за кърменето, проблемите съпътстващи го и решения за тях. Щом задаваш въпрос в кърмаческия форум, предполагам, че искаш да кърмиш.
Ако нямаш време да търсиш, ето ти няколко линка с много добра информация:
Кърмене - да започнеш правилно
Кърменето през първите 6 седмици от живота на бебето.
Как да разбера дали новороденото ми бебе изсуква достатъчно
Изцеждане на кърмата - кога е необходимо това?
Повече спокойствие ти желая и успех.
Peace
Аз само да ти пожелая успех и следващия път да се похвалиш,че сте само на гърдата вече Hug

Общи условия

Активация на акаунт