Срастванията

  • 1 369
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Момичета,
искам да попитам някоя от вас знае ли нещо по въпроса за срастванията, получени след операции - болят ли при бременност? Аз съм оперирана преди 5 години, бях с руптура на яйчник, вкараха ме по спешност. Освен това лекарят в поликлиниката ми каза, че и след прекарани постабортни възпаления или от истинки също стават сраствания. Rolling Eyes
Имам от време на време много гадни болки някъде между ануса и матката, която е обърната - поне там ги усещам, сякаш ми забиват нож в дупето Embarassed . Лекарят каза, че е възможно матката да е срастнала с червото и от наместването при бременността да става така. Аз обаче се притеснявам за бебо, който според ехографа е добре. Ако някоя от вас е имала подобни преживявания ще съм много благодарна да сподели с мен. Cry

# 1
  • Мнения: 2 489
Здравей!
Аз имам една лапароскопия и две операции, като при едната е отстранен яйчника и се предполага, че там са се получили още по-големи сраствания.
В по-ранните седмици и аз имах разни придърпвания и бодежи и се бях уплашила, но ме успокоиха. Всъщност майчетата без операции също имат подобни оплаквания.
 За бебенцето ти няма абсолютно никакъв риск по време на бременността.
Оплакванията ти ще изчезнат, когато матката започне малко, по малко да се повдига.

# 2
  • Мнения: 1 976
Аз имам една проста операция от апандисит /но два пъти отваряна/ и имам срастване. Дърпа ме повечко там, но засега мисля, че това не пречи на бебето. И както казва sunny_zt, когато матката започне да се повдига тези оплаквания изчезват. Лекарят вижда на видеозона срастванията и може точно да каже даи има проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 741
аз също имам срастване от операция на апендицит, малко ме придърпваше, но няма нищо страшно за бебо, само за теб е неудобно. Мен ме придърпваше пъпа, но то защото Дияна си беше увила пъпната връв около врата. По неприятно е като почне бебо да те рита в пикочния мехур Wink

Общи условия

Активация на акаунт