За храни увеличаващи кърмата????-Спешно

  • 7 127
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Момичета скоро се бях включила в форума с притеснението че след като родих отделиха бебчо от мен ,защото е в ковиоз и нямах никаква коластра или кърма първите два дни.Сега вече имам малък напредък,но количеството е много малко.А бебчето ми е по-добре и вече може да се захрани с носена от мен кърма.Че въпроса ми е какво спотред вас трябва да ям,за да ми помогне по-бързо да ми се увеличи кърмата.Някои по-специални храни?Чувала съм за ядки,боза ,мляко.Имало някакво специални чаьове?Знаете ли други?Малко ми е спешно и нямам време за търсачката.

# 1
  • Мнения: 2 100
на мен лично ми помагаше Овесени ядки в прясно мляко накиснати и бира Peace
Успех в кърменето и не се отказвай!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 802
Боза не, ядки какви, по-добре нерискувай, мляко само нискомаслено и то в не големи количества. Вземи от аптеката лактогонен чай и семена копър, ще ти помогнат много, както и да пиеш повече течности. За съжаление няма магически храни и напитки. Моето дете започнах да го кърмя чак на 9-тия ден след раждането и вече 6 месеца успешно се кърмиме. Успех!

# 3
  • Мнения: 115
Здравей, хубаво е че искаш да кърмиш. БРАВО  smile3501. Като за начало трябва да се храниш редовно, значи три основни /закуска, обяд и вечеря/ и още две хранения. Овесени ядки, бадеми, печен фъстък, магданоз, бира, боза, прясно и кисело мляко. Много течности всякакви натурални сокове, вода. Успех и хубав ден

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Много течности - 3 литра на ден (по съвет на акушерка): личен опит, много е важно. На мен също бадеми и орехи ми помагаха, но ти преценяваш - може би малко по-нататък, защото ги водят алерген.

# 5
  • Мнения: 5 026
Здравей, хубаво е че искаш да кърмиш. БРАВО  smile3501. Като за начало трябва да се храниш редовно, значи три основни /закуска, обяд и вечеря/ и още две хранения. Овесени ядки, бадеми, печен фъстък, магданоз, бира, боза, прясно и кисело мляко. Много течности всякакви натурални сокове, вода. Успех и хубав ден
Пропусни магданоза-наскоро имаше статия, че той, в по-големи количества намалява кърмата.  За бозата също не съм съгласна. Пробвай с варено жито и най-вече водата , в която е вряло.
 Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 322
Внимавай с млечните продукти и ядките - може да се отразят зле на бебчо.

От моя опит - овесени ядки (с гореща вода или с кисело мляко си ги правя аз) и българския билков лактогонен чай.

Успех!   bouquet

# 7
  • Мнения: 422
Български лактогенен чай или този на Хип, овесени ядки, мюсли, бирена мая, бира, много течности независимо какви (вода, сокове, безалкохлни по-добре не приемай), копър.Не е нужно да се храниш обилно, нормално здравословно хранене (мисля че трябваха +още 500кл на ден).
Успешно кърмене!  bouquet

# 8
  • Мнения: 867
Също фолиева киселина, от тази която си пила през бременността. Продължавай с по една таблетка на ден и също българският лактогонен чай и много течности. Освен това кърмене м/у 3 и 8 сутринта поне няколко пъти

# 9
  • Мнения: 4 915
Без боза и бира - все пак съдържат алкохол.
Без прясно мляко в големи количества, ядки, фъстъци - възможно е да алергизират.

Най-важното е да се храниш балансирано, и да пиеш повече течности - най-добре вода.
Избягвай и натурални сокове в големи количества, имат разни добавки...

Има лактогенни чайове - български, на Хип.

Почивай си и спи заедно с бебето.

Ако бебето суче мъничко, слагай го на гърдата често - на половин-един час. Не правете паузи по-големи от 2,5 часа.
Допълнителното цедене стимулира лактацията.

Кърми го нощем или се цеди поне веднъж - ако не се буди, в периода 3 - 8 часа. Тогава нивата на пролактин са най-високи, което е благоприятно за лактацията.


# 10
  • Мнения: 3 521
Имаше тук някъде една рецепта zа торта с овесени ядки на Сладка хапка  chef...zа мен това е невероятно лактогонно средство, имах чувство, че мога да кърмя още две деца...иначе другите неща момичетата са ги писали.

# 11
  • ES
  • Мнения: 2 172
Всяка сутрин закусвам овесени ядки, през деня безалкохолна бира (действа страхотно), ядки всякакви, хубаво е да са сурови. За млякото не знам, но от него рискуваш да образуваш колики на бебчо. Месце също трябва да хапваш, най-хубавото, крехко без мазнини, течности, спокойствие и както е казала Синеочка кърмене му е майката

# 12
  • Варна
  • Мнения: 398
Също и сусамов тахан ,много е полезен Peace

# 13
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Аз бих добавила месо - нетлъсто. А също и пресен лук, най-добре червен!
Боза (прави дупе, кърма не), ядки(повечето са алерген) , натурални сокове (съдържат консерванти и оцветители) - не
Изцеждай често, двете гърди и до край. Ако имаш наблизо майка с новородено, което суче лакомо може да пробваш да го накърмиш него (ако майката позволи). Мисля, че добрата стимулация ще ти увеличи кърмата. А също и хомеопатичното Рицинус Комунис 5-то разреждане.

# 14
  • Мнения: 107
Аз пих с втората ми дъщеря едни дребни хомеопатични хапченца/пих ги два дни/, от които толкова ми се увеличи кърмата, че можех да изхраня  три бебета  Wink
 Не помня как се казваха, но предполагам всеки хомеопат ще ги знае...

Общи условия

Активация на акаунт