Дайте съвет, кога на предучилищна?

  • 4 874
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Дайте съвет моля ви. Ако детето е родено декември месец, кога е по-добре да се пусне на предучилищна в годината с набора си или да се изчака до следващата newsm78 Все пак дете родено януари и декември имат почти година разлика, което не е малко за децата.  Вие как бихте постъпили? newsm78

# 1
  • Мнения: 14 133
Добре е да върви заедно с връстниците си.

# 2
  • Мнения: 2 700
Мненията, които ще получиш, със сигурност ще бъдат противоположни. Моята дъщеря, както се вижда по-долу, е родена в края на декември. Тръгна на училище, респективно беше преминала подготвителна група в ДГ, заедно с набора си. Скоро имаше подобна тема "За" и "Против" - аз лично не съжалявам, че е с набора си. Като умствени и психологически данни нямаше повод да се бави. Единствената разлика между нея и останалите е в ръста, но не й пука.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 019
Преди време по телевизията в разни сутрешни предавания много се коментираше тази тема, или по-точно на 6 или 7 години е по-добре да тръгне детето на училище и се наложи мнението, че зависи от психическата готовност на детето. Може да посетите някой психолог, който ще му направи съответните тестове и ще предцени.

# 4
  • Мнения: 179
Според мен също зависи от детенцето.Но пък ние с баща и решихме,че ще е първи клас/живот и здраве/ на 7г. На 6 ни се видя рано,може би защото и ние сме тръгнали на училище тогава,или ни се иска да не порасне толкова бързо ,а да си е нашето малко момиченце поне още една година.Госпожицата е родена през юни и надявам се всичко да е ОК.Успех

# 5
  • Мнения: 601
При нас е обратното- дъщеря ни е януари и ние много се чудехме как да постъпим. В крайна сметка е с набора си. Надявам се да сме направили удачния избор, макар и понякога да ме гложди....

# 6
  • plovdiv
  • Мнения: 350
Моето мнение е, че трябва да се съобрази с развитието и готовността на детето. Аз бих преценила по няколко признака, а именно, ако може да задържа вниманието си около половин час върху една и съща дейност ( да слуша, докато някой чете една книга без картинки например), да може да поема отговорност и да обяснява постъпките си, да проявява желание да се учи да чете, пише и смята... Успех в решението!

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
с набора си.

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз се чудя за дребното, то е на 10-ти януари.

# 9
  • Мнения: 1 615
И аз съм за набора Wink Детето ми е родено през февруари и се опитаха да я бутнат в по-горна група, което би довело до тръгване на училище една година по-рано, но аз бях категорично против. Така погледнато, какъв е смисълът от събирането на "набор"? Родените през януари и февруари с предната година, родените през ноември и декември - със следващата??? Струва ми се тъпо. Ако е така, да почнат да събират децата като войници - на всеки 3 месеца, та всички да са точно на 7! Все пак, броим им месеците до годинка, до две. После разликата не е чак толкова голяма. Според мен, де... Иначе, всеки си решава за собственото си дете. Акъли за това трудно се дават Wink

# 10
  • Мнения: 397
И аз съм за набора! Peace
Синът ми е роден на 22 декември и в момента ходи на градина с връстниците си.
Живот и здраве смятам и занапред да си върви с набора! Praynig
Според мен си зависи и от самото дете - как се чувства и как се адаптира сред другите деца!

# 11
  • Мнения: 1 564
И аз смятам да го пускам с набора си.Роден е на 30.12.

# 12
  • Мнения: 14 906
Моите са родени декември. Пуснах ги с набора им. Мисля, че се справят. Говорих с учителките в ДГ, както и с нач. учители, които ги познават - всички бяха категорични да тръгнат с набора си.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 823
Нашата дребосъчка също е декември.В градината е с набора си,мисля и така да продължа нататък.

# 14
  • Мнения: 2 792
Моето мнение е, че трябва да се съобрази с развитието и готовността на детето. Аз бих преценила по няколко признака, а именно, ако може да задържа вниманието си около половин час върху една и съща дейност ( да слуша, докато някой чете една книга без картинки например), да може да поема отговорност и да обяснява постъпките си, да проявява желание да се учи да чете, пише и смята... Успех в решението!
  Да и аз съм на това мнение  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт