хранителна алергия ли е

  • 895
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте,
моля ако може някой да ми помогне с инфо или да ми даде съвет какво да правя.
Как да разбера дали детенце на 7 месеца има АБКМ и въобще алергия към определени храни?
Случаят е следния - детето има обрив от доста време (1-2 месеца) , който според педиатърката и две дерматоложки не е хранителен, а контактен или много чувствителна, суха и зачервена кожа с малки пъпчици. Лекувахме го 2а пъти с кортикостероидни кремове, но след лечението обрива почти веднага се появява. Спряла съм всякаква козметика - само с вода го къпем и мием. А омазнявам с мед.козметика - атодерм.
Бяхме и при алерголог. При първото посещение тя ни каза същото каквото и дерматоложката, но все пак ни препоръча да направим и кръвен тест за алергии - по 20 показателя, като ни увери че такива тестове се правят и на по-малки бебета. На теста излезе алергия към 18 от нещата - домашен прах, плесен, полени, куче, котка(нямаме такива у дома), от храните - яйце, мляко, ориз, брашно, ябълка, картоф, морков, ориз, риба - т.е. към всички храни които присъстват в теста. Като коефициента е 1, т.е. ниска алергия, само на моркова 2-умерена. Алерголожката препоръча да махна всички тези храни- но с какво мога да храня детето? като това са основните храни?
Как да съм сигурна че той няма алергия и към храни като ръж, царевица, тиква и подобни каквито няма в теста(а и не могат да се пуснат на толкова малко бебе, защото теста е някакъв стандартен)а тя ми каза да го храня с такива, освен това да давам и жълтък и краве масло??? струва ми се много противоречиво.
Заместила съм 2е хранения - на обяд пюре /ганчев/, а следобяд каша /слънчо или хип/ - останалото е кърмения. Захраних на почти 5 месеца.
Според алерголожката аз го алергизирам и чрез кърменето, защото ям храни към които той е алергичен.  Cry
Не знам какво да правя?  Sad

# 1
  • Мнения: 1 079
Ех , тези лекари .Ние сме с алергия уж .Диагнозата е поставена на око ...Реагираме с кръв в акото ,подуване ,обриви .Ужасно е. На съседката детето и беше цялото в обриви , тя се мъчи да го кърми пазеше диети но положението стана по-лошо сега са на лечебно мляко Алфаре и детенце е добре .Моето дете проака съсиреци от  кърма ...
Ние се стабилизирахме горе -долу с Прегомин . PeaceКаква каша давате - с глутен ли ? А също така кашите безмлечни ли са ?

# 2
  • Мнения: 178
Звучи ми като безумие да му даваш яйце и краве масло.Пък и при единица да се забраняват тотално храните-звучи ми нелогично.Аз правих същият тест на малката ми дъщеря,които показа свръхчувствителност към дом.прах и плесени,мн.висока чувствителност към полени,плесени,котка, а при храните-висока чувствителност към яйца,пшеница,морков,ябълка.Преди да направя теста забелязах,че прави реакции от яйца и ябълки.И сега не й давам яйца, ябълки,риба все още не смея..Храни съдържащи глутен не съм давала около два месеца,след това започнах по-малко и сега пу-пу - няма проблеми.Това,което спокойно може да не даваш, защото сте и още малки е:яйца,храни съдържащи глутен,риба.Давай му само безглутенови и безмлечни каши,махни ябълката и моркова.На Ганчев пюретата не са подходящи,защото съдържат сухо мляко,нишестета,краве масло и задължително морков.
Относно АБКМ не мога да ти дам съвет за съжаление.
А обривите аз мажех с крема на А-дерма и къпех детето само със сапуна на А-дерма.Тази козметика е на основата на овес и е изцяло растителна.За няколоко дни имаше значителна промяна по кожичката-започна да се изчиства и да избледнява обрива.Мажех с кремчето два пъти на ден.
Моят съвет е - не се шашкай и заведи детето при наистина добър алерголог. Ще се радвам ако мога да  ти помогна с още информация.Успех Hug

# 3
  • Мнения: 49
Да - млечни, а от скоро започнах да давам и с глутен, тъй като според лекарите обрива уж не е хранителен. Така и не знам какъв е все още де Sad
А иначе други проблеми освен обрива като подуване, кръв в акото и т.н. няма.
Какви каши е удачно да давам - готови има ли такива?
Ако не как да приготвя?

# 4
  • Мнения: 4 414
има безглутенови и безмлечи каши - Хип имаха такива. на пюретата на Ганчев, аз не бих се доверила. купешки пюрета съм купувала изключително рядко - всичко си готвех сама. някакви конкретни съветине мога да дам, но искам да ви попитам къде правихте тези тестове за алергии и смятате ли че са надеждни? личната се съмнява, че дъщеря ми прави бронхити на алергична основа. благодаря ви за отговорите и извинявайте, че се намесих така в темата  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 2 835
Да - млечни, а от скоро започнах да давам и с глутен, тъй като според лекарите обрива уж не е хранителен. Така и не знам какъв е все още де Sad
А иначе други проблеми освен обрива като подуване, кръв в акото и т.н. няма.
Какви каши е удачно да давам - готови има ли такива?
Ако не как да приготвя?


Ивета беше с АБКМ. Давала съм й безмлечните на Фризо и тя много ги обичаше. Има подходящи пюрета на Хип, Гербер и Ганчев - внимателно чети какво съдържат, освен мляко и млечни, не трябва да имат телешко и бобови. Препоръчвам ти готова храна, имам й пълно доверие. И не се плаши - Ивета вече е на 2 и 7 мес. и яде абсолютно всичко - вкл. шоколад. Успех! Peace

# 6
  • Мнения: 49
има безглутенови и безмлечи каши - Хип имаха такива. на пюретата на Ганчев, аз не бих се доверила. купешки пюрета съм купувала изключително рядко - всичко си готвех сама. някакви конкретни съветине мога да дам, но искам да ви попитам къде правихте тези тестове за алергии и смятате ли че са надеждни? личната се съмнява, че дъщеря ми прави бронхити на алергична основа. благодаря ви за отговорите и извинявайте, че се намесих така в темата  bouquet
Теста го правихме във Варна - не знам вие от къде сте?! Не знам колко са надеждни, не ни обясниха и добре какво точно показват ст-стите. Как така излиза алергия към неща с който бебето не е имало никакъв контакт или никога не е опитвало. Може би потенциален алергант или знам ли...

А искам да попитам с какво мога да заместя сутрешното хранене? Попара с пшеничен сухар и сирене не може!
Или да давам само адаптирано мляко? и до каква възраст

# 7
  • Мнения: 178
На Стефани все още давам АМ за закуска.

# 8
  • Мнения: 1 079
Затгубил ми се е поста по трасето .Можеш за закуска да правиш царевично нишесте с вода и да добавяш кърма плюс плодово пюре .Или плод малко грозде , синя слива .От кашите пробвайте елда на Хип или царевична на Беби Колинска .Ако давате обикновени бисквити гледайте съдържанието да няма сухо мляко - На Победа синия етикет - нямат .Може да правите и закуска - Кърма с бисквити т.е. мляко с бисквити . Peace

# 9
  • Мнения: 61
Обривът се е появил преди около 2 месеца, значи тъкмо по време на началото на захранването? Според мен, не може да няма връзка! Кръвните тестове не са съвсем надеждни, за съжаление. Мамите от клуб Алергии в dir.bg имат голям опит с тях и може да ти разяснят доста неща, попитай ги.
Много е рисковано да се бърза със захранването, особено преди да е изяснена причината за обривите. Предполагам ви е рано за глутенови храни, а също и за жълтък и яйце.
Можеш да помогнеш на бебо като ограничиш алергизиращите храни в твоето меню. Отделен въпрос е, че както dianajs е написала пюретата на Ганчев съдържат куп неща, които могат да направят проблем. Защо не пробваш да ги спреш? Хубаво е да се заранвате много внимателно и само с 1 нещо за момента, за да разберете от къде идва проблема.
Синът ни беше с АБКМ и до 8 месеца изобщо не можаш да го захраня с каквото и да е. Тогава много се тормозех, сега си мисля, че можех да спестя проблемите на детенце, захранвайки го по-късно. (Нашата педиатърка впрочем дълго твърдеше, че обривите на бебчо са от претопляне и неподсушаване  Naughty )
Съветът от моя опит е да спреш пюретата и кашите, давани досега  на бебчо. Ти също ограничаваш алергените в храната си. Захранваш детенце само с единствено нещо, по-невинно, картофче или ориз, и следиш за реакция около седмица. Ако няма такава - добавяш бавно следващата съставка. Така ще проличи, ако определена храна прави проблем. Непременно избягвайте кашите и пюретата с мляко.
Дано скоро разберете причината за обривите и бебчо се подобри!

Общи условия

Активация на акаунт