Пластификатори за бетон - СПЕШНО!!!

  • 2 825
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Някой има ли си на хабер колко струват пластификаторите - това са добавки , които се слагат в бетона през зимата да не замръзва и против бързо втвърдяване. Най-често бетоновите възли ги купуват - искам да знам от къде се снабдяват и на каква цена ги купуват?
   Сигурно избих рибата с тая тема, но се надявам все някой да каже нещо. Толкоз народ тука, поне един бетонджия требе да има  Laughing

# 1
  • Мнения: 4 371
Трябваше в "Дом и семейство" да питаш Thinking

# 2
  • Мнения: 460
Делта, ние в неделя говорихме с един от строителите, с които евентуално ще строим и той каза, че се покачва цената, но не с много. Не ти помогнах май хич, а в бетоновите възли питали ли сте?
Успех  Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 978
Основни вносители на различни добавки за бетон в София са : Адинг /Македония/; Асматех /Гърция/; Сика България /Гърция/; Изомат Инженеринг / Гърция/.
По принцип могат да се влагат и на място в бетоновия миксер, разбърква се на място около 5 мин. и после се налива.
Дозират се като % от съдържанието на цимента, в зависимост от класа на бетона.
Имай предвид, че добваките са с различно приложение, сега с настъпването на зимния сезон се търсят противозамръзващи или ускоряващи втвърдяването на бетоновата смес.
Противозамръзващите се предлагат в прахообразна форма и разхода им е по-нисък, но много от тях могат да предизвикват корозия на армировката тъй като съдържат хлориди. Ако се спреш на подобен вариант питай за съдържанието задължително
Течните доваки за ускорено втвърдяване са с по-висок разход и се влагат ориентировъчно между 6 и 12кг за 1 м3, в зависимост и от атмосферните условия.
По принцип тези добавки се влагат при темеператури под -5 С.
Ако искаш ми пиши на ЛС и ще ти дам и по-подробна информация.

P.S. Delta, без добавки , бетона втвърдява ускорено само при високи температури, т.е. през лятото и тогава се влагат пластификатори, които забавят процеса на свързване/втвърдяване/

# 4
  • Мнения: 2 274
   Лятото мъжът ми купи някакъв на Церезит, че тия на Изомат бяха доста скъпи! Не помня обаче какъв беше  Embarassed и какъв беше разходът! Ние правихме сравнително малка площ - 6 кв. тераса! Дано си от София, защото ги имаше на Сточна гара в складовете и в Бриколаж! Потърси и в складовете на Околовръстното и до Дианабад!

Общи условия

Активация на акаунт