Съседите за ужас

  • 3 098
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Не сме спали тази нощ заради тях. Снощи им направихме забележка към 2 часа,те започнаха по-силно да викат и пуснаха музика. Викнахме полиция,но никой не дойде.Не се съобразяват, тропат, имат 2 деца-едно на 3 години,а другото бебе на 3 месеца. Те постоянно реват, но не им обръща никой внимание. Как с тях не се съобразяват. Към 4 часа се кротнаха, но в 4.30 бебето започна да реве в продължение на 1 час,направо се раздра,но никой не му обърна внимание.Виждали ли сте такова чудо. Стигам до крайното мнение,че тези хора не заслужават да бъдат родители.
Вие как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: 9 990
Бих извикала полиция.След 22.00 часа, ако вдигат шум-забележка.Не спрат ли след час-полиция.Всеки път.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ах! Срамота.

Хайде глупости - ти самата имаш бебе. Знаеш, че понякога реват и реват и реват и нищо не може да ги успокои, ако щеш на челна стойка да застанеш.
Да се нервираш за музика и шум, разбирам, права си, ама за това, че плачело бебето и по-голямото вдигало шум е смешно просто.

Хайде сега всички, на които им реват децата повечко, под строй и с песен да се отпишат от родителските редици...

# 3
  • Мнения: 9 990
Бу, ако хората не са вдигали шум до 2 часа, съседите им/ потърпевшите/ щяха да спят блажено в момента, в който детето се е разревало и нямаше и да го чуят даже.Не вярвам авторката да набляга че и пречи ревът на бебето, а че съседите не полагат адекватни грижи за него-аз така разбирам думите поне... Peace

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз като тръгна да се ядоствам на съседите си винаги си повтарям една мантра.

"Ако не ти изнася - иди на живееш в къща насред планината. Там тишина - колкото си щеш."

...и спирам да се дразня за глупости:)

# 5
  • Мнения: 9 990
Когато сънят ти е разстроен и най-малкото те дразни.Когато е перманентно, а не инцидентно мислите за гората също не минават.През нощта е време за сън.На който му се вилнее-има заведения, клубове и т.н.Не е нужно всички да се местим в гората, нужно е да се съобразяваме поне малко с околните.Та за мен сънят не е глупост, при все, че на другият ден съм на работа и с детето и така всеки ден-ако получавам съседски поздрав всяка нощ?До къде ще го докарам-ни до гората, само до 4 км...

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Незнам как бих постъпила........може би ще викна полиция........
 децата са си деца........не можеш да ги накараш да пазят тишина.......
обаче ако има силна музика, викове и крясъци бих викнала полиция

# 7
  • Мнения: 809
Ако това се случва ежедневно, може би щях да се ядосам, но ако е инцидентно...
Нашите съседи също потропват в най-неподходящото време. Ту следобед, ту след 22 ч., но засега нямам намерение да викам полиция.

# 8
  • Мнения: 3 447
Бу ме е изпреварила...
Да, децата реват - дали ще е от колики, докато са малки, дали ще е от инат, като ги налегне бебешкия пубертет - реват, та се късат. И то не е защото няма кой да им обърне внимание. Също така се смеят на висок глас, пищят от възторг, топуркат, гонят се, изпускат предмети... да са живи и здрави, деца са, нали?

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Не вярвам авторката да набляга че и пречи ревът на бебето, а че съседите не полагат адекватни грижи за него-аз така разбирам думите поне... Peace
Бившите ми съседи също имаха ревливо бебе. Спалните ни ги делеше една стена. Чувах го - и в 10-11 вечерта, като си лягах, и през нощта като ревеше... А знам, че си го гледаха добре. Просто модела на детето им беше такъв - ревлив. Никога не съм се ядосвала за това, че е ревливо - ами ако и на мен другото ми се падне такова от лотарията?

# 10
  • Мнения: 1 866
О, Боже! И мойта голямата като вземе да се тръшка, докато малкият се дере, защото е гладен, а аз трябва да го облека, да му направя шишето с млякото, пък то е едно специално мляко дето и после трябва да го чакам 7 минути да се разтвори и през това време голямата обърнала чинията с ядене върху себе си - та пускам бебето и го оставям да реве и хуквам да мия и преобличам нея, после пак взимам бебето, а каката решава, че е жадна и започва да вика, като свърша с биберона оставям пак бебето и ставам да дам на каката вода, а бебето реве, защото не се е уригнало, уригвам бебето а каката награбва дистанционното и пуска на най-силния звук телевизора и....поне около 40 минути се запълват така. Ако имам късмет накрая мога да паркирам каката пред някое анимационно с чувство за вина колко невъзпитателно е това и само бебето да остане като фон да мрънка докато аз свърша някоя работа. Аз съм майка съдист!  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 2 623
За бебета и деца и аз не съм съгласна. Всички са различни. Моя син ревеше по 30 пъти на нощ, но не мисля, че съм лоша майка. Просто както някой се бе изказал по-горе - такъв му е модела  Grinning
Обаче за други неща всеки има право да се оплаква. Моите съседи не вдигат шум, но са абсолютни дебили. Нищо не ги интересува освен това зад собствената им врата. Всеки момент ще падне покрива - никой не го интересува. Входа е мръсен, през прозорците не се вижда вече нищо - големо важно. Не си плащат водата с години, а сме на общ водомер и ако я спрат ще страдат и тези, които чинно си плащат. Направо сме ужасен вход и сериозно обмислям варианта да се изнесем, защото никога няма да се оправи !

# 12
  • Мнения: 9 990
Я авторката да се намеси и да каже-музиката ли е проблема или бебето?Щото аз разбрах, че друг шум, а не точно този от бебето е проблем? newsm78Само аз ли грешно съм разбрала?По рев на бебето аз мислех, че авторката е наблюдавала съседите и денем, може би, затуй намеси рев и детска глъч, но не това е в основата смятам а съвсем друго...
Авторката-дай насока, моля...

# 13
  • Мнения: 3 322
Мисля че има предвид постоянния шум от съседите, а не конкретно това че децата им плачат. Ми ако са купонясвали до 4 часа, то е ясно че не могат да успокоят бебе в 4.30 и ако правилно съм разбрала че това е проблема - тяхната незаинтересованост. И моите са ревали по нощите , има моменти когато наистина нищо не помага, но поне правиш нещо! ако си на 5 водки надали си в състояние.
Обърни се към полицията, и агенция закрила на децата.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
ако си на 5 водки надали си в състояние.

А, почнахме със свободните съчинения... Grinning

Обърни се към полицията, и агенция закрила на децата.
Полиция (за шума) добре, а АЗД за какво? За това, че реват? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт