Аз работя, Ти домакинстваш

  • 5 837
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Вярвате ли в това разпределение на 'ролите' ?

Жената - временно безработна, домакиня или по майчинство -
върти цялото домакинство плюс грижите за детето.
Мъжът - работи, носи пари , не пипа нищо вкъщи.


каква е ситуацията при вас?

# 1
  • София
  • Мнения: 9 850
Ситуацията при нас е следната-мъжа ми работи,аз съм си вкъщи с двете деца.Каквото успявам през деня-правя го.Вечерта като се прибере той задължително излизаме на разходка.После заедно оправяме децата за сън,винаги заедно-аз правя едно/къпя ги/,той друго-оправя им леглата.
Събота и неделя ми помага-отново всеки си има задължения-аз чистя прахта,гладя,готвя,той пуска прахосмукачка,изхвърля боклука и всякакви там други дреболии.Винаги готвя аз,но той бели картофите примерно. GrinningНе се оплаквам-помага си ми.

# 2
  • Мнения: 1 495
Ох, това ми е най-големия ужас  #Cussing out, мъж на който да слугувам...
Затова са ни и най-големите скандали, всеки гледа да не се прекара нещо, да не свърши нещо повече от другия. Направо е ужасно. Приятелят ми уж не е такъв тип мъж, но е склонен да направи забележка, затова че не съм му помогнала да вдигне 2 чаши и една кана за чай. И като направи нещо за мен, после задължително го изтъква  ooooh!
И затова не ми се мисли , ако изляза в майчинство как ще си свикне всичко аз да върша. Затова смятам, че дори и в този случай, мъжът просто не трябва да спира да помага в домакинството.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Ситуацията при нас е следната-мъжа ми работи,аз съм си вкъщи с двете деца.Каквото успявам през деня-правя го.Вечерта като се прибере той задължително излизаме на разходка.После заедно оправяме децата за сън,винаги заедно-аз правя едно/къпя ги/,той друго-оправя им леглата.
Събота и неделя ми помага-отново всеки си има задължения-аз чистя прахта,гладя,готвя,той пуска прахосмукачка,изхвърля боклука и всякакви там други дреболии.Винаги готвя аз,но той бели картофите примерно. GrinningНе се оплаквам-помага си ми.
и при нас е подобна ситуацията!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 838
Темата е разисквана много пъти, но пак ще кажа - не, не приемам! Не приемам нито в едната от двете посоки - нито жената да бъде третирана като само като майка, домакиня и слугиня, нито мъжът само като спонсор и единствено отговорен за материалното обезпечаване на семейството. Naughty

# 5
  • Мнения: 2 040
В момента е същата, както я описваш .. аз по майчинство, въртя цялото домакинство и се грижа за дъщеря ми ... но тя е на ясла вече, майчиството свърши тоя месец и скоро нещата няма да бъдат същите през седмицата ...  
Иначе през почивните дни, няма мъжка и женска работа - мъжа ми също помага, дали с детето, дали с домакинството, дали с готвенето ... абе все е помощ ..

# 6
  • Мнения: 8 505
Когато не е на работа,излизаме тримата заедно,помага ми вкъщи-или поема част от домакинската работа (без готвене,разбира се Mr. Green ),или занимава Ирина докато аз върша нещо.Лошото е,че работи по 6-7дни и след тях почива по ден-два.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Изобщо не вярвам в това нещо Grinning
Още повече, че днес повечето жени И работят освен останалото.

# 8
  • Мнения: 179
В никакъв случай. И двамата работим и задълженията са ни общи,било то готвене,чистене,грижи покрай детето.Единственото ,което мъж ми не обича е прахосмучката.Даже когато бях в майчинство пак ми помагаше.Не приемам,че мъжът е длъжен само за финансовата част.

# 9
  • София
  • Мнения: 771
Вярвате ли в това разпределение на 'ролите' ?

Жената - временно безработна, домакиня или по майчинство -
върти цялото домакинство плюс грижите за детето.
Мъжът - работи, носи пари , не пипа нищо вкъщи.


каква е ситуацията при вас?

У нас ситуацията е точно както си го написала. Професия домакиня!
Ами да - това ми е професията. Всичко, свързано с дома, като започнеш от обзавеждането, разправиите с майсторите, плащането на сметки, пазаруване, ремонти и т.н. е моя грижа. Мъжът ми като се прибере домакинска работа не върши. Неговите задължения са само на работното му място.

# 10
  • Мнения: 1 065
Не,мъжът не бива да е ,,имунизиран''против домакинската работа.Когато има нещо за вършене то трябва да се свърши от тоз ,които е в къщи.Друг е въпроса,че моят мъж все не знае кое как се прави,та когато мен ме няма не върши нищо.Не ,че не иска,но сам не се сеща,и все трябва да му се обяснява,после да проверя дали го е свършил както трябва ,а това е много изнервящо и за двамата.Иначе ,ако жената е по цял ден в къщи би трябвало да има време да свърши доста от семейните задължения.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Ми моя мъж не ще да чисти, това е положението. Да се разведа ли?
Иначе не е като да не пипа нищо у дома...и мене пипа и децата пипа и всичко що не е готвене и чистене пипа. И пари печели, с пъти повече от мен. Това му се отдава. Ако не сготвя - купува храна от ресторант. Ако не чистя - вика чистачката. Обществени перални бол... Не ще да се разсейва с домакинстване и това си е. Не го и карам де... Някой път след подобна тема се впрягам колко съм прецакана от  живота, пращам го да чете какви мъже има, обаче той прави така  hahaha.
Това е ситуацията у нас.
Хич не се и оплаквам.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 838
Ако не сготвя - купува храна от ресторант. Ако не чистя - вика чистачката. Обществени перални бол...


Това е много готско! Peace
Още по-готско е като мога да го правя и с парите, които сама си изкарвам! Mr. Green

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ммм, моят съпруг е по-добър от мен, това го признават и родните ми родители  Sunglasses
Негово задължение е банята, за него е удоволствие да я излъска  Rolling Eyes Прахосмукачката (ако не съм там, че не издържам, толкова бавно и методично чисти, подивявам), пускане на мокро. Аз пера, гладя, подреждам, прах и пр. нещица. Пазарим заедно, готвим както ни е по вдъхновение, ама съм го научила на 3-4 неща и от глад няма да застенат, ако ме няма.
Сменя чаршафи и пр.
Но не съм си и помисляла да живеем заедно, а той да си вдига краката с нежелание, докато чете вестник пред ТВ, за да мина с прахосмукачката. Тц, не. Но егоизмът и инстинктът за оцеляване в мен са много силни, а и, компромиси никога не правя  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 46 492
... каква е ситуацията при вас?

Той работи в офиса си.
Аз работя вкъщи (детегледачка на собствената ни дъщеря).
Домакинство: 50:50.

Общи условия

Активация на акаунт