Наддава много малко,притеснена съм...

  • 1 049
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
Така...преди малко се връщаме от контролен преглед-200 грама е наддал,1 см е пораснал(10-месечен е)
Педиатърът каза,че това не било добре и ако другия месец покаже същите незадоволителни резултати,ще правим изследвания да се види от какво е болен(предния месец също толкова беше наддал)...
Много зле се чувствам,опитвам се да намеря логика някаква-то нито аз,нито баща му сме едри,такива сме били и като бебета Бобчо по принцип расте по-дълъг и тънък 75 см е за момента...
Изяжда средно по 220 грама,но докторът каза,че било малко за неговата възраст-ами какво да направя-злояд е малко, на сила ли да му тъпча в устата,поне се старая да давам калорична храна...Пък и той дава вид,че е сит и доволен.Много жизнен и енергичен е ,спи добре по 4-5 часа дневно...Блъскам си главата и се чудя,аз ли бъркам нещо...

# 1
  • Мнения: 344
Eлена сега изяжда по 220 грама и никога не е била злояда Shocked. Щом детето е жизнено и спокойно, значи е здраво, не се притеснявай. Към годинката е нормално да наддава по-малко, защото бебетата повече се движат.

# 2
  • Мнения: 983
Зори, от това което си написала личи, че детето ти е напълно здраво. Щом е жизнено и се храни задоволително, какво обезпокоително има. След като се движи много и изразходва енергия съвсем нормално е на неговата възраст да наддава по толкова.
Моята дъщеря също на тези месеци наддаваше по 200-300гр. но педито даже ни хвалеше и казваше че сме напълно в нормите.
Много зависи и от гена. Ако както казваш и двамата със съпруга си не сте много едри, ееееееееее, какво очаква тогава педиатъра.
Смятам, че въобще не е обезпокоително, но много често педиатрите ни стряскат излишно. Няма какво да си блъскаш главата, а трябва да се успокоиш.
Но все пак ти си майката, ако прецениш, че е необходимо отиди  и се консултирай с друг специалист.   bouquet

# 3
  • Мнения: 46 431
Този педиатър други деца на 10 месеца не е ли виждал  Laughing колко трябва да наддава според него Thinking

На тази възраст децата спират да качват с бесни темпове, започват да се движат повече и да изразходват калории.
София тогава качи 290 грама, а смея да твърдя, че ядеше повече от мен Laughing следващите 2 месеца не качи даже грам, само на сантиметри дърпаше и педиатърката ни каза, че е напълно нормално Grinning

Пък и пишеш, че се храни добре и е жизнен, не се притеснявай, имаш абсолютно нормално детенце  Grinning

# 4
  • Мнения: 27 524
Абе я стига, кви са тези глупости на педито ви? Тя не знае ли, че като растат бебета все по-малко наддват? Това да не им е 3-месечно бебе  #Cussing out Я, спокойно, няма никакви проблеми. За пример - моето диване на 10 месеца за 2 месеца не само, че не качи, ами беше със 100 гр по-слаб. И след още 2 месеца беше качил само 100 гр. И педито каза, че всичко си е супер. И е на 14 месеца и до преди 2 седмици ядеше по 200 грама максимум. Хич не го мисли, екстра си ти е детето, кой е казал, че трябва да слагат по 600 гр всеки месец? Да гадаем ли с това темпо на какво ще приличат на две годинки?  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 186
Напълно подкрепям всички изказвания Peace
Ние също сме на 10 месеца и бяхме качили 300гр.-сега сме само 7700кг. и 74см.-по принцип ако слушам и аз моята тъпа педиатърка #Cussing out-ние сме под нормата ама тя моята пикла последните 3 месеца качва само по толкова...и аз така съм притеснена като теб защото искам да качва но се успокоявам с това че прилича на ме-аз като малка също съм качвала много малко и на 1 година съм била 8 кг. ама такъв ми е гена-според мен от това зависи
Важното е детенце да се чуства добре,да е здравичко и жизнено-това е най-важно
Така че спокойно и ние сме към вашата категория Peace

# 6
  • Мнения: 2 897
Тъкмо си идваме от парка(да изпусна малко парата,а и Боби да се порадва на хубавото слънце)и седнах да чета...
Благодаря отново за бързите отговори,безценни сте ми,да знаете smile3525 newsm51 smile3525
Така като мина малко време-съответно-афектът,размишлявайки и извиквайки в съзнанието си всичката информация,която имам по въпроса,а сега,след като прочетох и написаното от вас ,съм значително по-спокойна,знам,че всичко е на ред с детето,продължавам в същия дух Grinning

# 7
  • Мнения: 4 564
леле някои педиатри еи така могат от глупоста си да изкарат едно напълно здраво двте че "нещо му има"
те какво искат по 800 ли да качва е тогава нещо му има.....
200гр на хранене е напълно достатъчно , а изяде ли повече още по добре

# 8
  • Мнения: 7 803
подкрепям  Никол и Блонди, нощо му няма на детето  Peace

# 9
  • Мнения: 135
Ех ,ех,
ние пък от десет месечни до годинката не качихме нищо.На година и 5 месеца беше 10кг. Това вече е малко,а и малко яде.Хапва малко и бяга.Почти всеки месец е на антибиотик ( това е друга тема) и не яде по една седмица.
За нас не знам,какво ще каже педито ви.  #Crazy
Нашият педиатър нищо не казва.Казах че не яде,той каза сигурно зъб ще има,а и щом се криви така.Мисълта ми е - не й се връзвай много.Аз спрях да му мисля,нека е здраво и си играе.

# 10
  • Мнения: 1 448
На годинката на консултацията Явчо беше свалил 100гр и педиатърката каза, че е съвсем нормално, повече се движат и затова така  Peace В този ред на мисли не виждам какъв е проблема, колкото е качил толкова, ако всеки месец качват по 1-1.5кг къде ще му излезе края  ooooh!

# 11
  • Мнения: 6 164
Педиатърът е преувеличил и само те е изплашил. Синът на приятелка не наддаде през 11-я и 12-я си месец нито грам. За два месеца не мръдна! Педито нищо не каза. После качи цяло кило за следващите два!  Hug

# 12
  • Мнения: 2 885
Ще умра от смях, макар на теб хич не ти е било смешно доскоро.
Сори, ама такива изказвания само на смях ме напушват.

На 1 г. дребното бе 8 килограма и 73 см. Аз съм 156 см /миньон и половина Wink/ и баща му е 172 см, слабички и двамата. И как това дете да е 10-11 кила, ммм? Над 200 грама след 6-тият месец не е качвал. Генът си казва думата. Нашето педи не е коментирало, че видиш ли на детето му имало нещо. Стефан никога не е бил злояд, но яде 200 грама и сега и повече не иска.

СмЕхххх, смЕхххх....какво друго да кажа  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 1 457
Брей, че умен педиатър си избрала  ooooh!
Абе тия лекари напоследък им става нещо - полудяха  Twisted Evil Всяко дете си е индивидуално и качва различно всеки месец. Добре, че нашата педи не ме стряска излишно. За справка - Вики на 10 м. беше качила само 50 гр. и 1 см. Лекарката само се засмя и каза: ами то само един памперс бе  Laughing На годинката беше 8300 - коментара беше - стройна мадама  Mr. Green Каза ни, че от нашата дъщеря само едно детенце било по-слабо, ама за сметка на това било много здраво и жизнено  Peace Така че не се притеснявай излишно.  Hug

# 14
  • Мнения: 2 897
Брей, че умен педиатър си избрала  ooooh!
Предпочитам да критикуваме и класифицираме действията,а не личността Wink
Пиша с най-миролюбиви чувства,да не се обидиш,ей Peace
От сърце благодаря за подкрепата и информацията Hug

Общи условия

Активация на акаунт