Райска ябълка. Откога?

  • 12 394
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Откога мога да давам райска ябълка? Освен това, бих искала да попитам: райската ябълка трябва ли да е съвсем омекнала/скашкана/ или да е по-твърдичка / като праскова, примерно, аз така ги обичам, другите ми се струват като загнили/?
Още не съм захранила, бебка е на малко повече от 5,5 месеца. Искам да пробвам и малко банан, но не смея, до скоро имаше колики.
Крушите също ли трябва да бъдат съвсем меки и откога се дават, пречат ли на стомахчето?

# 1
  • Мнения: 3 521
Започни с ориzова каша...и ние имахме колики до 5 месеца и половина_кашата е лека, лесносмилаема и недраzни стомахчето...после дай zеленчуковите неща(морков, картоф, тиквичка, тиква) и чак след тях плодовете(ябълка, круша), zащото киселините в тях са всичко друго, но не и щадящи zа бебето...иначе въпросните плодове(беz райската ябълка) в началото ги бланширах на пара.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Както и surfline ти е препоръчала... Засега остави плодовете на заден план... Оризова безглутенова каша е добър вариант да започнеш с нея захранването...

Що се отнася до банана... Въпреки, че на доста места казват, че е подходящ за захранване... Аз не ти го препоръчвам... Защото все пак е в групата на алергените... Заради хистамина, който се съдържа в него... Просто отложи банана за след година... Поне... А и такъв запек можеш да докараш на бебчето...
Едва ли някой ще ти сподели опит с бебе на 6 месеца и райска ябълка... Поразтърсих се из нета, помолих чичко Гугъл за помощ обаче никой никъде не казва нищо за захранване на бебета и райска ябълка... Разсъждавайки логично обаче... Райската ябълка е топлолюбиво растение, общо взето вирее в по-топли от нас страни... Едва ли може да се причисли към цитрусите, но... Все пак, идва от същите области... Препоръчвам ти засега да не прави опити с твоето бебе и райските ябълки... Хапвай си ти, но не прекалявай... Ето тук една сравнително хубава статия за този плод... Естествено, информацията е непроверена...

"Райските ябълки церят настинки
Божествените плодове са като таблетка с мултивитамини и минерали

Райска ябълка
Сигурно сте забелязали на пазарите кръгли оранжеви плодове. С ярките си цветове, напомнящи пламък, тези дарове на природата сякаш сгряват сергиите и събуждат празнично настроение. Научното им име е “диоспирос”. Това на разбираем език е най-близко до определението “божествена храна”. Плодовете са известни като “райски ябълки”. Отглеждат се предимно в субтропичния климатичен пояс. Познати са доста сортове - стипчиви, нестипчиви, смесени с различни нюанси на тръпчивост. Всички са ароматни. Богати са на захари, особено на глюкоза и фруктоза, на органични киселини, багрила и пектинови вещества.

Райските ябълки са истинско съкровище от витамини и микроелементи. В по-голямо количество съдържат провитамин А и витамините С, Р, В1, В2. Имат и витамин Е. От микроелементите най-много е калият - 180 мг в 100 г плод. Значителни са количествата на магнезий и йод.

Притежават още желязо, калций, фосфор, манган, мед. Този състав прави райските ябълки целебна храна при недостиг на витамини и микроелементи. В миналото с плодовете са лекували скорбут - заболяване на венците, причинено от липса на витамин С. Сега се знае, че сокът от райски ябълки действа отхрачващо. Чудесен е срещу настинки и кашлица, която е в резултат от запушване на белодробните пътища с възпалителен секрет. Същият ефект се постига, когато се пие отвара от обвивката на плодовете. Препоръчват се още при анемии и стомашно-чревни нарушения. Богатството им на йод ги прави диетична храна за страдащите от заболявания на щитовидната жлеза. Ако ябълките са пресни, с месестата им част може да се наложи рана по кожата, за да се ускори заздравяването й. Срещу кръвоизливи народната медицина предлага прах, получен от стриване на изсушени листа от растението. Райските ябълки най-често се употребяват за общо укрепване и тонус.

Добре е да се консумират пресни - във вид на току-що получен сок, или направо, като плодове. Ако са изсушени, количеството на захарите в тях е по-високо. С най-много въглехидрати са райските ябълки, преработени в сладка, желета, мармалади или сиропи.
Общоукрепващ и силно калоричен е десертът, получен от месестата част на няколко презрели райски ябълки. Тази част се издълбава до твърдата обвивка на плода и се поставя в чаша. Към нея се добавят по шепа стафиди и надробени ядки. Сместа се разбърква с мед, на вкус. Накрая се поръсва с кокосови стърготини.
И още една рецепта: няколко узрели плода се нарязват на дребни парчета. Поставят се в емайлиран съд с гореща вода. Похлупват се плътно и престояват така около 5 минути. След това водата се прецежда, а нарязаните ябълки се пасират. Полученият сок се излива в тъмни бутилки, които се затварят с капачки. За по-дълготрайна употреба може да се стерилизират на водна баня в продължение на 10 - 12 минути. Този сок е общоукрепваща напитка, идеална за студените месеци."



П.С. Що се отнася до крушите... След като са пасирани (а те няма как да са другояче за бебе на 6 месеца) - няма значение дали са меки или по-твърди... Важното е да са узрели... Но наистина, поизчакай с тях...

# 3
  • Мнения: 1 030
Тези райски ябълки / които имам, донесоха ми ги от Албания, брани направо от дървото/ са по-твърдички, но изобщо нямат стипчив вкус - напротив, много са сладки и сочни. Както по-горе писах - като сочни праскови, само че с друг аромат и без никаква киселина. Това за киселината си помислих, че ще е подходящо за бебе, защото нали киселината в плодовете дразни стомаха. Затова исках да се информирам дали мога да давам по малко след кърмене, но май много малко инфо има по въпроса.

# 4
  • Мнения: 1 097
Райската ябълка ми прилича на всяко второ пюре  Wink
В смисъл, че намачкана райска ябълка - винаги съм си представяла пюретата така, и като цвят, и като консистенция.
Наистина е сладка и изглежда супер подходяща, обаче аз не бих дала. Може би само при мен е така, но има нещо странно във вкуса и. Аз си ям домашни, от село  Mr. Green Става ми малко тръпчиво 30 мин след, като ям  Rolling Eyes За бебето ще е поне 5 пъти по-неприятно....
Но пък от друга страна не съм забелязала да ме запича или разхлабва...  Thinking Няма киселини като ябълките примерно. Ако решиш да дадеш - пиши как я е понесла. Темата ти я гледам от онзи ден и ми е много интересно. Тъкмо ще си първата дала и ще информираш и гугъл  Mr. Green

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 00:41 от crazybrat

# 5
  • Мнения: 3 521
Единственото, което ми минава преz главата е да ги бланшираш, пасираш и насипеш във форма zа кубчета zа лед, после бухаш в камерата/фриzера и като събереш смелост раzмраzяваш и даваш на бебока...пуснах и един "немски" Гугъл, но пак не иzлеzе нищо zа приложението им като бебешка храна...явно не е много популярно по Средно Европейските части newsm78. Все пак, ако решиш да я дадеш внимавай бавно и полека като с всяко ново нещо Hug.

# 6
  • Мнения: 1 030
Пробвах с банан - 3 каф.лъжички, нямаше проблем. Събота и неделя ще опитам и райската ябълка, пак в същото количество. После ще пиша

# 7
  • Мнения: 819
Ми,аз съм давала райска ябълка,мисля,че емн.полезнаама беше малко преди годинката

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Пробвах с банан - 3 каф.лъжички, нямаше проблем. Събота и неделя ще опитам и райската ябълка, пак в същото количество. После ще пиша

Основно правило при захранванията с нови храни е... Между въвеждането на два вида храни да има ПОНЕ една седмица почивка... И ако във вторник детето получи някакъв обрив (дано не се случва) и се предположи, че е от храна... От коя от двете ще е...?
Не се насилвай толкова да бързаш... Имате цял живот време да яде детето какво ли не...

# 9
  • Мнения: 1 097
Мауси, какво стана? Даде ли райската ябълка или ще изчакваш повече време между храните?  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 030
Смятам малко да изчакам, защото доскоро имаше колики и ме е страх да не се върне кошмарът...Но не съм се отказала да дам, но ще го направя малко по-късно - след седмица става на 6 м и ще се пробвам първо с оризова каша, а като свикне / дано свикне, че взех да се плаша/ - ще дам и райска ябълка.

Общи условия

Активация на акаунт