Бременност и притеснения

  • 1 573
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте,

Тъй като аз съм на етап "хайде да си имаме бебе" но нервите ми нещо са поопънати и непрекъснато пия разни чайчета за relax знаете ли дали са вредни за едно бебе?
Може ли да си пия чай от жълт кантарион докато съм бременна?
Доколкото разбрах ментата, глога и валерияна не са за предпочитане но жълтия кантарион не е отбелязан като "забранен" за бременните жени.
Имали ли сте проблем с притесненията като ходите на доктор, сърцето ви да не спира да бие учестено и да се задушавате буквално?

# 1
Здравей. Ако не е отбелязано, че е вредно, ако не си получила забрана да го пиеш - мисля, че няма проблем. Аз съм също на този етап като теб и не си мисли, че ми е много спокоино, но колкото по-нервна си, толкова шансовете ти за бебе намаляват. Успокои се и мисли позитивно. Това наистина помага. Освен това затоплено прясно мляко с мед много добре действа на нервите. Желая ти късмет и дано скоро да има с какво да се похвалим и двете Simple Smile

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Ето една тема за жълтия кантарион - http://forum.zachatie.org/index.php?topic=6230.0

И една за Мента, Глог и Валериана - http://forum.zachatie.org/index.php?topic=4916.0

На мен ми се е случвало това, за което говориш - предписаха ми мента, глог и валериана за известно време и се оправих. При мен се дължеше на преумора и силен стрес.

# 3
  • Мнения: 8 952
Ох, момичета и аз съм  в абсолютно същото положение - преумора, стрес...  Cry В момента употребявам мента, глог и валериана на таблетки - не забелязвам никакъв ефект  Confused Отделно приемам валериан на таблетки и сякаш има малък положителен ефект, но е временен. Трябва да ви кажа, че направо се чудех вече тия дни какво ми е и сериозно се тревожех за здравето си. Но сега виждам, че има и други в моето положение.
Доколкото виждам на опаковката пише  при бременност и кърмене да се посъветвате с личния си лекар.

Вие как се справяте все пак?!

# 4
  • Мнения: 2 120
Мисля, че се казва `Неуропан`, като сироп е и е за нерви. Другото е мента, глог и валериан на капки, по -силни са.
За сърцебиене под езика се слага`Валидол`.
Не е страшно за бебето, нали не ви става зле всеки ден.
По-добре ли е вие да се чувствате нервни  и да изнервяте плода.

# 5
  • Мнения: 560
Ми не, не съм имала такива проблеми Rolling Eyes. Ми аз откакто решихме твърдо да имаме бебе съм си непрекъснато в облаците Whistling. Очакването в края на всеки цикъл малко ми опъва нервичките Mr. Green, ама си го изкарвам на половинката и се успокоявам Mr. Green Whistling
Сериозно, пий си чайчета и такива неща според мен, ама що се нервиш? Я по - спокойно, само хубави работи те чакат. Аз може лековато да говоря, но също бях на път да пия хапчета за нерви, и то със зелена рецепта. Но не ги пих. Сега, ако имаш нужда наистина и не се чувстваш добре - излекувай се първо и после мислете за бебе. Поводи за нервене много, но мисълта, че правим бебе ме успокоява, а не ме изнервя. Желая ти успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт