Някой да е лекувал късогледство с висок диоптър с капки в очите от Алое?

  • 7 408
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 912
Чували ли сте за това лечение и има ли наистина поразителен ефект? Аз страдам от късогледство от 10-годишна, и диоптърът ми се е покачвал досега ежегодишно, зрението ми се влоши още повече след раждането  Shocked, за което бях предупредена, но все пак ми бяха казали, че на 25-годишна възраст организмът и диоптърът ми съответно трябва да спрат растежа си... CryБях се примирила, че ме чака само лазерна операция и търся начини да събера средства за да отида във Варна за нея, но чух съвсем случайно за очните капките от Алое Вера и не знам дали да не пробвам с тях сега newsm78 Rolling Eyes Помогнете ми с повечко инфо, мили очилати съфорумци Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 9 077
И аз от малка съм късогледа, в момента в който сложих лещи поне спрях да вдигам диоптъра.
Единственото, за което знам че е "лечение на късогледство" е лазерната операция".
Не мисля че капки Алое биха помогнали в случая, аз лично не бих рискувала...
От кого го чу това? Може пък и да има нещо вярно,ама ако късогледство се лекуваше по този начин, много лесно щеше да бъде за всички ни... Thinking

# 2
  • Мнения: 7 803
иска ми се да е така, но не ми се вярва  Confused

# 3
  • Мнения: 912
Ами от човек за приятелка, която си смъкнала диоптъра значително...толкова години се интересувам от тези неща но това просто за първи път го чувам... Rolling EyesА иначе и аз съм с лещи от 13 годишна- и твърди и меки съм сменяла, но не ми помогнаха за задържане на диоптъра поне...също така ми казаха, че ако носиш лещи с малко по-нисък диоптър окото ще се напряга и мускулът няма да залинее и да се отпусне още повече... #Crazy newsm78

# 4
  • Мнения: 9 077
Лещите никога не са със същия диоптър, с който са очилата, т.е разликата между реалния и този на лещите е мин. 0.50  Rolling Eyes
Ти да не би да носиш лещи с реален диоптър?

# 5
  • Мнения: 945
Просто побеснявам като чуя такива неща... Ами помисли си колко само можеш да си навредиш с такива простотии...

И всеки път се чудя как им хрумват на хората такива неща. Ще ти дам няколко примера zа "народно" лечение
* Лечение на косопад с урина. На една приятелка майка и все опикана ходеше. За съжаление коса не и поникна.
* Лечение на рак с една билка, която е отровна. Има вече няколко случая на отровили се. До сега никой не се е иzлекувал с нея.
* Най фрапиращото, което съм чувала е премахване на zлокачествен тумор с къртица. Идеята била да zаколиш къртицата и още топла да я сложиш до тумора.
За съжаление и много други... Има и такива, които не са навредили (не са и помогнали де), но я си помисли колко важни са очите ти, че да рискуваш и най малкото увреждане.

Между другото алоето също е отровно...

# 6
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Ох и аз не съм чувала подобно нещо  newsm78 newsm78
За разни методи с тренировки на очите и т.н. - да, но за капки ..... newsm78
Иначе и аз живо се интерисувам.
А и ме е страх от въпросната операция, толкова съм си свикнала с очилата / лещите, че като отида на преглед и ми сложат по силни /белким взема да виждам/ се отказвам. винаги си оставям аванс - т.е мааалко да не довиждам, че иначе буквално ми се завива свят.

# 7
  • Мнения: 7 640
Чували ли сте за това лечение и има ли наистина поразителен ефект?

това е същото, като тониците против косопад и за увеличаване на бюста.
Пълна загуба на пари и надежди.

# 8
  • Мнения: 912
Разбира се, че знам за разликата в диоптрите на лещите и на очилата, нося и двете от 15г все пак, като ги сменям за да си почиват очите ми - не говорех въобще за това! Но сте абсолютно прави, че нещо което предизвиква болка в очите като при изгаряне (не че съм пробвала...така ми го описаха като усещане), не е нормално ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт