Каква е тая масова психоза за вируса?

  • 6 845
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
По вестниците и телевизията направо са психясали според мен и покрай тях и ние.
Днес имахме час за ваксина ДТК и мъжа ми и бабата като ревнали, че е опасно да водя детето.  И другата баба се обади да не ходим, 2 приятелки ми звъннаха да ме предупредят и т.н. И аз в крайна сметка се обадих и се извиних на педито и й казах, че всички са психясали и няма да водя детето, та да отложим ваксината, и я отложихме.

Каква е тая работа с този вирус!? Twisted Evil

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Не знам ама е заразно! Психясването... Tired
Аз вчера цял ден умувам дали да не спра за малко Сиси от градина щото е здрава и да не вземе да се разболее. Rolling Eyes
Снощи баща и обаче бързо ме върна на земята и каза ако ще параноясвам, да го правя индивидуално и да не намесвам детето...и така, на градина си е.

# 2
  • Мнения: 4 358
И аз избягвам да събирам Оги с разни хора, не каним гости, не ходим на гости  Embarassed
Надявам се да паднат температурите, щото в момента вирусите се чувстват прекрасно  Imp

# 3
  • Мнения: 66
Ние също имахме ваксина днес и отидохме да сложат, обаче гости не приемаме  Embarassed  за всеки случай

# 4
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Че то си е страшно - майка ми звънна преди малко да ми каже, че вече има втори смъртен случай с дете  #Puppy dog Ние не излизаме никъде въпреки хубавото време. И аз се моля да падне студ, че... не ми се мисли ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 452
Цитат на: Flash*
Не знам ама е заразно! Психясването... Tired
Аз вчера цял ден умувам дали да не спра за малко Сиси от градина щото е здрава и да не вземе да се разболее. Rolling Eyes
Снощи баща и обаче бързо ме върна на земята и каза ако ще параноясвам, да го правя индивидуално и да не намесвам детето...и така, на градина си е.


И ние така бяхме психясали миналата година със SARS. Спряхме да ходим на детска площадка, в музеи и т.н.; в крайна сметка точно в разгара на епидемията пътувахме със самолет.

Един практически съвет - тук в аптеките се продава измиващо средство на базата на алкохол - прилича на течен сапун, но всъщност не е. Та този "сапун" (както му казвам неправилно; иначе е hand sanitizer) стерилизира бързо ръцете и е отлично средство за предпазване от инфекция. Аз винаги си го нося в чантата и съм много доволна.
Ето един вид:


След великата епидемия миналата година сега при влизане и излизане от болничните заведения тук препоръчват да го използваш за всеки случай. Та проверете в аптеките и ако го има го ползвайте редовно - реално намалява риска от пренос на инфекция.

# 6
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: Laura

Един практически съвет - тук в аптеките се продава измиващо средство на базата на алкохол - прилича на течен сапун, но всъщност не е. Та този "сапун" (както му казвам неправилно; иначе е hand sanitizer) стерилизира бързо ръцете и е отлично средство за предпазване от инфекция. Аз винаги си го нося в чантата и съм много доволна.
Ето един вид:


След великата епидемия миналата година сега при влизане и излизане от болничните заведения тук препоръчват да го използваш за всеки случай. Та проверете в аптеките и ако го има го ползвайте редовно - реално намалява риска от пренос на инфекция.


Ако някой намери такова нещо в София, нека да свирне в коя аптека е, за да си вземем. Аз също ще провея в близките аптеки.

# 7
Цитат на: Flash*
Не знам ама е заразно! Психясването... Tired
Аз вчера цял ден умувам дали да не спра за малко Сиси от градина щото е здрава и да не вземе да се разболее. Rolling Eyes
Снощи баща и обаче бързо ме върна на земята и каза ако ще параноясвам, да го правя индивидуално и да не намесвам детето...и така, на градина си е.


аз съвсем параноично не пускам малкия на ясла. от понеделник го мъкна с мен....а сестра му ходи на детска градина

в яслата има много болни деца : ((( и ме е страх, почти съм сигурна че ще се зарази, а 10-дни преди Нова година го лекувахме с какво ли не

днес минахме за половин час през Южния парк и всички дечица с които се доближихме кихат и кашлят ужасно : ((( заразите са навсякъде.....

и сега се чудим какво даправим в понеделник

# 8
Цитат на: pilence_74
Че то си е страшно - майка ми звънна преди малко да ми каже, че вече има втори смъртен случай с дете  #Puppy dog Ние не излизаме никъде въпреки хубавото време. И аз се моля да падне студ, че... не ми се мисли ooooh!


добре, а какво точно представлява вируса? как започва? че на вестниците много вяра нямам

# 9
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: darkcat


добре, а какво точно представлява вируса? как започва? че на вестниците много вяра нямам


Аз, доколкото разбрах има 2 или 3 различни вируса. Единият е с кашлица, хрема, висока Т и води до пневмония. Другият, този със смъртните случаи, започва с повръщане и разстройство и етето много бързо се обезводнява, затова веднага трябва да се влезе в болница на системи, така казаха снощи по телевизията лекари от инфекциозна болниц в София

# 10
Цитат на: pilence_74

Аз, доколкото разбрах има 2 или 3 различни вируса. Единият е с кашлица, хрема, висока Т и води до пневмония. Другият, този със смъртните случаи, започва с повръщане и разстройство и етето много бързо се обезводнява, затова веднага трябва да се влезе в болница на системи, така казаха снощи по телевизията лекари от инфекциозна болниц в София


добре де, зная  и съм давала за малко дете Рахидрин /не знам на латиница как се пише/ това е прах, много евтин, български който се разтваря във вода и е против повръщане. наистина спира повръщането. това ми изглежда като по-добър вариант от болницата, осообено при мизерята в бг болниците и риска детенце да прихване още нещо недай си Боже...

за вирусната пневмония обаче.... Sad

дано ни отмине

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Цитат на: pilence_74
Цитат на: darkcat


добре, а какво точно представлява вируса? как започва? че на вестниците много вяра нямам


Аз, доколкото разбрах има 2 или 3 различни вируса. Единият е с кашлица, хрема, висока Т и води до пневмония. Другият, този със смъртните случаи, започва с повръщане и разстройство и етето много бързо се обезводнява, затова веднага трябва да се влезе в болница на системи, така казаха снощи по телевизията лекари от инфекциозна болниц в София


Егаси моите значи са изкарали първият вид. Денис 3 дена поддържаше 40 градуса !
Сега се закрепи след антибиотика, но е ужасно слаб !
Ако го тръшне вируса с повръщането не искам да си помислям какво ще стане с него... Той просто няма какво повече да свали от себе си...
Дали да не го спра и него от градина ? Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 39 716
мъж ми днеска каза "не знам дали да пускаме Дияна другата седмица на градиа" ... и той се е психясал

# 13
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: darkcat

добре де, зная  и съм давала за малко дете Рахидрин /не знам на латиница как се пише/ това е прах, много евтин, български който се разтваря във вода и е против повръщане. наистина спира повръщането. това ми изглежда като по-добър вариант от болницата, осообено при мизерята в бг болниците и риска детенце да прихване още нещо недай си Боже...

за вирусната пневмония обаче.... Sad

дано ни отмине


Те призоваха личните лекари да препращат към болницата, но това сигурно не означава, че всяко дете ще остане там. Предполагам, че искат все пак децата да се прегледат от специалист, който да прецени реално доколко е тежко положението. Поне аз така си мисля, де. Сигурно щото детският и бебешкият организми са по-малки и вероятността от бързо обезводняване е доста голяма.
Иначе си права, кой иска да стои в болница, при това в инфекциозното  Imp

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Ох и малкия е със сополи от 5-6 дни и само леко да се изкашля и веднага съм нащрек. А иначе няма Т, но утре мама му параноината ше го води на доктор - за всеки случай #Puppy dog

Общи условия

Активация на акаунт