Ритуали на приспиване

  • 2 422
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Скъпи мами,ще споделите ли как без караници приспивате вашите сладурчета...моето все кипи от енергия и доста трудно го убеждавам,че е време за сън...даже доста се ядосвам понякога...

# 1
  • София
  • Мнения: 2 356
Оох, оставям я да се изтощи сама, и когато реши тя просто заспива.  Confused Изобщо не зависи от моето желание. Колкото и да я увещавам или пея или слагам да спи - не  ooooh!, скача, гледа през кошарата и реве, докато не я извадя.

# 2
# 3
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ляга на спалнята с баща си и едно шише с 60 мл. сок и до половин час в повечето случаи е заспала

# 4
  • Мнения: 1 370
От както се е родилсина ми, никога не съм го приспивала. Проблема започна, когато се преместихме и му беше всичко непознато. Тогава си казах, че нищо няма да стане ако легна с него за 2-3 вечери, докато свикне с новата обстановка. Вече е така 4 месеца. Незнам как да го отуча сега. Взимаме млякото, книжката с приказките, от която чета за себе си, защото малкия не ми обръща никакво внимание и след 1 час вече излизам от стаята, ако не съм заспала първа

# 5
  • Мнения: 1 520
За мое щастие моето диваче се научи да спи само. Още като го отделихме в самостоятелна стая и той свикна бързо. Сега го обличам в чувал, казва лека нощ, слагам го в леглото и той заспива веднага сам.

Понякога имам терзания да ли не се лишаваме взаимно от удоволствието на една прочетена приказка примерно, но мисля че е добре и че заспива сам. Време за четене намираме и през дена. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 577
Ляга си сам, в кошарата, заспива си. От бебе. Никакви люлянки, пеенки, лигавенки.

Никога не е спал на нашето легло, никога. От бебе - ако плаче, оставяме го. Ще пореве и ще свикне, така и стана.

Абсолютно ми е непонятно и Ъпсурдно да стоя и да го убеждавам да спи, да го люлея, а той да ми се лигави и да ме прави на луда.

# 7
  • Мнения: 242
Ляга си сам, в кошарата, заспива си. От бебе. Никакви люлянки, пеенки, лигавенки.

Никога не е спал на нашето легло, никога. От бебе - ако плаче, оставяме го. Ще пореве и ще свикне, така и стана.

Абсолютно ми е непонятно и Ъпсурдно да стоя и да го убеждавам да спи, да го люлея, а той да ми се лигави и да ме прави на луда.


Абсолютно! И ние сме така.
Понякога като имам време и настроение му чета приказка.

# 8
  • Мнения: 192
И ние имахме големи проблеми със заспиването - люлеене, борба с часове в леглото - нейното или нашто и въобще .......ужас. ShockedОт скоро обаче заспива сама в креватчето си като й давам да гушка едно мече и едно куче. Е, вярно малко по-късно - 22 часа, но сама и без реване Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 352
Приспиваме се всяка вечер от както Митко стана на 1 година и 3 месеца. Ритуала е следния - подканяне няколко пъти и подсещане, че е време за лягане. Къпане + измиване на зъбите - под формата на игра и закачки, следва избиране на книга като оставям Митко да реши какво ще четем и лягане в леглото с книжката. Четем колкото четем, Митко сам си гаси лампата и на тъмно пеем 2-3 песнички които са любими. Следва целувка за лека нощ и заспиване. Процедурата е дългичка, но няма тръшкане и рев.  bouquet

# 10
  • Мнения: 179
Трудно се приспиваме.Чака ни с баща и т.е. ляга ,когато и ние си легнем.Понякога е заспала и на дивана .Иначе като си легнем се държим за ръчичка.Но заспиване преди 21.30-абсурд.

# 11
  • Мнения: 8 505
Няма ритуал.Слагам я в леглото,давам и шишето с мляко,изпива го,завърта се на една страна и заспива.От 2-3 седмици и приготвям адаптето в обикновена стъклена чаша и след като го изпие,я слагам в леглото.Заспива бързо-за около 5мин,рядко повече.

# 12
  • Мнения: 2 567
Ритуалът ни вечер е миене на дупе, ръце, лице, зъби или къпане, памперс, пижама и  се гушкаме в леглото, четейки приказки. После пеем "Мила моя мамо", ляга и пускам въртележката над главата й да й пее.  Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
Нашия ритуал е къпане с тати и миене на зъбите, придружено с много игри. След това пижамата, чувалчето, целувка на тати за лека нощ и лягане с мама и шишето с мляко. Заспива още докато пие млякото, обикновено.
Никога не заспива преди 23 часа, а снощи луднахме - дивя до 1 и 30 #Crazy

# 14
  • Мнения: 270
Оох, оставям я да се изтощи сама, и когато реши тя просто заспива.  Confused Изобщо не зависи от моето желание. Колкото и да я увещавам или пея или слагам да спи - не  ooooh!, скача, гледа през кошарата и реве, докато не я извадя.

И при нас е така. Sad

Общи условия

Активация на акаунт