до кога без газообразуващи?

  • 505
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Нашето дете е почти на 4 месеца и откакто съм родила не ям боб, леща, грах, зеле.  Пропуснах кайсиите и прасковите заради риск от алергии. Не ям и фъстъци, банани, домати и прясно мляко по същата причина. Коликите ни отдавана минаха и се чудех мога ли вече да си позволя някои от тези храни. Само да добавя, че аз съм алергична и в семейството ни има и други като мен. Само на кърма сме и ще се захранваме след 6-ия месец.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
При нас, въпреки че няма с алергии, тези неща не ги ядях до 6-тия месец. Продължавам да пропускам фъстъците и млякото.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Щом имате семейна обремененост от алергии може би е по- добре да изчакаш до 6-я месец. Аз никога не съм се ограничавала с второто, но не сме имали и колики.

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Газообразуващи храни избягвах до към четвъртия месец. От останалите неща пропускам само фъстъците, макар че много ги обичам.

# 4
Аз кърмя. Бебето ми е на 7 месеца и половина. Не съм се ограничавала от нищо. Защо трябва да избягвам прясно мляко и фъстъци newsm78? В началото докато навърши 3 семеца се ограничавах от консерванти, мъхести и цитрусови и шоколад. Това е нещо ново за мен. Обяснете ми. Между другото в момента на бебето нищо му няма, но незнам дали не съм му навредила случайно.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
Калинуа, не се притеснявай. Явно не си му навредила щом сте вече на 7 месеца и не сте имали проблеми. Ядките и млякото (белтъка на кравето мляко) се избягват или поне се ограничават като количество, защото са алергени. Някои бебчета могат да проявят алергия, след като мама ги е консумирала, затова повечето избягват да го правят. При вас явно случаят не е такъв. Аз също не съм се ограничавала. Даже точно ядките и млякото ми помагаха да увелича лактацията в критични моменти, но понякога малко предпазливост не вреди. Hug

Общи условия

Активация на акаунт