работни визи за Англия - йок...

  • 4 712
  • 51
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 300
Слушам аз вчера по радиото - англичаните окончателно решили да не се издават работни визи на българи...
Мисля си, че трябва да има незабавен отговор - никакви къщи и разни хубави имоти по Велико Търново и въобще морето, планините и всякакви китни кътчета в България да не се продават на англичаните. Нали обаче не сме нормална страна - нищо няма да се промени - ония ни режат квитанциите, а ние продължаваме да им се кланяме...

# 1
  • Мнения: 1 232
верно,а кой ще им върши  черната работа,ми да си държат пакистанците тогава.А снощи казаха,по БТв,че ще приемат120 000 нискоквалифицирани работници в селското стопанство.

# 2
  • Мнения: 1 533
Слушам аз вчера по радиото - англичаните окончателно решили да не се издават работни визи на българи...
Мисля си, че трябва да има незабавен отговор - никакви къщи и разни хубави имоти по Велико Търново и въобще морето, планините и всякакви китни кътчета в България да не се продават на англичаните. Нали обаче не сме нормална страна - нищо няма да се промени - ония ни режат квитанциите, а ние продължаваме да им се кланяме...

Има логика, вместо да ни плащат по 6-8 лири на час да им чистим къщите в Лондон, няма да ни пускат там а ще ни плащат по лев на час тук, пак да им чистим къщите.

# 3
  • Мнения: 14 133
Слушам аз вчера по радиото - англичаните окончателно решили да не се издават работни визи на българи...
Мисля си, че трябва да има незабавен отговор - никакви къщи и разни хубави имоти по Велико Търново и въобще морето, планините и всякакви китни кътчета в България да не се продават на англичаните. Нали обаче не сме нормална страна - нищо няма да се промени - ония ни режат квитанциите, а ние продължаваме да им се кланяме...

Има логика, вместо да ни плащат по 6-8 лири на час да им чистим къщите в Лондон, няма да ни пускат там а ще ни плащат по лев на час тук, пак да им чистим къщите.
Peace

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И аз да бях англичан нямаше да искам бългаското цигани да нахлуят в родината ми.
Защото няма какво да се лъжем - те първи тръгват и след тях е потоп.

А с купуването на къщя в БГ най-много да очовечат малко хората около тях, съживяват селищата, плащат си данъците, пазаруват от магазините...какво лошо има?

# 5
  • Мнения: 1 630
Не са решили да не издават работни визи за българи  Mr. Green
Това, което решиха, е че ще задържат необходимоста от разрешение за работа след 1/1/2007
При предишното разширяване, Великобритания беше една от малкото страни, които отвориха веднага достъпа до пазара на труда за гражданите на новите 10 страни членки без преходен период. Този решиха да не си отварят работния пазар.
Тоест от 1/1 почти нищо няма да се промени. Който иска да работи във  Великобритания ще трябва да си вади работна виза, както е и сега. Ще има само някои сектори, в които режима на издаване на разрешение ще е по-облекчен.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз да бях англичан нямаше да искам бългаското цигани да нахлуят в родината ми.
Защото няма какво да се лъжем - те първи тръгват и след тях е потоп.

А с купуването на къщя в БГ най-много да очовечат малко хората около тях, съживяват селищата, плащат си данъците, пазаруват от магазините...какво лошо има?
Ти защо мислиш, че българите тук не плащат данъци?!Плащат и те са огромни!Постоянно излизат статии по вестниците за БГ и ни представят не като цигани, ами много по-долна класа!Много им се ядосвах, но преди седмица ми мина.Говорех с моята учителка(50г. жена, работеща в администрацията).Стана въпрос за Словакия, а тя не знаеше коя е тази държава.Обясни ми Чехословаки, искаше да ми напише държавата на лист за да разбера, че не е Словакия.Поиска ми речник, не знаеше как се пише Rolling Eyes.Аз и казах, че от много години не съществува Чехословакия, ами се е разединила да две държави.Тя не повярва, тръгна си и каза, че ще пита мъжа и ShockedБях същисана, но после ми стана смешно, как да знаят в такъв случай нещо за България.
 Много ме е яд, че за всеки англичанин който се засели в БГ дават филм, а нас ни гонят от страната им.Но те сами напускат Англия, защото е много скъпа държава.В сравнение с предишните членки на ЕС, ограниченията към нас са много обидни.Вярно е, че си гледат интересите, но нали трябва да сме на едно. Naughty

# 7
  • Мнения: 4 406
сещам се преди време Гелските баби дето им отказаха визи защото били потенциални имигрантки, а отиваха на концерт, и те в замяна не пуснаха английските туристи да влязат в селото... ми отстъпиха в консулството ...
и сега ще стане така

# 8
  • Мнения: 4 406
[В сравнение с предишните членки на ЕС, ограниченията към нас са много обидни.Вярно е, че си гледат интересите, но нали трябва да сме на едно. Naughty
освен това с ограничението, което налагат, нарушават Charter of Fudamental Rights и всеки недопуснат българин има право да ги съди

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
сещам се преди време Гелските баби дето им отказаха визи защото били потенциални имигрантки, а отиваха на концерт, и те в замяна не пуснаха английските туристи да влязат в селото... ми отстъпиха в консулството ...
и сега ще стане така
На тези жени винаги съм се възхищавала, помня случая HugНо тогава и кметицата им много им помогна!

# 10
  • Мнения: 6 167
верно,а кой ще им върши  черната работа,ми да си държат пакистанците тогава.А снощи казаха,по БТв,че ще приемат120 000 нискоквалифицирани работници в селското стопанство.

не 120 000, а 20 000 квота.
главно в селското стопанство
и освен това няма какво да ги мислим, ние сме капка в морето
имат си поляци

премиерът Станишев щял да вземе реципрочни мерки  Joy

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
премиерът Станишев щял да вземе реципрочни мерки  Joy
Йех! Laughing На всеки 10,000 българи без виза ще откаже на 1 англичанин Joy

# 12
  • Мнения: 1 630
[В сравнение с предишните членки на ЕС, ограниченията към нас са много обидни.Вярно е, че си гледат интересите, но нали трябва да сме на едно. Naughty
освен това с ограничението, което налагат, нарушават Charter of Fudamental Rights и всеки недопуснат българин има право да ги съди
Нищо подобно, ограничението на свободния достъп до пазара на труда за максимум 7 години след разширяването се е записано в присъединителния договор
колкото и това да не ни харесва  Mr. Green

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Според мен поляците са основна причина за тези ограничения, а не конкретно отношение към българи или румънци  Rolling Eyes Ужасно лош късмет имахме, че бяхме след тях. Преди англичаните се бъзикаха за индийците и пакистанците, сега за поляците  ooooh! Просто страшна напаст излязоха и заляха целия Остров  Crazy Новодошлите българи просто няма да имат шанс пред поляците. Те в момента старите емигранти имат проблеми с тях  Thinking

# 14
  • Мнения: 6 167
премиерът Станишев щял да вземе реципрочни мерки  Joy
Йех! Laughing На всеки 10,000 българи без виза ще откаже на 1 англичанин Joy

да ви кажа не разбирам пък и ние за какво толкова държим да ходим там!
да си взимат каквито искат решения за тяхната държава.
както ние за нашата!
мъгли, дъждове,климатът е кофти, условията по фермите също.
според мен няма 20 000 тоооолкова отчаяни българи, освен ако не са роми.
та, голям прас, с две думи

виж, ако ставаше в-с за квалифициран труд - тогава има смисъл за някаква борба, ама за чистене на тоалетни и бране на ягоди ... ха ха.

Общи условия

Активация на акаунт