Постоянна температура 38.5 вече втори ден?

  • 2 081
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 282
Здравейте, мами!
Вчера малката се събуди с температура 38.6. Дадох й една доза панадол, но резултат нямаше. После й купих нурофен сироп, но и той не свърши работа. През целия ден вчера поддържа тази температура и днес сутринта беше към 39 градуса. Не кашля, жизнена е, има доста апетит, не е сънлива. Предполагам, че е зъбче, но колко време може да продължи тази температура и защо не се повлиява от лекарствата? Утре сме на консултация и докторката ще я прегледа, но съм леко притеснена. Случвало ли ви се е?

# 1
  • Мнения: 1 063
Каква доза даваш, да не и е  ниска?Разбира се, че се е случвало и първото, което правя е да пусна пълна кръвна картина с диференциално броене и утайка, за да видя дали не е бактериална инфекция. Междувременно сваляй t и с вода с лед.

# 2
  • Мнения: 282
Дозата за 1-2 години пиши, че е 5мл, но тя направи годинка преди 5 дни и й давам 4 мл. Досега не боледувала изобщо и не е вдигала температура. Затова съм притеснена.

# 3
  • Мнения: 5 668
Недей да чакаш, а заведи детето на лекар още сега, ами ако развива някоя пневмония. Моят син беше на 1.4 г. когато разви двустранна пневмония. И при него уж нямаше нищо обезпокоително, само температура, иначе беше жизнен, докато ...По добре за твое успокоение заведи детето на лекар да му пуснат изследвания. Успех и оздравявайте Praynig

# 4
  • Мнения: 953
Отиди на лекар за по-сигурно, че е само от зъбките.

# 5
  • Мнения: 1 063
Дозата за 1-2 години пиши, че е 5мл, но тя направи годинка преди 5 дни и й давам 4 мл. Досега не боледувала изобщо и не е вдигала температура. Затова съм притеснена.
Дозата се изчислява според кг. за 24 часа,така че звъни на GP-то и направо си искай изследванията, защото 39 градуса е доста висока t.

# 6
  • Мнения: 419
Отидете на лекар за по-сигурно- не искам да те плаша ,ни и ние имахме така само температура и се оказа бактериална инфекция.Дано да са зъбките Praynig

# 7
  • Мнения: 282
Ох, преди малко като я измерих беше 37.5. Пак ще ходим на доктор, но вече съм по-спокойна.

Общи условия

Активация на акаунт