Отново няколко питанки за храненето с АМ и дозите

  • 511
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 677
Здравейте, мами!
За съжаление моят дребосък нямаше късмета да яде майчина кърма  Cry и от момента на раждането си е на АМ. Ядем НАН 1. Като попитах докторката по колко храна да давам, тя каза отначало (първите две седмици) да увеличавам всеки ден с по 5 мл, а след това да се водя по инструкциите на кутията с храна. Така и направих и през 3-та и 4-та седмица Бранко ядеше по 120 мл през 4 часа. Бързо свикна с тоя режим. Гледам го сега обаче, вече почва да ми се буди все по-рано от часа за хранене, а преди беше точен като часовник. Явно е време да му увеличавам дозата. На кутията пише, че през втория месец трябва да ядат по 150 мл пак през 4 часа. Още не съм я вдигнала, защото исках да ви питам няколко неща:
1. Чета, че през втория месец бебета трябва да ядат по 800 мл дневно. Как се определя това количество - на база готова храна или предварително преварена вода? Защото по кутиите дозите са на база преварена вода. Аз като сипя 120 мл и добавя четири лъжички мляко, те идват към 140 мл общо. Няма ли да са му много 150 мл? Поне със сигурност ще станат повече от 800 мл на ден?  newsm78
2. Как увеличавате дозите на децата си - постепенно или изведнъж? Питам, защото нали една лъжичка мляко е за 30 мл вода? Когато трябваше да увеличавам с по 5 мл на ден, първо правех точното количество, после отсипвах от млякото. И сега ли така да процедирам, или може на по-големи дози да вдигна общото количество?
Знам, че на тези въпроси доки най-точно ще ми отговори, само че съм толкова отвеяна, че винаги забравям да питам по нещо  Rolling Eyes и предпочитах и вас да поразпитам.
Предварително ви благодаря!
Усмивки на всички!  Hug

# 1
  • Мнения: 46 438
Аз се водех по детето, защото съм далеч от мисълта, че дете 5 кила и друго 4 ще ядат едно и също количество. Като си изяде дозата- ако заспи спокойно- значи се е наяла, ако започне да опъва на празно шише още няколко пъти, правя още 30 мл.  Peace

# 2
  • Мнения: 7 803
Аз се водех по детето, защото съм далеч от мисълта, че дете 5 кила и друго 4 ще ядат едно и също количество. Като си изяде дозата- ако заспи спокойно- значи се е наяла, ако започне да опъва на празно шише още няколко пъти, правя още 30 мл.  Peace
Peace

# 3
  • Мнения: 7 640
писала съм вече- количеството за 24ч, разделя се на броя хранения-

до 2ри месец- 1/5 от теглото на детето
от 2ри до 4ти месец- 1/6 от теглото на детето
от 4ти  до 6ти месец- 1/7 от теглото на детето
сред 6ти месец- 1/8 от теглото на пдетето.

Разлики от 20% нагоре-надолу са съвсем в реда на нещата, а количеството за денонощието не бива да надминава 1 л.

Общи условия

Активация на акаунт