Как да наглася този режим

  • 680
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Мами, дайте идеи какво да правя с това ядене на Маги  newsm78
Откакто заместих още едно ядене сутрин /преди 5 дни/ хич не яде добре. Май й идват много три яденета твърда хвана едно след друго  newsm78 Лошото, е че нямам много време за експерименти, защото тръгвам на работа. А ми се ще да сме изчистили това преди да я трапосам на майка ми.
В момента ядем така:
8.30 - АМ
10.30-11.30 - закуска
15.00 - пюре
19.00 - каша/кисел
22.30-23.00 - АМ

Чудя се дали да не давам закуската при първото ядене - 8.30, а към 11.00 да й давам колкото иска АМ  newsm78 Вие какво ще кажете? Май ще вървим към 4 хранения  Rolling Eyes Ако не стане и така, просто ще изместя пюрето към 13.30-14.00 и няма да давам нищо в 11.00ч. Или ще давам само плодово пюре или сок без да се брои за ядене. Не знам, вече ми писна с това ядене  #Crazy Тамън се синхронизираха нещата и сега пак наново  Tired

# 1
  • Мнения: 7 803
моите не хранят така
като станат АМ
към 12-13 часа пюре
16-17 часа каша
20 часа АМ
между храненията давам вода, сок, а след папкане давам плодове да ръфат. на този режим да от към 8ия си месец

# 2
  • Мнения: 514
И нашият режим е подобен на този на jump
8ч-АМ
12ч-заленчуково,месно или рибено пюре
16ч-плодово пюре
20ч-АМ
Разбира се ,часовете са относителни Peace

# 3
  • Мнения: 733
Може би 5 папкания са и много  newsm78. Ние сме на режима който ти е дала Лисана от може би 2-3 месец. Има разбира се случаи когато става в 6ч. и тогава му давам АМ после към 10ч плод и после пак влизаме в ритъм. Опитай да и удължиш растоянието между яденетата. Успех   bouquet

# 4
  • Мнения: 4 564
аз мисля че са и мн 5 храниния и просто не огладнява
нашият режим от 6-тия месец е
9ч - закуска (супа, каша , овесени ядки, мляко)
13ч - основото от кухнята или пюре
17ч - 17.30ч - десерт ( крем , каша с плод, мюсли с плод)
21 или 21.30 мляко ад с 2 плазмон + 1л каша вътре)

# 5
  • Мнения: 27 524
Аз пък мисля, че режимите са загубена работа  Stop

Водете се по децата  Peace Защо трябва да има режим? Вие ядете ли под час и точно количество? (приемам режим за изключенията, които нямат мярка и ядат винаги и по всяко време до повръщане!)

И аз като Лили смятам, че 5 хранения са много. За пример - Криско на 4 месеца мина на 3 хранения. После увеличи на 5, сега сме на 4, но аз се водя по него. С налагане на режими не става. Пропусни едното хранене. Какво пюре даваш в 15? От кисел децата нямат никаква нужда, махни го изобщо от менюто. В 15 давай кашата, вместо пюрето и преди АМ-то вечерта - пасиран пресен плод  Peace

# 6
  • Мнения: 4 428
С налагане на режими не става.

Абсолютно съм съгласна и за това се чудя сега какво да правя, защото допреди 5 дни всичко си беше ОК, а сега  Sick И понеже не може да ми каже какво иска, аз се опитвам да отгатна  Mr. Green

В 15ч ни е зеленчуковото/месно пюре. Идва късно, но като ядеше АМ в 11ч и не искаше да яде по-рано.
А защо да не давам кисел  newsm78 Аз кисела го правя с плодово пюре, АМ и малко нишесте  Rolling Eyes
Маги не си пада особено по пресни плодове и караме основно на пюрета. Странно, но пасиран банан с ябълка не иска, а на пюре го яде Tired
И друго нещо се чудя, като минем на 4 хранения кой вариант да избера  newsm78

Този
8ч-АМ
12ч-заленчуково,месно или рибено пюре
16ч-плодово пюре
20ч-АМ

Или този
9ч - закуска (супа, каша , овесени ядки, мляко)
13ч - основото от кухнята или пюре
17ч - 17.30ч - десерт ( крем , каша с плод, мюсли с плод)
21 или 21.30 мляко ад с 2 плазмон + 1л каша вътре)

На вашите деца вече на около 1 год не им ли е малко само 2 хранения с твърда храна, а другите 2 да са само мляко?

Последна редакция: ср, 25 окт 2006, 18:54 от veselina_s_p

# 7
  • Мнения: 7 640
бих махнала първото АМ, имах същата ситуация по ваше време и това реши проблема с обяда в 15ч Crazy

# 8
  • Мнения: 6 461
Не става да нагласиш режим.То детенцето само си показва.Аз много пъти съм се мъчила да наложа режим но не се получаваше.Всъщност гледам между храненията да има 3-4 часа почивка  Simple Smile

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 404
И аз подкрепям мнението, че не трябва да се налага режим на детето, въпреки, че за нас майките така е по-удобно, да си знаеш в колко часа какво да му дадеш. Аз се водя по детето. Инес на 4 м. мина на 4 хранения, сега на 10 м. е на 5, че понякога и на 6 хранения. Понякога се храни така:
8ч - АМ
12ч. - обяд - месно пюре
17ч. - закуска -плодове с грис, с мляко, пл. пюре с мюсли, с бисквитка
20ч. - вечеря - супа с 1 сухар или млечна каша
3 ч. - АМ
Но понякога е така:
5ч. - АМ
10 ч. - закуска
13 ч. - обяд
18 ч. - закуска
21 ч. - вечеря
1 ч. - АМ
Колкото по-скоро се примириш, че нямате режим, толкова по-добре ще се почувстваш и скоро ще усещаш кога какво иска детето. Викай майка ти отсега и тренирайте! Grinning Желая ви успех!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 663
от 5-ти месец и до сега се храним така:
7-8ч. млечна каша
10-10.30 кисело млекце с бисквити, мл.каша от тези на ганчев или киселче
12.30-13.00 месно зеленчуково пюре и за десерт-плодово пюренце или настърган плод
16.30-17.00 грис, крем нишесте или пудинг
20.00-21.30 (много е относително за точен час за вечеря) млечна каша
 Hug

# 11
  • Мнения: 514
 Искам само да кажа,че не аз съм наложила този режим,а малкия сам си го изгради

# 12
  • Мнения: 4 428
Нещата вече се оправиха  Grinning Просто махнах едно ядене и сега ядем на поне 5 часа.
Аз, както казах вече, не се опитвам да налагам режим, а се чудех как да променя досегашния, за да й е добре, защото беше очевадно, че стария вариант вече не я устройваше. А и този режим, който съм написала е относителен. Обикновено е +/- 30-60 мин в зависимост от Маги. Дадох го за ориентир

Благодаря на всички за отговорите   bouquet

# 13
  • Мнения: 7 640
това имах и аз предвид  bouquet

# 14
  • Хасково
  • Мнения: 726
така както го храниш детето няма голям интервал между двете първи яденета. Може би наистина е реме за 4 хранения на ден, пробвай. Аз нагласям режима като спазвам горе-долу интервал от3,5-4 часа между храненията, АМ само вечер, сутрин закуска.

Общи условия

Активация на акаунт