кърмене и спорт

  • 1 032
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 539
Здравейте, все ощи кърмя но много ми се иска да тръгна на спорт, имам нужда от него да се разтоварвам психически, но знам че докато се кърми не е хубаво да има физическо натоварване и умора. Вие как мислите? Имате ли опит в кърменето и спорта?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз, докато кърмих бях толкова уморена и извън всякаква форма, че и през ум не ми минаваше да спортувам активно  Sick Опитвах се само да правя лека гимнастика в къщи, но дори и това ми идваше малко в повече. А иначе съм чела, че физическото натоварване под формата на активно спортуване по време на кърмене не е препоръчително  Naughty

# 2
  • Мнения: 750
Моят съвет е йога. С нея можеш да изхвърлиш психическото напрежение, да поддържаш тялото си без екстремни натоварвания и да пазиш здравето си.

# 3
  • Мнения: 1 737
Имам доста опит с кърмене и спорт, нямах никакви проблеми със съчетаването им. Колкото повече и по-активно спортувам, толкова по-малко съм уморена. Сега не съм спортувала от 10 дни и се чуствам като желе - схваната, неподвижна, скапана и постоянно ми се спи.

# 4
  • Мнения: 3 810
Нямам опит- разходките с количка и още едно ремарке, което като се умори висва на количката- ми стига.
Единствено- четох някъде, че е възможно след спорт кърмата да придобие по- неприятен вкус за бебето, вследствие отделянето на нещо си в нея.
Пробвай и ще ни пишеш дали наистина се отразява. Wink

# 5
  • Мнения: 6 243
Спортувай! Няма никакви проблеми. Нали няма да ходиш на Републиканско!  Grinning

# 6
  • Мнения: 10 983
... но знам че докато се кърми не е хубаво да има физическо натоварване и умора.

След кърмене няма никакъв проблем да спортуваш! Даже го препоръчват  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 807
Спортувах и кърмех и не съм имала проблеми,напротив чувствах се много добре.

# 8
  • Мнения: 3 521
ходя на фитнес 2 пъти седмично, чат пат плувам и редовно к арам кънки, когато сме навън...нямаме оплаквания zа сега_нито тя, нито аz Laughing.Enjoy.

# 9
  • Мнения: 7 091
Точно това се канех да питам и аз, защото си взехме елиптикал и се чудех дали и аз мога да тренирам на него.
А ако се тренира след кърмене после трябва ли да се изцеди преди да се храни бебето?

# 10
  • Мнения: 3 521
А ако се тренира след кърмене после трябва ли да се изцеди преди да се храни бебето?

При активно спортуване в тялото zапочва да се отделя млечна киселина. Тя евентуално може да повлияе на вкуса на кърмата...т.е. някой бебета каприzничат, ако им се предложи гърдата веднага след спорт. Най_удобно е да кърмиш и веднага след това да си правиш там каквото искаш_бягане, тренажори, каланетики и пр.Така имаш достатъчно време след zаниманието да си вzемеш душ, да се отпуснеш, успокоиш и наново да кърмиш Mr. Green. Единственото, което съм zабеляzала, е че не става да се комбинира спорт и диета(поне при мен), така че се поддържам във форма, но килограми не съм свалила кой zнае колко Cry.

# 11
  • Мнения: 1 737
Не, не трябва да се цеди след спорт. В млечната киселина няма нищо вредно за бебето, освен това конкретно след спорт тя се отделя най- вече в мускулите и то в началото на периода на спортуване, докато тялото влезе във форма и свикне. Тя е причината за мускулната треска.

# 12
  • Мнения: 8 917
Знам, че не трябва да се напрягат мускулите на гърдите.

# 13
  • Мнения: 6 461
Аз, докато кърмих бях толкова уморена и извън всякаква форма, че и през ум не ми минаваше да спортувам активно  Sick Опитвах се само да правя лека гимнастика в къщи, но дори и това ми идваше малко в повече. А иначе съм чела, че физическото натоварване под формата на активно спортуване по време на кърмене не е препоръчително  Naughty
При мен беше същата картинка Simple Smile

# 14
Аз спорувам и кърмя-няма проблеми! Но йогата е най-добре! Simple Smile Препоръчвам! www.sk-viara-yoga.dir.bg
Аз съм много доволна и го препоръчвам на всички!

Общи условия

Активация на акаунт