Какво става с растения поливани с вода от микровълновата

  • 1 774
  • 22
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://groups.yahoo.com/group/HemuZ/message/333


Това го видях в дир-а...ето и тамошната тема:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=vege&Number=19463 … mp;sb=5&part=

дали е вярно...как мислите..... newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 623
Че за какво ми е да поливам цветята с вода от микровълновата ???
Обаче ме накара да се замисля - всеки ден топля храната на малкия в микровълновата, водата за млякото също newsm78 Толкова ли е опасна ?

# 2
  • Мнения: 9 901
аз не само му топля водата, аз му и готвя в микровълновата.
Но вариантът е да готвя на газ, а изпаренията от газта не са никак добри.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Според хората в Дир-а, това са глупости....прочетете темата, ако искате......

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аха....ясно , абсолютни глупости са....разгледах сайта на Методи Колев......занимава се с Фотошоп, реклама, изобщо такива неща......Пък и като си помисля, и аз мога да направя няколко такива снимки и да си направя подобно нещо, което набързо да заблуди податливите на разни манипулации хора.......Извинете, че ви го пуснах.......

# 5
  • Мнения: 955
Ами аз мисля, че е така, защото нали казват, че в микровълновата се променя структурата на храната. А по отношение за храна за малки, това лято чух от доктор от Англия,че е абсолютно противопоказано да се дава на бебета притоплено в микровеле мляко. Ако се притесняваш прежали едно цвет и опитай  Simple Smile

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Специално за водата става въпрос......иначе и аз мога да те залея с линкове към теми, обясняващи образуването на вредни вещества в млякото и месото , притопляни в  микровълнови фурни..........но и това са само хипотези........всеки може да публикува всичко в нета

# 7
  • Мнения: 5 877
ти пък, моят драснипалниклечковски манталитет не ползва микровълнова, ни фритюрник, ни газов котлон.
От друга страна, ако компютърът можеше да пържи яйца, досега да съм презряла всички тигани. Явно цялата ми технофилия е събрана на едно място  hahaha

# 8
  • Мнения: 1 348
Нямам микровълнова, иначе бих го тествала.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нашите имат, но не ми се занимава с глупости...и без това не ползвам

# 10
  • Мнения: 25 568
Ето какво намерих в един цветарски форум. Авторът е агроном.

Заложил съм опит и да ви кажа че ще го повторя...  Сложих семена фасул и царевица в перлит, полях единия съд с микровълнова вода, а другия с "конвенционално преварена" - да ви кажа в микровълновата поникна само един боб, а в другата няколко бобчета и царевици... но ще го повторя, защото ме съмнява нещо... не е както трябва...
Вижте какво се получи от моя експеримент с "микровълновата" вода...


Лявата кофичка с буквата М на нея е поливана с "микровълновата" вода, а дясната - с обикновенно преварена...  но нещо не ми хареса резултата и ще го правя с други семена... Царевицата по принцип е едно от най-устойчивите на хербициди растения, а да не поникне нито една...  има нещо което не е наред...

# 11
  • Мнения: 7 640
бахти псевдонаучният експеримент ooooh!
Е не е ли възможно друга причина пда има за тези семена, при положение, че е правил опит само в две кофи.

След спиране на Мвълните, диполите на водата спират да се движат, химически промени в тях няма.

# 12
  • Мнения: 2 070
Ами променя се нещо в молекулата или в атома дори....
Бих пробвала уксперимента някой ден, аз мисля че е вярно... Ккато и това за цветя, на които се говори и пее и тези, които поливат с предварително замрадзена и после размразена вода...

# 13
  • Мнения: 7 640
Ами променя се нещо в молекулата или в атома дори....Бих пробвала уксперимента някой ден, аз мисля че е вярно... Ккато и това за цветя, на които се говори и пее и тези, които поливат с предварително замрадзена и после размразена вода...
Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 6 315
Според мен са пълни глупости. Микровълните не променят никаква структура на молекулите в храната  Naughty. Единственият проблем при затоплянето на мляко за бебетата е, че водата може да се затопли над 60 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт