Сина ми-3г изпада в невиждано за мен състояние!Помогнете ми!!

  • 2 103
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Сина ми е на 3години и от седмица две изпада в невиждано за мен състояние!!!
Реве без причинно и крещи,иска разни неща и безчинства.Но нещата са малко по-сериозни за мен бременна съм в 7 месец.Помогнете ми-може би е от възрастта или..... Praynig

# 1
  • Мнения: 179
Да не се е уплашил?

# 2
  • Мнения: 183
Dа не би много да говорите за предстоящото раждане и новото бебе и той вече да ревнува

# 3
  • София
  • Мнения: 528
А може би е от наближаващото събитие? Много зависи от това как се отнася той към твоята бременност и към бъдещата и най-вече наближаващата поява на новия човек в семейството. Той е достатъчно малък, за да отстоява себе си и да иска цялото внимание за себе си и достатъчно голям, за да разбира, че неговата привилегирована позиция е застрашена. Обърни му повече внимание, доколкото ти е възможно, разбира се. Най-вече с разговори и обяснения. И имай предвид, че занапред ще имаш все по-малко време за него. То ест, не го залъгвай сега с много внимание, защото той после ще иска най-малко толкова, а ти, колкото и да искаш, няма да си в състояние да му го даваш... С една дума, според мен, проблемът не е в детето, а в ситуацията. И за да не се превърне това в проблем на детето, ти трябва да проявиш максимум гъвкавост и разбиране.
Успех!
  bouquet

# 4
  • Мнения: 104
Да но той знае за бебето от половин година,защо сега започна?
Но всепак аз си мисля,че той ме изпробва докаде може да стигне,защото аз като ми ревнеше преди за нещо-и го правех или купувах.Но мисля,че вече е голям да си поеме отговорностите и за да поиска нещо,трябва да си го заслужи-Греша ли?
Много пъти ме излага по улиците с нервните си изблици и аз незная как да реагирам!
Не смея да го шляпам-до сега не съм го правила,а може би там ми е грешката?
Но не мисля,че ревнува от бебето,защото нищо не се е променило все аз си го гледам,карам и прибирам от градината и т.н. newsm78

# 5
  • Мнения: 295
Най-вероятно се опитва да ти привлече вниманието. Просто му дай цялата обич и целувки, на които си способна, не му се карай, успокой го и после може би ще ти каже сам. На 3 годинки вече могат да формулират долу горе чувствата и притесненията си.

# 6
  • Мнения: 104
Dа не би много да говорите за предстоящото раждане и новото бебе и той вече да ревнува
Не не мисля,може би след месец като почне еуфорията по покупките newsm78

# 7
  • Мнения: 104
Най-вероятно се опитва да ти привлече вниманието. Просто му дай цялата обич и целувки, на които си способна, не му се карай, успокой го и после може би ще ти каже сам. На 3 годинки вече могат да формулират долу горе чувствата и притесненията си.
А може би там ми е грешката аз толкова често и по-много му показвам,че го обичам!
Не спирам да го гушкам и да си говоря с него,че той ме брои за най-добрия си приятел newsm78

# 8
  • Мнения: 1 001
Предполагам, че няма нищо общо, но Никола е същия: за най-дребното ляга на земята, реве и се тръшка ... нощес пак ми спретна от нощните си истерии, сутринта се събуди, взе си един панталон и настояваше да е с него ... още имам ухапано от едно негово изпълнение ... не мисля, че обезателно е свързано с предстоящото ти раждане ... почвам да се чудя кога са тези пубертети ...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 300
Да но той знае за бебето от половин година,защо сега започна?
Но всепак аз си мисля,че той ме изпробва докаде може да стигне,защото аз като ми ревнеше преди за нещо-и го правех или купувах.Но мисля,че вече е голям да си поеме отговорностите и за да поиска нещо,трябва да си го заслужи-Греша ли?
Много пъти ме излага по улиците с нервните си изблици и аз незная как да реагирам!
Не смея да го шляпам-до сега не съм го правила,а може би там ми е грешката?
Но не мисля,че ревнува от бебето,защото нищо не се е променило все аз си го гледам,карам и прибирам от градината и т.н. newsm78

Лошо, Седларов, лошо...това си е живо разглезване...ревне - купуваш, пак ревне - правиш каквото иска...досега си го учила така, сега ще го отучваш  newsm78
Не си много ясна в изказванията си...кога точно се тръшка...както си вървите и изведнъж - рев, така ли...или преди това първо нещо му е отказано или забранено...
опитай се да обясниш по-точно кога какво се случва и кога започва да се тръшка...

# 10
  • Мнения: 104
Предполагам, че няма нищо общо, но Никола е същия: за най-дребното ляга на земята, реве и се тръшка ... нощес пак ми спретна от нощните си истерии, сутринта се събуди, взе си един панталон и настояваше да е с него ... още имам ухапано от едно негово изпълнение ... не мисля, че обезателно е свързано с предстоящото ти раждане ... почвам да се чудя кога са тези пубертети ...
За тези нощни истерии-събужда се и започва да реве без причинно и неможеш да го успокоиш? Cry

# 11
  • Мнения: 2 891
Нямам много голям опит, но си мисля, че най-вероятно е ревност и битка за окупиране на територията (т.е. ти) от сега newsm78

# 12
  • Мнения: 1 001
... За тези нощни истерии-събужда се и започва да реве без причинно и не можеш да го успокоиш? Cry
Да, но ако при теб ги няма: забрави, това си е друга тема ... Идеята ми по-скоро е, че все нещо би трябвало да го инициира, като при нас всяко нещо си има конкретно обяснение ... опитвам се да се правя на психолог, да анализира и ако не е травмиращо да не му обръщам внимание ... в крайна сметка Александра не е лигла, защо да допусна Никола да е ...

Нямам много голям опит, но си мисля, че най-вероятно е ревност и битка за окупиране на територията (т.е. ти) от сега newsm78
Не мисля, че все още осъзнава какво се случва, а още по-малко как ще му се отрази ... но все пак това си е мое мнение

# 13
  • София
  • Мнения: 38 199
Като ляга и крещи - хич да не ти пука. Само да не е на улицата, където може да мине кола. Не го шляпаш, а го оставяш и се отдалечаваш дори малко и спокойно чакаш да поотмине истерията. Вкъщи просто го затваряш в някоя стая да се поуспокои.

След това можеш да разговаряш с него, че много го обичаш, но не е добре дето прави така и т.н. И повече не му угаждай за всичко. Все някога трябва да започнеш с тази част от възпитанието и колкото по-рано толкова по-добре. Ще го отучваш, няма как.

Моята Габи е същата картинка, но аз поне мога да я нося на ръце ако се наложи.

# 14
  • Мнения: 3 367
..ако можете не се навивайте на тема "ревност";това е от любимите ми катеоргии дето ама хич не са валидни за всички,но хората лепят етикети и не му мислят повече(като коликите при бебе на 3 дни и ред други)
**
децата си минават през етапи,дайте му време,пренастройте си методите на възпитание,говорете,сложете му лимити-има доста техники описани по книгите(има и теми тук,вижте в библиотеката),но аз лично отказвам да си "категоризирам" децата и да обяснявам всичко свързано с тях или с другото дете или с "градината"

търпение ви желая,
Анна

Общи условия

Активация на акаунт