АМ-така ли беше при вас?

  • 828
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
От около седмица се опитвам,казвам опитвам защото не съм успяла 100%,да давам по веднъж АМ защото ми се налага да отсъствам за 3 часа,но.... не знам защо   33uuМила не иска и не иска да яде това мляко smile3505 , пробвах два вида ,но успех 0  .На всичкото отгоре и излизат някакви червени обриви около устата след като с усилие и капна две капки за да го опита.Педиатърката казва,че така реагират всички кърмени бебета,но какво ще кажете вие ,мамите с опит baby

# 1
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Мойта 'праска' от самото раждане беше и на двата вида хранене - кърмата ми стигаше за първите 2-3 хранения (каквото се е събрало през нощта - тя не се будеше да яде нощем) и втората половина от деня минавхаме на АМ.1-2 седмици беше зор - предпочиташе кърма, ама като няма, но свикна.Споко!Може би твойто бебче е с по-изразени предпочитания, но няма къде да ходи и ще свикне.Търпение!!!

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 40
Аз ще прабвам утре с Milumil HA и ще пиша после за резултата. Ако въобще има значение марката. дано пишат мамите с опит

# 3
  • Мнения: 1 737
Защо не оставяш изцедена от теб кърма? Много майки ходят даже на работа, без да им се налага да дават АМ, напротив, кърмят си успешно. По този начин би поддържала добра лактация. Ти да отбиваш и да минете на АМ ли искаш? Защото това става когато започнеш малко, по малко.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И ние бяхме така, голям зор докато продяде АМ. Стискаше устата като усети вкуса, а иначе гладна. Прояде го, но трудно и доста хвърлих.

# 5
  • Мнения: 375
Защо не оставяш изцедена от теб кърма? Много майки ходят даже на работа, без да им се налага да дават АМ, напротив, кърмят си успешно. По този начин би поддържала добра лактация. Ти да отбиваш и да минете на АМ ли искаш? Защото това става когато започнеш малко, по малко.

Не мисля ,че имам толкова много ,за да изцеждам newsm78,дори понякога си мисля че не и стига,не искам да отбивам до 6-я месец,но се налага едно хранене да бъде с АМ.

# 6
  • Мнения: 375
И ние бяхме така, голям зор докато продяде АМ. Стискаше устата като усети вкуса, а иначе гладна. Прояде го, но трудно и доста хвърлих.

И аз доста хвърлям,да не кажа всичко,изяла ми е за 1 седмица около 300 грама,а да не ви казвам че на ядене и правя по 150,хвърлям ,но се надявам да прояде Hug

# 7
  • Мнения: 375
Аз ще прабвам утре с Milumil HA и ще пиша после за резултата. Ако въобще има значение марката. дано пишат мамите с опит
Може би има значение марката,аз пробвах SMA GOLD и  APTAMIL ,но не иска Mr. Green

# 8
  • Мнения: 2 047
  И дъщеря ми въобще не го искаше. В продължение на два месеца периодично пробвах различни марки, накрая прояде Нутрилон. Макар и на него да му се цупеше, определено й допадна от първия път.
 
Педиатърката казва,че така реагират всички кърмени бебета..
    Hug Така си е  - от на мама кърмата по-вкусно няма!
Чувала съм, че някой бебета въобще не искат АМ, стоят гладни и чакат цицата.

# 9
  • Мнения: 4 399
Моята не правеше разлика между кърма и АМ, нито дори между биберон и цица. Даже ми се е случвало, макар и много рядко да не иска да суче изобщо, но да си изгълта без никакъв проблем пълната порция АМ. Аз давам Преаптамил. Него го няма в България, но Аптамил е подобен. Опитвала ли си с него?

# 10
  • София
  • Мнения: 12 201
   Аз да допълня нещо друго. Ако все пак ти се налага да дохранваш е много по-добре например две хранения да са комбинирано кърма и АМ, а не едното изцяло кърма, а другото АМ. Това се прави защото в кърмата съществуват ензими които спомагат за радграждането на АМ и е хубаво да е смесено. Още повече като споменаваш за тези обривчета по устичката. Внимавай да не се получи Алергия към белтъка на кравето мляко...
    И разбира се ако притеснението ти е че просто млякото не стига, а няма нужда да отсъстваш просто слагай бебе на гърда по-често и всичко ще се регулира или ако се налага да отсъстваш наистина опитвай се да се изцеждаш и да и оставяш кърма да хапва.

# 11
  • Мнения: 4 181
Защо не пробваш да цедиш все пак, дори и малко да изцедиш можеш поне да го добавиш към АМ и така да го прояде Rolling Eyes
Пробвай да се цедиш като дойде времето за хранене, което всъщност пропускате, ако имаш възможност разбира се, ако не, пробвай по друго време и 20-30 мл само да са като ги добваш може да има ефект
Успех и да пишеш как върви Peace
аз докато ти пиша и Айла ти е дала добри съвети Laughing

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 038
Моята не правеше разлика между кърма и АМ, нито дори между биберон и цица. Даже ми се е случвало, макар и много рядко да не иска да суче изобщо, но да си изгълта без никакъв проблем пълната порция АМ...

Моята също  Grinning На около 4 месеца започнах да давам Нан, когато отсъствам, а тя трябва да се храни. Нямахме никакви проблеми.

# 13
  • Мнения: 511
И аз имах абсолютно същия проблем.В началота давах Нан, но ревеше щом като го опита. Смених с Аптамил и си го яде без проблеми.На мен не ми достига кърмата за вечерното хранене и затова дохранвам.Моя приятелка пък давала Хип и е много доволна.
Успех!!

# 14
  • Мнения: 375
Благодаря ви за съветите Hug

Общи условия

Активация на акаунт