Запек при кърмачета

  • 31 588
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 610
Мами,имам един проблем,сина ми-2.5м не е акал вече трети ден.Той е само на кърма,няколко пъти съм му давала по две-три лъжички изцеден сок от ябълка.Опитвах с търмометър няколко пъти и нищо дайте някакъв съвет,моля Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 701
Щом вече си го пробвала на сокче, дай му 2-3 лъжички сок от круша - той разхлабва, а ябълката доколкото знам запича. Naughty

# 2
  • Мнения: 22
опитай с водичка в която си варила овесени ядки, на нас ни помогна, както ни помогна и сок от круша и слива, но най-добре се консултирай с лекаря ви (ние имахме същият проблем и ни бяха предписали дуфалак сироп)

# 3
  • Мнения: 1 233
И ние имахме такъв проблем. При нас много помогна водата от овесени ядки  Peace

# 4
  • Мнения: 76
Овесената вода може да доведе до алергични реакции, затова по-добре се въздържай от нея.

# 5
  • София
  • Мнения: 272
И ние по-това време бяхме със запек.Предписаха ни Дуфалак 5мл и Блевит Л чай за бременни и бебчета.
Пробвай първо със сокче от круши и сливи.
На 48 часа веднъж го изхождай с термометър,не по-често!

# 6
  • Мнения: 1 840
И аз съм имала такъв проблем със сина ми на тази възраст - изписаха ни чай "Блевит Л" - добър е, ще свърши работа.

# 7
  • Мнения: 22 782
И ние имахме такъв проблем. При нас много помогна водата от овесени ядки  Peace
В никакъв случай,в нея имя глутен,а той не се дава до 6м.поне.Моето кърмаче не акаше по 3-4 дни понякога,после се нормализира.Може да е реакция от сока .

# 8
  • Мнения: 8 917
Блевит Л - на Гери й помагаше Peace

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Такаааа...
Най-вероятно неакането е причинено от ябълковия сок, който си дала... Спри го... Възможно е и изведнъж човека да е спрял да ака всеки ден, както често се случва и... Да е преминал от режим "три пъти на ден" в режим "веднъж на три дни"... И двете са напълно нормални ситуации...

 Задаваш си въпроса в кърмаческия форум... Трябва да очакваш отговор като...

"Твърде рано е да даваш каквото и да е на бебето, особено ябълков сок..."

Изчакай поне до шестия месец, преди да захранваш... И това ще ти го кажат 9 от десет човека, пишещи тук... След като ти бъде подробно обяснено от няколко майки, включително и от един изперкал татко, раздаващ съвети за кърмене (сиреч аз)... Ще ти препоръчам най-усилено следното...

Активираш ТЪРСАЧКАТА... Пишеш пет кратки букви... ЗАПЕК... Маркираш с отметка форум "Кърмене и захранване на бебета"... Натискаш бутона ТЪРСИ най-отдолу и... Излизат само 334 теми с изключително мноооооого съвети... Можеш да прочетеш стотици неща по интересуващия те въпрос... Една от горните теми е БИБЛИОТЕК& … 40;ТА на Кърмаческия форум... В която има изключително хубави статии за всичко интересуващо те... Приятно четене...



П.С. Приеми дърдоренето ми като момент на слабост... Вярно е, че философствам като начална учителка пред учениците си... В крайна сметка, ти решаваш какво ще направиш с твоето бебе... Но преди да предприемеш каквото и да е... Информирай се за всичко свързано със съответната стъпка... От всички нейни аспекти... И тогава я предприемай... Това е, всичко е въпрос на личен избор и никой не може да те накара да направиш каквото и да е...

# 10
  • Мнения: 539
Точно в тази възраст децата правят т.нар. "лъжлив запек" - просто много добре усвояват кърмата и затова не акат. Голямото ми дете както акаше по няколко пъти на ден изведнъж почна на 2 дена по веднъж и така докато я захраних. Сега малката е по същия начин - малко се беше запекла от еспумизана, не беше акала 3 дена, и от тогава горе-долу 1 път на ден или на два дена. Така че щом е на кърма не се притеснявай.

# 11
  • Мнения: 819
Сок или пюре от круша,синя слива или пък тиква.Ама рядко съм чувала за запечено изцяло кърмено бебе...ще се изтропа,спокойно!

# 12
  • Мнения: 289
Ето ти още една гледна точка - понякога запек се предава от майката на кърмачето. Т.е. и при изцяло кърмено бебе, на което не се дават сокове и пюрета, може да се появи запек. Пълното усвояване на кърмата също може да е причина, но по поведението на бебето лесно може да се прецени дали е усвоило всичко, или е неспокойно, нервно, напъва се, и т.н. И, съответно, нещата могат да се оправят, като майката вземе нещо разхлабващо - чай, медикамент, или пък промени режима си на хранене, което веднага се отразява и при бебето.

# 13
  • Мнения: 306
яж овесени ядки-при нас действа newsm53 и по-течни храни

# 14
  • Варна
  • Мнения: 237
моята бебка е на 3 мес. и половина- само на кърма е, давам и сокчета. От 30-я си ден спря да ака. Изаква се с Дуфалак. Давах сокчета от круша и от грозде- нищо. Аз обаче си ходя по 2-3 пъти на ден, без проблеми. Днес вече е 3-я ден, в който и давам Дуфалак и още не се е изакала- от предната събота последно. Докторката каза да започна с пюрета по 1-2 лъжички и съм и взела от сини сливи, но още не съм и дала- чудя се да започвам ли с пюретата???

Общи условия

Активация на акаунт