искам да попитам за "но-шпа"-то.....

  • 3 705
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
здравейте!
скоро разбрах ,че съм бременна........направих си тест 5дена след закъснението ми,след 2 -дена отидох на лекар,понеже имам болки ниско долу в корема и се притесних малко....болките може и да са нормални,но аз исках да ми каже нешто доктора за успокоение пък и ако потварди бременноста щях да съм по спокойна..........
уви нито едното ,нито другото.........каза ми че е още рано за да каже дали съм бременна и ,че нищо не се виждало,а за болките в корема ми изписа но-шпа 3-ти дневно..........
сега незная дали няма да ми поречи обезболqващото и дали да продължавам да го пия....
а също и за болките да попитам дали са нормални в толкова ранна бременност....те са много ниско долу в корема,остри ,4е 4ак се прививам ....вси4ко продулжава за около 30 сек и спира,това се слу4ва6е около 6-7 пъти на ден ,без но-спа,а сега по 1-2 пъти...
благодаря ви предварително за отговрите Blush

Последна редакция: чт, 26 окт 2006, 10:40 от Reza

# 1
  • Мнения: 2 677
Знам, че Но-шпа може да се пие по време на бременност.
А за болките - лично аз до третия месец се чувствах така, сякаш всеки един момент ще ми дойде цикъла. Но за тях, най-добре доки да каже.
Успехи!  Peace

# 2
  • Мнения: 3 499
Няма проблеми да пиеш Но-шпа, аз съм пила през цялата бременност.Те няма да попречат на бременността.Но-шпа и парацетамол са лековете за бременни  Peace Относно болките - нормални са, наистина чувството е все едно ще ти идва цикъла, но не знам при теб колко са остри.Следи за всяко прокървяване и веднага тичай на лекар , ако видиш такова.Но преди това не се притеснявай, просто изчакай следващия преглед, който сте уговорили с лекаря и ще разбереш бременна ли си или не.Стискам ти палци.
Аз също си направих теста с една седмица закъснение и когато отидох не се виждаше нищо, но след две седмици отидох отново на лекар и той потвърди, че съм бременна и ми даде снимка  на една много хубава точица. Grinning Така, че Търпение!

# 3
  • Мнения: 171
Аз също имах болки ниско долу като при менструация през първите два месеца, АГ-то ми предписа Но-шпа три пъти дневно като при теб, приемах си лекарството, после съм нямала абсолютно никакви проблеми до раждането, пожелавам ти бременност като моята. Успех!

# 4
  • Мнения: 276
Не се притеснявай, аз съм почти в седмия месец и сега продължавам да пия но -шпа. Знам, че само то може да се приема от бременни, т.к. отпуска матката и не й позволява да се контрахира. Колкото до болките - не знам, и аз имах болки през първите 3 месеца и така, както ги описваш, за мен лично това са контракции и задължително трябва да пиеш но-шпа. Аз заради тези контракции прекарах 40 дена на легло, като пиех по 6 табл. дневно.  Въпросът е да няма прокървяване. Има ли нещо такова, макар и 1 капчица, тичай веднага при лекаря, докато е време.
Всичко ще бъде наред, не се безпокой. Голяма част от бременните са като теб. Успех и спокойна бременност ти желая!

# 5
  • Мнения: 1 101
Няма проблеми да пиеш Но-шпа по време на бременността, още повече, че и лекарят ти ги е предписал. Що се отнася до болките в корема, при мен отминаха след 3-ия месец. Успех  Hug

# 6
  • Мнения: 1 117
И аз пия но шпа от началото на бременността. Безвредно е . Болките са нормални в началото.За това ,че доктора нищо не е видял - също е нормално ако те е гледал с коремен ехограф. При мен се видя с вагинален чак след десетдневно закъснение.

# 7
  • Мнения: 245
не се притеснявай и при мен го имаше и аз пиех нош-па, акушерката ми обясни че това са подготвителни контракции , чрез които матката се подготвя за една бременност и към 2-рия месец отшумяха

# 8
  • Мнения: 3 447
Няма страшно, аз също пиех Но Шпа за отпускане на мускулатурата. Болките в началото също са нормални.

# 9
  • Мнения: 679
Здравей и от мен!
Аз също през цялата бременност пих но-шпа, в началото ходих на частно за установяване на бременността, защото в ДКЦ-то ми казаха, че било още рано, на шестия ден от закъснението се видя плодното сакче с вагинален ехограф. Така че ако ти се дават пари може да отидеш след някой и друг ден за твое успокоение.

не се притеснявай и при мен го имаше и аз пиех нош-па, акушерката ми обясни че това са подготвителни контракции , чрез които матката се подготвя за една бременност и към 2-рия месец отшумяха

Малко не съм съгласна, че това са подготвителни контракции, по скоро си мисля че болките се дължат на това, че матката расте.
Подготвителните контракции започват след края на седмия месец, че и по-късно, макар че доста бременни си имат контракции от по-рано!
Пожелавам ти всичко да е наред, леко и безпроблемно бременеене !!! newsm10

# 10
  • Мнения: 6 461
Аз имах контракции в 5-ти месец и ми изписаха Магнерот и Но-шпа.
Мисля че нямаш проблем. Peace

# 11
  • Мнения: 105
Пий си но-шпато спокойно, аз го пих цяла бременност.

# 12
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз пия но-шпа от момента, в който разбрах че съм бременна ,точно заради тези болки ниско долу. Нормална реакция на организма е. Успешно бременеене

# 13
  • Мнения: 14 133
Честито!!!   bouquet И аз го пих почти до влизането в последния месец + други лекарства за болките. Няма да навреди на бебчо!!!
Лека и безпроблемна бременост!!!

# 14
  • Мнения: 1 064
silvadge, няма проблем да пиеш Но-шпа, а болките ниско долу са си характерни в първите месеци. Не се притеснявай! Peace А доки най-рано десет дни след закъсняване на цикъла може да ти каже бременна ли си или не...
Пожелавам ти всичко най-хубаво! И леко бременеене!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт