kакви ръкавички за 1г6м - 2годишно дете?

  • 1 348
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
ами това е въпросът: кои ръкавички според вас са най-удобни и удачни за тази възраст? с един пръст или с пет? шушлякови или вълнени и пр. въобще, каквото се сетите...  Grinning

трябва ли да ги избираме малко по-големи (дали ще расте ръчичката толкова много за една зима?  Thinking), както обувките например?

благодаря на всички!

# 1
  • София
  • Мнения: 847
Миналата година избрахме ръкавички с пет пръста, плетени тип "ластик", не шушлякови, мекички бяха (да не боцкат) и доста еластични - така хем обхващат плътно пръстчетата, хем стават и на пораснала ръчичка (все пак за една зима няма да порасне кой знае колко). Удобни са, защото малките ръчички все искат да пипат, да държат нещо, а с ръкавичка с един пръст е много трудно.

# 2
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Аз винаги купувам замалко дете с един пръст- така пръстчетата се топлят едно- друго  Mr. Green-  гаранция за топли ръчички.
А иначе- шушляк, вълна, полар- каквото си харесаш.  bouquet

# 3
Аз тази година взех на малкия, страхотни шушлякови ръкавички със един пръст от ТСМ за 2лв.

# 4
  • Мнения: 6 472
Аз залагам на едното прътче и шушлякови. Всъщност аз си намерих такива без пръстчета изобщо. Много са удобни за такива дребосъци.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 845
Миналата година бяхме с 5 пръста-не понасяше целите и веднага ги сваляше. Затова се принудих да купя с 5 пръста- доста трудно ги слагах.
Тази година мисля отново на пръстов вариант да бъдем.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 046
Миналата година бяхме с 5 пръста-не понасяше целите и веднага ги сваляше. Затова се принудих да купя с 5 пръста- доста трудно ги слагах.
Тази година мисля отново на пръстов вариант да бъдем.

И Мишо така - директно ги сваляше, не може да хваща нищо с такива ръкавици, затова минахме на варианта с 5 пръста, мека вълна - такива намерих около нас - такива купих

# 7
  • Мнения: 8 505
Миналата година избрахме ръкавички с пет пръста, плетени тип "ластик", не шушлякови, мекички бяха (да не боцкат) и доста еластични - така хем обхващат плътно пръстчетата, хем стават и на пораснала ръчичка (все пак за една зима няма да порасне кой знае колко). Удобни са, защото малките ръчички все искат да пипат, да държат нещо, а с ръкавичка с един пръст е много трудно.

Такива купих и аз миналата зима.И с един,и с 5 пръста.В интерес на истината дъщеря ми повече се радваше на тези с 5 пръста.Тази година също и стават Simple Smile

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
ще пробвам с едни без пръсти и със сиджимка, че да не им търся другарчето.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 5 499
И нашите са с един пръст и със задължителната върва през врата.
И аз като pipi67 си мисля, че тези с един пръст държат по-топло на ръчичките.

# 10
  • Мнения: 136
С един пръст е по-лесно и за детето и за теб, а дали шушлякови или вълнени - по твой избор.

# 11
  • Мнения: 829
благодаря на всички изразили мнението си!

значи, моите предпочитания са за шушкави с един пръст, за да са сухи, топли и пр., но се опасявах, че така дребният няма да може да хваща разни интересни работи (което потвърждават и някои от вас).

от друга страна, тези с 5 пръста се слагат доста по-трудно (недостатък) и са от вълна (ще се мокрят от снега, например).

ха сега де?  newsm78 още не мога да реша  Embarassed има ли шушлякови, подплатени ръкавички с 5 пръста???

# 12
  • Мнения: 2 494
Аз купих преди няколко дни на Сали с един пръст- отвътре полар, а отвън шушлякови, мисля че това е най-добрият вариант! Peace  Не са вързани, но аз ще ги вържа! Цена 4.50 лв.
Йони толкова им се зарадва  Mr. Green даже са изпробвани, не ги сваля, а много топлят!!!

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина има и с един и с пет пръста, но определено тези с петте пръста са й по-удобни. Вълнени са. Не е необходимо да са по-големи - на Калина й стават тези от миналата зима.

# 14
  • Мнения: 3 447
Аз купих плетени, с 5 пръста. Имам и едни от миналата година, съвсем без пръсти - като чорапче, подплатени - ако се наложи, и тях ще слагам, но едва ли ще ги изтърпи.

Общи условия

Активация на акаунт