Пак моля за съвет дългокърмещите мами

  • 459
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 026
 Малко предистория: от 1-2 месеца съм притеснена, че кърмата ми е намаляла и това май се дължи на педиатъра ни, който всеки път ме убеждава, че "нямам кърма". Побликувах няколко теми тук за моя проблем и днес реших да поразровя в търсачката за средства за увеличаване на кърмата. Намерих тема за Рицинус комунис 5СН. Ето я:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=66344.0
Питам: удачно ли е да прибягвам до него, след като кърмя 8,5 месеца? Реших като за начало да си купя лактогенен чай. Много искам да продължа да кърмя и го правя, но не ми излиза мисълта от главата, че детето може да е гладно. Не мога да се цедя, пробвах с различни помпи, на ръка -не пуска и по 10 грама. Вманиячих се да следя мокрите памперси, побърквам себе си и всички наоколо, а съм сигурна , че  и си вредя по този начин.
 Извинявам се, ако вече ви досадих с моят "проблем".

# 1
  • Мнения: 115
Здравей, аз кърмих до преди няколко дена, но се налага да почна да пия лекарства  Sad и за това спрях. Аз също съм изцеждала по много малко след кърмене, но според мен количеството на кърмата се нагажда според нуждите на детето и за това не изцеждаш повече. Това е мнението ми, съдейки по мен. Успех.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Хомеопатията може да е много полезна - но тя е индивидуален метод. Т.е. е необходима консултация с опитен хомеопат, който да подбере подходящия конкретно за теб препарат - има поне 10 неща, които могат да се ползват за увеличаване на кърмата в зависимост от много различни фактори. Затова ако си решила да ползваш хомеопатия, може да попиташ за препоръки за добър лекар Grinning
Лактогонният чай ще има също ефект Grinning Може да пробваш такъв, правен в билкова аптека (те си знаят рецептата, няма нужда да им обясняваш друго освен че искаш лактогонен чай) - съдържа повече съставки от пакетирания и е по-евтин Grinning
Иначе ти предлагам малко здрав разум - на тази възраст детето ти вече е захранено, нали? Ако кърмата не му достигаше, то щеше да наваксва с по-големи количества твърди храни Wink Така че определено няма да стои гладно Grinning

# 3
  • Мнения: 3 550
Ако държиш да ползваш хомеопатия, нека ти я препоръча хомеопат. Той знае какво е най-подходящото за теб.

# 4
  • Мнения: 4 242
Опитай с овесени ядки приготвени както ги обичаш, месо, яйца, сурови бадеми, течности около 3л дневно, варено жито, плодове и зеленчуци, доставяй си малки радости било с храна, с покупка, среща или разходка, музика, филм, почини си, наспи се и се успокой!
Ще видиш че скоро ако е имало проблем, той ще изчезне Grinning И помни че кърменето се случва и ръководи много повече в главите ни отколкото в гърдите! (даже е научно доказано Wink)

# 5
  • Мнения: 5 026
 Благодаря на всички!

# 6
  • Мнения: 819
Аз мисля,че след като си кърмила повечко време,рефлексът на потичане се забавя и изцеждането става по-трудно и ти се струва,че нямаш мляко,а всъщност си имаш.Ще се повторя,ама при мен помага сместа от мед и кисело мляко или мед и прясно мляко;зелена салата;зелен лук;течен шоколад.Но ти ще си прецениш кое ще е от полза за теб и безвредно за бебчето.Успех!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт