Дайте ми съвет какво да правя

  • 1 537
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Поредния ми постинг относно болестите на дъщеря ми, който продължават вече месец  Confused Заедно със сополите, който впрочем не се повлияват от никакви капки, и съпътстващата ги кашлица от 2 седмици и повече снощи ново двайсет - вдигна 38.2 Т. Сега й погледнах гърлото и ми се видяха бели налепи. Обаче тя прави налепи по цалата уста, който аз периодично отстранявам със сода и след това намазвам с Дектарин. Възможно ли е тези налепи да не са гнойни. Т от снощи след като я свали не е вдигала. Лекарката каза да ходя да я види в 13 часа и евентуално да изпише Аугументин  Sad Лошото е, че тя пи същия АБ преди месец и от тогава пишето и е зачервено на малките срамни устни и се събира нещо бяло, което също периодичносе оправя и зачервява  Rolling Eyes Направо незнам какво да й давам вече. Ако това са гъбички от този АБ ще стане още по-зле  #Crazy Да не говорим, че даде алергична реакция и не се разбра дали е от храна или от лекарства  Sick Cry

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Може и да са авти щом са се разпространили в устата, от тях също се вдига температура. Болезнени ли са? Помага гранофурин(онова зеленото мазило) в случая, но го няма по аптеките. Зъболекарите си го бъркат, а и някои аптеки, в които приготвят лекарства. Малкия скоро имаше авти в устата и понеже нямах време да търся гранофурин го карах да прави промивки с Хексален, но от него минават по бавно.

# 2
  • Мнения: 397
Педиатъра каза - гной по сливиците и изписа Сумамед  Cry Сега ще ходя да и пусна пълна кръвна картина в друга болница. Възможно ли е гнойни налепи с едно единствено повишаване на Т, и то не чак толкова високо  Rolling Eyes
Как мажете Гранофурина? Става ли за 1 год и 7 месеца? Намерих такова нещо в шкафа с изтекъл срок на годност, но става, аз самата съм се мазала са него докато бях бременна. Като знам как горчи дано не повърне  Sick

# 3
  • София
  • Мнения: 4 867
Намерих такова нещо в шкафа с изтекъл срок на годност, но става,

не бих рискувала да ползвам лекарство с изтекъл срок на годност.

# 4
  • Мнения: 1 404
Рада,не я мажи,щом му е изтекъл срока на годност,а и това с вълшебните му свойства е мит(аз съм зъболекар).Лекарката какво казва-гнойни налепи ли са?Има много заболявания,които протияат с налепи в устата.Можеш ли да намериш и детски стоматолог да види малката?При херпангина също се вдига температура.Успех,стискам палци да минава бързо!

# 5
  • Мнения: 245
Aз никога не търкам гнойните налепи,  Naughtyот педито знам че така има голяма опасност да се разнесът, затова и ми забраняваха гранофорина.
Успех и оздравявайте Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Aз никога не търкам гнойните налепи,  Naughtyот педито знам че така има голяма опасност да се разнесът, затова и ми забраняваха гранофорина.
Успех и оздравявайте Peace
Peace
С гранофорин се маже само червено гърло, гнойни налепи НЕ.
Защо не направите посявка, изследване на гърлото. Моя син като беше малък правеше непрекъснато ангини. Когато най-накрая изследвахме гърлото се оказаха гъбички и с 2-3 дни мазане с Дактарин се оправи.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Aз никога не търкам гнойните налепи,  Naughtyот педито знам че така има голяма опасност да се разнесът, затова и ми забраняваха гранофорина.
Успех и оздравявайте Peace
Гранофурина беше предложение ако става въпрос за авти в устата, а не за гнойни налепи при гнойна ангина. Изобщо не коментирах ангината, а предположих, че може да са авти и за това продължих с гранофурина. Синът ми преди година вдигна Т точно от авти, затова го писах като вариант.

# 8
  • Мнения: 397
След като педиатърката каза, че са налепи и изписа Сумамед аз реших да се допитам и до друг лекар и да пусна пълна кръвна картина, защото имах шесто чувство, че това не е гной по гърлото.  Rolling Eyes  Отидох в друга клиника и лекаря каза - да това са мехури, които се пукат. Кръвната картина беше перфекта без нито един завишен показател  Party Което говори за вирусна изтория. Преслуша я и чу леки хрипове. Изписа Вентолин, Дектарин за мазане и Есберитокс. Тази нощ пак вдигна Т. Интересно как така само през ноща  newsm78 От всички симптоми и това, което изчетох това си е херпангина  Tired Обаче аз ли трябва да стигам до крайния извод или педиатъра  #2gunfire
М/у другото от тази сутрин и аз имам налепи  Sick явно е заразно. Махнах ги със сода и мед. Отстраниха се толкова лесно все едно е ципа. Ако беше гной не мисля, че пада така лесно  Sick

# 9
  • Мнения: 6 461
Гнойни налепи никога не се махат в домашни условия Naughty
Затова има антибиотици които се изписват при такива случаи.Може да се маже с Дактарин,да се впръсква Тантун верде,Хексорал спрей и др само да са разбира се предписани от лекар.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 546
Нашия доктор УНГ каза, че търкането на сливиците вече е отживелица и тотално отречено. Единствено - гаргара! Може и с гранофорин но не мазане! И ние си имаме налепи, за които личната каза гнойна ангина а УНГ - всичко друго е но не и това. Та сега си седим с налепите и те малко по малко сами си изчезват. Пръскахме до скоро с Тантум верде само.
Бързо оздравяване на всички болни дечица, че те май станаха много напоследък.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт