'Почнаха болки. Контракции ли, кво му се вика там'

  • 5 365
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Гледам старо предаване на 'Това е живота' по бТВ. ( извинявам се, ако е обсъдено вече)

Сигурно сте го гледали, но 2 случая  т.е изказвания на татковци ми направиха силно кръвновдигащо впечатление.

Интервюират татковците в крачка, та единия го питат ... " Какво става " и той казва
"Ами дойдохме, щото почнаха някви болки , контракции ли кво му се вика там.."

Другия случай: Връщат ги, и бащата ( др. лице) казва: И ся кво ? връщат ни!", тя ( едва ходи и с мил, успокояващ го тон) " Еми,.... пак ще дойдем" . Той "Аааа, аз да не съм линейка тука да идвам по 100 пъти".

И двамата юнаци са герои не един епизод на Това е живота. ( от общо май 3 проследени).

Такъв е животът на някои хора.

Вашия как беше - мъжете ви владеят ли основна терминология от бременността и въобще, до каква степен бяха/ са ангажирани с процеса , наречен бременност.

# 1
  • Мнения: 6 461
Изобщо съм нямала проблеми с моя мъж в това отношение.

# 2
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ох, моят мъж колко дълго кърмеше, не е истина  Laughing Laughing ooooh! ooooh!
Иначе, понаучи основни термини, но спомагателните му останаха пълна мистерия. Но никога не би роптал за разкарване, нито би се изказвал някак пренебрежително.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Моят почти през цялата ми бременност беше извън страната. Сещай се колко е бил ангажиран с нея ooooh!

# 4
  • Мнения: 6 167
Ох, моят мъж колко дълго кърмеше, не е истина  Laughing Laughing ooooh! ooooh!


 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Peace
хубава смешка
дано се появи и тая.

# 5
  • Мнения: 745
Относно терминологията - моят миличкия въобще не беше наясно.
Иначе всеки ден по 100 пъти ми звънеше да ме пита как съм, рита ли бебето, яла ли съм.................. а след консултация трябваше с думи прости да му обясня какво са ми казали ( не искаше човека да запомни някои термини и това е).

# 6
  • Мнения: 3 268
С първото дете и двамата бяхме супер неподготвени за това какво ни очаква.Имах много тежко и продължително раждане.Не съм и очаквала,че съществува такава болка.Затова и чаках 12 години да забравя,за да се реша на второ такова преживяване.За второто дете бях подготвена теоретично и практически,таткото също,но пак не стана както го бяхме планирали.Наложи се спешно секцио и произтичащите от това последствия.Всичко е божа работа!

# 7
  • Мнения: 1 172
Беше наясно с всички термини и предстоящи процедури, идваше с мен на почти всички прегледи при проследяването на бременността ми и нааучи много неща от лекаря. Отсъствал е само два пъти по уважителни причини. Часовете за прегледи бяха запазвани така, че да са удобни и за мен, и за него.
Закара ме в болницата за раждането и поддържа връза с лекаря през целия ми престой там, по-добре от мен знае кога какви лекарства са ми давани и какви процедури са ми правени. Не очаквам от него да знае колко боли при контракциите, но е повече от нормално да знае що е контракция и какво следва нататък.

# 8
  • Мнения: 3 447
Моят винаги влизаше с мен на консултация - да си гледа бебето на видеозона Simple Smile Дотолкова беше свикнал, че когато ме закара на контролен преглед след раждането, пак се намърда вътре  hahaha Та трябваше да му обясня, че вече няма какво да гледа  Joy
Иначе не беше кой знае колко наясно с терминологията, а не е и нужно, според мен. Не съм привърженичка на чак такова вживяване - мъжът да е по-бременен и по-кърмещ от мен Tired По-важно е да е винаги съпричастен, загрижен и готов да помогне, а че не знае какво е Бракстън-Хикс.... голям праз Simple Smile

# 9
  • Мнения: 179
Абе трябваше да проведа няколко урока, но иначе беше много съпричастен.Винаги след консултация въпроси-как си ,как е бебето и т.н.И по време на бременноста,раждането и след това винаги беше " в час" какво се случва.Но и се ужасяваше от всички неприятни неща,с които е съпроводен бременността и раждането,пък и след това.

# 10
  • Мнения: 46 488
Четеше всичко, което аз четях, беше с мен на абсолютно всеки преглед, беше наясно с всичко около бременността  Peace

Но не присъства на секциото, все пак живеем в България, в болницата не беше позволено да присъства на раждането на собственото си дете ...

# 11
  • Мнения: 1 077
правихме я заедно, раждахме я заедно, гледаме я зядно... аз повече  Mr. Green

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мъжът ми се държеше адекватно, интересуваше се. На мен ми е по-изумяващо, че познавам жени, които бъкел идея си нямат от това, което им се случва, нито проявяват интерес  ooooh!

# 13
  • Мнения: 9 990
Терминологията не владее той...то и аз не я владея, дето второ чакам... LaughingСещам се кой беше таткото, дето на линейка се оприличи...човекът явно си е такъв по принцип, не личеше да е незаинтересован, даже напротив.Приемете, че има хора, които са си такива в ежедневието-да ги наречем-цапнати в устата и толкова.Щом се е съгласил да се снима и е до жена си-за мен е заинтересован.
Моят не е дошъл на един преглед с мен-не е имал възможност, но пък е засвидетелствал уважение и обич, да не говорим за детето.така че-не съдете хората по две приказки или по това дали владеят термонологията по добре от преводачите на "Спешно отделение"...

# 14
  • Мнения: 2 891
Терминология - не, но беше съпричастен и понеже не идваше смен на прегледите, му разказвах обстойно какво се е случило. По интересното беше, че когато настъпи моментът (в 5 сутринта ми тръгнаха водите) беше решил, че му правя сухи тренировки. После ми каза, че очаквал да родя в по-нормален час  Shocked и установил, че не го будалкам, след като съм влязла под душа  smile3555 Иначе стоя пред вратата на родилното до края и каза, че успявал да различи виковете на всичките майчета в стаята.

Общи условия

Активация на акаунт