На 1 годинка с хемоглобин 115, предписан Малтофер

  • 1 174
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 480
Днес ни излезнаха резултатите от изследванията, които се правят на годинка. Док каза, че всичко е ок, само хемоглобина бил с ниска стойност. Предписа на детето да пие Малтофер 1 месец, след което да го спра за 2 седмици и отново да му направят изследвания. От това което съм чела из форума ХБ115 си е съвсем в нормата. Още повече, че на 6 месеца като му беше 108 док не даде лекарства. Пак беше казала, че е нисък, но само толкова. Да давам ли Малтофера? Мисля си да поискам второ мнение от лекар, но не знам към кого да се обърна. Отново при педиатър ли?  newsm78

# 1
  • Мнения: 178
Консултирай се ако искаш отново с педиатър,но хемоглобин 115 е напълно нормално според мен. Стефани на 6 месеца беше с хемоглобин 98 и пи малтофер.Оттогава поради други причини й правех през месец изследвания и ХВ варира от 112 до 121.За мен е нормално бебе на 12 месеца да има такъв хемоглобин.

# 2
  • Мнения: 46 432
На 1 година Хемоглобинът на дъщеря ми беше 119, не са й изписвали нищо, педиатърката каза, че е идеален.
Аз лично не бих дала нищо при 115, ако се двоумиш, направи консултация с друг лекар и прочети това:
От Какво показват изследванията на кръв и урина:

"... Нормалната стойност за малките деца е 110-130 ..."

# 3
  • Мнения: 2 082
хемоглобина е в норма-не давай нищо на детето според мен

# 4
  • Мнения: 6 461
На 1 година Хемоглобинът на дъщеря ми беше 119, не са й изписвали нищо, педиатърката каза, че е идеален.
Аз лично не бих дала нищо при 115, ако се двоумиш, направи консултация с друг лекар и прочети това:
От Какво показват изследванията на кръв и урина:

"... Нормалната стойност за малките деца е 110-130 ..."
Peace

# 5
  • Мнения: 816
Абсолщтна норма!!!
Нашия е 106 и пак не ни изписаха нищо!

# 6
  • Мнения: 1 428
Това е идеалния хемоглобин за малко дете.Тая лекарка да си прочете първо книгите,пък тогава да предписва каквото трябва.

Общи условия

Активация на акаунт