Може би аз не съм права...

  • 3 614
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 336
Много мислих, преди да се реша да ви попитам, но  днес чашата ми на търпението преля, когато собствените ми родители ме обвиниха, че не съм права във взаимоотношенията със свекървта и свекъра ми...
Искам да ви разкажа накратко нашата история: Преди няколко години, когато бяхме още гаджета със съпруга ми, започнах да обзавеждам апартамента , който си бях купила абсолютно сама с много заеми и лишения, тогава живеехме на квартира, не говорихме още за брак и бях твърдо решила да довърша сама без никаква финансова помощ започнатото, той естествено обикаляше понякога с мен магазините и в един от тези моменти свекърва ми му звънна по телефона и като чу, че избираме лампи за моето жилище му вдигна скандал, че ми обзавеждал жилището, а повода беше че преди 2 дни и беше отказал мисля че 300лв...замълчах си в името на добрия тон, просто го помолих да и обясни каква е ситуацията с плащането на обзавеждането и да се въздържа, когато думите и изпреварват мисълта. След 7-8 месеца се оженихме, направихме си сватбата абсолютно сами, резервирахме им луксозен хотел за 2 нощувки, не ги ангажирахме с нищо. Случайно разбрах, че искала да носи цветята от сватбата на гробища  #Crazy, т.е занесла ги е..тъй като им предложих с майка ми да вземат част от букетите да си украсят къщите, защото ние заминавахме за чужбина на другия ден и няма нужда да вехнат у дома...обезумях, но пак си премълчах, дори и на съпруга си не съм казвала, но цветя подарени за здраве и любов тя да ги носи на гробища...
Забременях веднага и се почнаха проблемите, първо ми разказа как е родила мъртво първото си дете, после ми се обаждаше да не ходя на никакви лекари до 4-ти месец поне  Shocked , както и да е ...имах много тежка бременност през която, тя идваше да си напазарува до Метро и да ми остави да и измия тавите от манджите които носеше, че да си тръгнела по-бързо и да ми каже да не купувам нищо за бъдещото бебе, защото можело да стане всичко, изобщо всичко "хубаво", което трябва да се каже на бременна. Само реве, че нямали пари, а построи 2 къщи, изпроси си зимни гуми и какво ли не... Даде пари за количката на детето, без някой да е искал и после си ги поискаха обратно, че много били закъсали и си ги взеха естествено...
Трябваше да ми оправи един документ свързан с данъци в провинцията и беше въпрос на часове да се отиде до данъчното, защото беше овапцала нещата и без малко държавата да заведе дело срещу мен за укриване на данъци по нейна вина, нооо тя каза, че ще си леят бетон на новата къща и не може да се разправя, свекъра ми също си ля бетона, а един приятел на мъжа ми свърши услугата, от притеснение отново прокървих на другия ден, но нищо не казах, исках да имаме добри взаимоотношения. Планувахме да се върна на работа няколко месеца след раждането (както и стана) и и предложихме да идва в София през седмицата да гледа детето, като ще и прехвърля майчинството и ще и даваме повече пари, отколкото взема, тя отказа (и слава Богу, защото не че много исках, но пак да съм добра и да попитам нея преди майка ми). Майка ми се съгласи и уж приключихме въпроса. В деня на раждането, което беше доста тежко и за мен и за малкото ми съкровище, но слава Богу всичко се оправи, звъннала на майка и и казала, че съм в изпаднала в кома, а детето е много зле  #2gunfire #2gunfire и не се знае какво ще стане с нас  #Cussing out семейството ми бяха откачили от притеснение, пак си замълчах нямах сили в тези моменти за скандали. Това бяха абсолютно нейни интерпретации, защото тя е фелдшер и си мисли, че разбира много от медицина и след като съпруга ми и споделил , че кръвното ми е паднало много и имам тежка кръвозагуба и детето е в кувьоз за 2 дни, тя ни поставила диагнозите  #2gunfire
Първите 3 месеца и половина гледах детенце абсолютно сама, тя дойде за 3 дни, когато съпруга ми замина в командировка уж да не съм сама, дърпаше ми детето от ръцете 3 -седмично бебе и го подхвърляше, бъркаше му в устата, постоянно и го вземах и го пазех от нея и и обяснявах, че бих приела всякаква помощ в домакинството, но за детето държа да се грижа само аз, едната нощ не издържах, когато нахълта в стаята и със заповеднически тон ми каза да заминавам да спя в другата стая като се опита да ми вземе бебето, тогава и аз и повиших тон и я изпратих да си ляга. Ей намразих я тази жена, знам че не е хубаво, но 3 дни ми отрови живота, само чакаше да вляза в банята и да нахвърли върху малкия, въпреки че излишно я предупреждавах да не го взема ...
Започнаха непрестанни напъни да идвала тя да го гледа "когато може за по няколко седмици", като на мен нищо не ми казваше, а звънеше на мъжа ми и на майка ми. След като и двамата и казаха, че аз решавам тя ми звънна, но бях категорична, че за детето не е добре да се гледа от 100 човека и това не е кукла всеки да си играе с него, когато има време. Непрекъснато се обажда на майка да и казва как съм луда, че си гледам детето по интернет и не му давам да яде всичко и тя да му давала докато мен ме няма  #2gunfire малкия беше на 5 месеца и тя искаше да го храним с кисело мляко, яйца, месо и чушки  baby_neutral И как сина и не бил такъв преди. Идва през деня, когато има с кого да пътува без изобщо да ми казва, че ще дойде, държи се все едно че съм умряла, обажда се само на майка ми и на мъжа ми, аз не съществувам, преди 1 месец не успяла да се свърже със съпруга ми и звъннала на майка да намери сина и и да му каже да ги предвиди за вечеря, че щяла да дойде с някакви познати  Shocked  Shocked  Shocked Е да си покани гости в собствения ми дом вечерта, при условие, че сме 3-ма възрастни и бебе в 50 кв.м (2 стаи) и да не счете за необходимо да ми каже не можех да повярвам за какво става въпрос, този път си поговорих с мъжа ми и поне той е абсолютно съгласен, че поведението и напоследък спрямо мен е недопустимо. Прибрах се навреме, предвидих ги за вечеря и се държах прилично, а тя все едно, че ме няма там  Rolling Eyes
От 1 месец води преговори с майка ми, баща ми и мъжа ми, как тази събота ще отидем у тях с детето, имат семеен празник и покани родителите ми, но на мен изобщо не ми се обадиха, поне от куртоазия, този път се запънах и казах няма да отида, не съм канена и няма да отида! Майка ми и баща ми ме подлудиха, как трябва да наведа глава и да се засрамя и да уважавам повече хората, съпруга ми каза права си, няма да ходим. Вчера ми звъни свекървичка и започва "ти ни бойкотираш празника, той мъжа ти споделя прекалено много с теб, ти вземаш решенията ти си виновна, ти си неуважителна" и скандира колкото може, обясних и, че се чувствам поканена от 2 минути и то по доста странен начин! Днес честитих на свекъра ми и той ми затвори телефона! Е няма да отида и ми писна да си премълчвам, всички скочиха срещу мен (свекърите, майка и татко..) наговорих много неща вчера пред мъжа ми, той е на моя страна, но се притеснявам, че ще започнат да му пилят на главата каква съм и т.н и на никого не му е приятно да е между чука и наковалнята...Свекърва ми е много властна жена и е свикнала да командори всички, видя че аз не позволявам да ми се меша в семейството и полудя ...
Толкова добре си живеем разбираме се перфектно, имаме чудесно детенце, да сме живи и здрави да работим почти от нищо не се лишаваме, а много ми е притеснено от всичките тези конфликти, че рано или късно ще рефлектират в семейството ни  Cry
Не знам вече права ли съм или не, къде греша, споделих с една колежка и тя ми каза мълчи си и върви да е мирно и тихо... Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 5 393
Добре че мъжа ти е с тебе-браво на човека.На твое място щях да отсвиря всички и да си гледам живота.Кофти е ,че и твоите родители ти пилят на главата,но по-важното е че мъжа ти те подкрепя.Не сте зависими от никой, така че просто не обръщай внимание.

# 2
  • Мнения: 4 546
 EkaterinaM , голямо сърце имаш щом си намразила тази жена толкова късно. не можеш ли да ограничиш контактите? при такова отношение и изпълнения , с чиста съвест бих затваряла телефона и бих я държала да виси пред вратата, докато не се сети да си тръгне  Confused

# 3
  • Мнения: 945
Милата, zнам колко е гадно да се чустваш като Донкихот (така ли се пише?). Не е честно от страна на родителите ти, но какво да се прави, човек ги иzбира.

АбсолЮтно си права и дано мъжа ти и в бъдеще те подкрепя.

Кажи на родителите си да не се бъркат там, където не им е работа. Обясни им, че така само те настройват против тях.

Дай да те прегърна... милата Hug

# 4
  • Мнения: 1 336
Много ви благодаря за подкрепата момичета Hug  Hug  Hug , бях започнала вече да си мисля, че аз съм виновна  Sad

# 5
  • Мнения: 1 547
Да ти призная, не разбирам. Не разбирам защо търпиш този тормоз. Не разбирам защо толкова време опитваш да запазиш добрия тон. Аз не бих могла. Нито заради сина и, нито заради внука и. Особено пък заради твоите родители. Грабни си семейството и направи всичко възможно да нямаш никакви контакти с тези хора. Освен отровени нерви (твоите), не предвиждам друг резултат.

# 6
  • Мнения: 3 098
Ekaterina,разбирам те напълно.
Но не съм съгласна с колежката ти.Така освен да трупаш гор4илка и омраза и да се разболееш някой ден,друго няма да стане.Както са казали моми4етата по_горе,е хубаво,4е сте задружно семейство и се разбирате.
Но...отстоявай си позициите,не се съгласявай на вси4ко,само мир да има.Не прави компромиси със себе си заради свекърви,етърви и т.н.Не си струва.
Просто им покажи,4е си 4овек разумен,със собствен живот и цели и ги накарай да си знаят мястото.
Що се отнася до родителите ти,кажи им за в бъдеЩе да не ти правят забележки от този род и особенно пред мъжа ти.Всеки си има глава на раменете да преценя как да постъпва.ОЩе пове4е,4е вси4ки гледаме на неЩата от разли4ен ъгъл,така 4е за тях може и да е добро,но за теб не.
Моят баЩа например,една ве4ер както си стояхме вси4ки на масата,ме попита пред мъжа ми заЩо не съм казвала майко на майка му.То било уважение един вид. Mr. Green
Ми изгледах го с такъв поглед,дето сгради руши и му казах да си решава той на кого майка Ще каже.Аз за мен си знам.Незнам какво му стана тогава,никой път не ми се е бъркал,та и за това така го срязах.

# 7
  • Мнения: 1 866
Въобще не бих й играла по свирката. Това че е майка на съпруга ти не й дава право да се държи както си иска. С нищо не зависиш от нея, не виждам защо трябва да се съобразяваш. Аз също нищо не дължа на свекърва си, тя се опита да поставя разни условия, съвсем ясно показах, че няма да стане, мъжът ми застана до мен и тя се кротна много бързо. Вече нямам проблеми с нея. Трябва да си ясна и категорична. Успех!

# 8
  • Мнения: 794
Много нахална жена.

Лично аз не бих търпяла и за секунда някой да ми се меши в живота..

Навремето при родителите ми имало  някаква  подобна история ....
и затова младото семейство се изнесло+мен(бебе)...

Радвай се, че си имате собствено жилище и не сте зависими от тях!
Моя съвет е да обсъдиш отново със съпруга ти (очевидно с акъла си) ситуацията и да ограничиш контактите с тази кукувица  #Crazy
Наслаждавай се на семейството ти и не позволявай някой да си създава напрежение и негативни емоции!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 951
EkaterinaM , голямо сърце имаш щом си намразила тази жена толкова късно. не можеш ли да ограничиш контактите? при такова отношение и изпълнения , с чиста съвест бих затваряла телефона и бих я държала да виси пред вратата, докато не се сети да си тръгне  Confused
ю
Аз го направих (това с вратата).Свеки се беше самопоканила ,когато мъжа й е на работа и тя милата нямало какво да прави.Бях й обяснила,че не е удобно .Аз сама си гледам децата ,но тя ДОйде,,.Не я пуснах да влезе.звъня,чука ,но нищо нен получи.молила я бях да дойде три дни преди това не можела .помага.Много браво на мъжа ти щом те подкрепя и застава при всички положения на твоя страна.Ако искаш отиди на семейният им празник,но не прекланяй глава.

# 10
  • Мнения: 2 019
EkaterinaM , голямо сърце имаш щом си намразила тази жена толкова късно. не можеш ли да ограничиш контактите? при такова отношение и изпълнения , с чиста съвест бих затваряла телефона и бих я държала да виси пред вратата, докато не се сети да си тръгне  Confused
Peace.добре че не живеете заедно

# 11
  • Мнения: 2 237
Мисля че е крайно време да покажеш на тази идиотка къде и е мястото ! Тоест,далече от вас ! това не е наглост,това нейното е извратеност направо. #Cussing out Такава направо бих я ...незнам какво.И моята беше голямо зло,ама да знаете как бързо я вкарах в релси.....

# 12
  • Мнения: 1 233
Миличка, не си мълчи. Ще продължат да те тъпчат иначе. Просто я изрежи. Hug

# 13
  • Мнения: 6 461
Без комнтарии #Crazy #Crazy #Crazy
Имаш ,мила не свекърва а .... Crazyсвекървещица... #Crazy
Тая е луда да знаеш ...... newsm78
Да знаеш нещо  WinkГОЛЯМО СЪРЦЕ ИМАШ ,че си я траела до сега и още нещо ,че я МРАЗИШ,защото  и ОМРАЗАТА Е ЧУВСТВО .
 В момента в  който ти стане на ЦЯЛО БЕЗРАЗЛИЧНА САМО ТОГАВА ЩЕ МОЖЕШ ДА СЕ ОТСКУБНЕШ ОТ НЕЙНАТА ВЛАСТ.

# 14
  • София
  • Мнения: 528
Права си, много даже си права!  newsm10

Пренебрежение му е майката, не омраза и не отмъщение. Едно елементарно (не изискващо никакви свръх усилия, много обидно за стараещия се да те унижи) пренебрежение. Тази жена не си струва да си хабиш нервите, от които ще има нужда синът ти.  Hug

Едно голямо  smile3501 на съпруга ти за непредубеденото и трезво отношение!

Спокойствие и увереност! Успех!
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт