постоянно сълзене на окото

  • 3 345
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 366
Мили мами, помогнете с някой съвет. От както се е родил бебчо е с постоянно сълзене на дясното око,но вече се появяват и гурлички и понякога се слепва окото му. Лекарката ни предписа едни капки,но уви вече седмица и няма никакво подобрение.Тя каза че е от слъзният канал,но така ли втори месец не се оправил.Някоя имала ли етакъв проблем и как се справихте?

# 1
  • Мнения: 7 640
я провери с търсачката на запушен слъзен канал Wink, там е отговорът на въпроса ти.

# 2
  • Мнения: 76
Аз имах същия проблем. Слагах Fucithalmic и физиологичен разтвор. Правих масажчета и се оправи.

# 3
  • Мнения: 1 455
Пусни търсачката,има много изписано по този въпрос.Знам,че са нужни и масажи,нека лекарката ти покаже.

# 4
  • Мнения: 2 498
Същият проблем имахме на дясното оченце.....нон стоп сме били на капки (сменяхме ги по препоръка на очен лекар) и масажи....когато бебка стана на 9 мес. вече се бях решила на сондиране и решихме с очния ни лекар (и по съвет на професор) да пробваме като последен вариант капки КОЛАРГОЛ 0,05 %.....иии чудото стана след втория курс на коларголовите капки....не съм преставала и да правя масажи-стигала съм и до 20 на ден....

Дано се оправи очето!

# 5
  • Мнения: 6 461
Fucithalmic --С това лекарство се оправи оченцето на Тошко.

# 6
  • Мнения: 2 019
Аз имах същия проблем. Слагах Fucithalmic и физиологичен разтвор. Правих масажчета и се оправи.
в масажите му е работата Peace

# 7
  • Мнения: 5 026
Аз имах същия проблем. Слагах Fucithalmic и физиологичен разтвор. Правих масажчета и се оправи.
в масажите му е работата Peace
  Peace Много масажи-те май са основната причина за отпушването! Ние вече 8 месеца капим капки-сменяме Тобрин, Тобрекс, Фуциталмик, Офталмосептонекс (май това са...) и масажи. Водихме го в 6 месец на очен и се оказа, че каналите са се отпушили. И сега, от време-на време му сълзи лявото око, понякога и гурелясва. Надяваме се да се оправи вече и да спрем с тия капки, че се измъчи горкото.
 Ето и няколко линка към подобни теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89930.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63028.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72952.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=105437.0

# 8
И ние имахме същия проблем, преди всичко трябва консултация с очен лекар,за да разберете дали се дължи на запушено слъзно каналче или е някаква инфекция. Ако се касае за запушено каналче до 6-7 мес. лечението е капки и упорити масажи , но ако няма резултат за това време е най-добре да се направи сондиране,защото колкото по-голямо става детето, тази манипулация става по-трудна. Лично при нас не помогнаха капките и масажите и в 8 мес на беба направихме сонда, всичко беше много бързо и безпроблемно, но за жалост не се оправи от първия път, тъй като канала е бил доста тесен, та повторихме манипулацията след около месец и сега всичко е ок, вече забравихме за този проблем.

# 9
  • Мнения: 1 564
И ние имахме същия проблем, преди всичко трябва консултация с очен лекар,за да разберете дали се дължи на запушено слъзно каналче или е някаква инфекция. Ако се касае за запушено каналче до 6-7 мес. лечението е капки и упорити масажи , но ако няма резултат за това време е най-добре да се направи сондиране,защото колкото по-голямо става детето, тази манипулация става по-трудна. Лично при нас не помогнаха капките и масажите и в 8 мес на беба направихме сонда, всичко беше много бързо и безпроблемно, но за жалост не се оправи от първия път, тъй като канала е бил доста тесен, та повторихме манипулацията след около месец и сега всичко е ок, вече забравихме за този проблем.
=======================================================================
При кой лекар правихте сондирането?На нас ни препоръчаха доц.Контрова.

# 10
...при доц.Контрова бяхме и съм изключително доволна, писах ти на лични подробности.

# 11
  • София
  • Мнения: 369
а пък при нас на едното му оченце като се появи това нещо го почистих с тампонче, напоено с кърма - 2-3 пъти през деня и му мина... а преди няколко дни се появи и на другото око и отново на другия ден вече нямаше проблем - а беше пълно със сълзи и залепваше от течни гурелчета....

може и да съм имала късмет и да не е било сериозно макар, че ме стресна, но си мисля че нищо не ти коства да пробваш с кърма... според мен тя е едно от най-добрите лекарства!

живи и здрави!!!

# 12
  • Мнения: 81
Ние в момента имаме същия проблем, нашата педиатърка каза да му капвам кърма всеки път при кърмене и да масажирам в ъгълчето с показалец завърташ лекичко. Тя има бебе на 5месеца и до 3-тия са били така след което канала се е отпушил, но е добре да се посъветваш със специалисти.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт