разделяте ли ги???

  • 1 751
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Имам въпрос към вас, защото винаги съм се чудила дали е правилно - разделяте ли децата? Имам предвид физически - едното с мама, другото с тати, едното на градинка щом е добре, а другото вкъщи ако е болно или най-добре където едното дете там и другото  newsm78 ???

# 1
  • Мнения: 15 190
Аз съм ги разделяла. Стават неузнаваеми - по един са кротки, тихи, направо друго дете. Но ако раздялата е за повече от един ден стават тъжни и започват да питат за другия. Един ден ходихме с щерка на пазар, двете по женски. На другата сутрин сина каза, че го боли корема и много му е лошо. Заведох сестра му на градина, като се върнах той цъфтеше - "Сега искам само двамата да отидем там, където сте ходили вчера с Алис." Изпълних желанието му и той беше много доволен. После си разказваха кой какво е видял, какво го е впечатлило и т.н. След тази случка много внимавам, някой да не се чувства пренебрегнат. Това лято сами се разделяха - всеки си имаше компания за игра и приятели на село.

# 2
  • Мнения: 4 965
Според ситуацията. Не съм си го поставила за цел, нито мисля да ги разделям целенасочено на този етап, но децата в тази ситуация си се държат съвсем нормално и определено не преживяват раздялата.
В повечето ситуации са винаги заедно, но се случва едната да остава вкъщи с татко си, а другата да идва с мен до магазина; едната да ходи ва люлките с баба си, а другата да остава с мен вкъщи (защото не е поискала да излезе); едната да легне да спи, а аз да отида с другата при една приятелка, за да си поиграе с нейното детенце и т.н.

Ако те интересува темата, по-назад има теми за разделянето, в които бяхме провели гореща дискусия  Wink. Всичко е въпрос на собствена гледна точка и никой не може да ти даде универсална рецепта.
За съжаление, в момента не успявам да открия темата.

И аз, обаче, също наблюдавам това, което описва Мама_Нана - когато са поотделно, са много по-послушни и "контролируеми".

# 3
  • Мнения: 228
Аз за сега ги разделям само в неделя,за да си почина и аз ,разделени са по кротки ,малко разнообразие и за тях и за бъдеше мисля да ги поразделям за малко ,единия с баба другия с мене(говоря за няколко часа че тя баба им е близо Simple Smile

# 4
  • България-София
  • Мнения: 573
Да, разделям ги, макар и не толкова често, колкото би ми се искало...Когато единият е болен и остава в къщи, другият отива на градина, при различни баби и т.н. . Даже преди два дена оставих Теодор в къщи заради кашлица, а Никола отиде без истерии на градината - за първи път да не плаче за брат си. И не само това, а на другата сутрин ми вика: " Аз искам пак самичък на градина" Shocked Когато го попитах защо ми каза, че като е сам можел да си играе и с другите деца, не само с брат си......

# 5
  • Мнения: 7 803
да разделям ги. като сме на пазара с триколките една е с мен, другата е с баща си. много по-послушни са поотделно. за детската градина и училище също иска да са отделно. повече по темата писах в темата, за която спомена азаф  Wink

# 6
аз ги разделям винаги когато мога. понякога Митко стои 3 дни при свекърва ми, после оставям Стефчо и взимам при мен Митко за два дни, после  в събота и неделя се събираме заедно всички с тате. другата седмица оставям сте4о 3 дни, а Митко два и така. но когато са болни или свекърва ми има работа, системата се разбива и по цяла седмица си стоим тримата в къщи и чакаме съседките да ни донесат храна от детската кухня, и излизаме за 1 час пред блока на слънце сред тревата и фасовете....и аз забелязвам винаги когато са двамата заедно лудницата и песните и виковете са големи....  #2gunfire Sick #Crazy Joy Joyно когато съм навън с по едно дете забелязвам, че е контактен и дружелюбен. когато съм с двамата, единия винаги се дърпа за сметка на другия...просто е неизбежно да не ги сравнявам когато са заедно. за това гледам когато мога вин аги да ги разделям.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
Никога,не съм ги разделяла.имах  намерение да ги  запиша в различни  паралелки в  училището,но не го направих.

# 8
  • Мнения: 2 051
Да, разделям ги, но без мания. Умерено и наблюдавам как го понасят. Смятам, че е добре да имат своя собствен малък опит в ежедневието. Така се научават да виждат и в себе си и в сестричето различията си и новите си умения.
Мисля, че това обогатява и двете - всяка после влиза със своя принос в общата игра - например: нови думички, които всяка носи от престоя в своята подгрупа в детската (имат няколко часа заедно и няколко поотделно), нова песничка, игра, опити за разкаже какво е правила с друго дете и тн. Същото е и вкъщи - понякога ги разделям - едната в стаята на батковците с техните занимания, другата при кака, където е женското парти.
Определено има смисъл - след малката раздяла не се карат, стават по-наблюдателни и по-схватливи.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Рядко се случва,предимно ако единия е болен ,а другия здрав.Но на изборите-понеже с татко им се водим на различни адреси,Влади отиде с татко си да гласува,а Марти с мен и после си разказваха къде са ходили и какво са видяли.Определено е добре от време на време да имат възможност да се отделят един от друг,поне аз така смятам,съдейки по своите деца.А и те никога не са изживявали кой знае какъв стрес от това ,че не са заедно.Когато живеехме с нашите често единия стоеше при мен,а другия при баба си или леля си

# 10
  • Мнения: 155
Благодаря за отговорите, бяха ми от полза. След като ги прочетох набрах кураж и пуснах единия на детска градина сам за 3 дена. Не го преживя особено трагично, май успява да се справя и сам. А като се върне вкъщи - мир, любов и разбирателство. Гледка, предизвикваща у мен сълзи на умиление! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 6 552
за яслата само веднъж за 1 ден - едното болно в къщи, другото там. Сега в четвъртък ще водя Цвети на преглед и питах Плами ще ходи ли сама на ясла, а Цвети да я заведа по-късно. Не иска категорично - няма да я мъча и ще я взема с нас  Laughing. Навън Плами играе с други деца, когато е сама, а Цвети не - само стои до мен и ме кара да си ходим в къщи при Панито демек  при Пламито  Laughing. Били са разделени за не повече от 1-2 часа - едното спи в къщи, а другото навън. (примерно). Не си играят много заедно все още, но пък се търсят яко. Щом ес тарсят - намо да ги разделям. Това ми е решението правилно или не.  Peace

# 12
  • Мнения: 50
Да се включа и аз. Когато бяха на 9-10 месеца,започнах да ги разделям за по една нощ-едното при майка ми, другото при мен, и така до годинка и 3-4 месеца. После по стечение на обстоятелствата дълго не ги бях разделяла,а и те много се търсеха и не ме изпускаха по никакъв повод. Сега от известно време те сами искат да остават по една при майка ми в петък и събота,а другата-с мен. Така ги редувам и наистина е доста спокойно с едно дете. На другия ден обаче задължително давам отчет на това,което не е било с мен,какво сме правили със сестра й Grinning Децата се чувстват страхотно,защото получават максимално внимание,но за сметка на това пък аз съм ангажирана така или иначе и ВЕЧЕ нямам дори едната вечер в седмицата, в която да съм САМА  Crossing Arms Но относно дали е хубаво или не- всичко зависи от моментното състояние на децата и дали им харесва да са без "половинката" си, щом не страдат едно за друго,ги разделям,за да се изградят индивидуални личности, а не винаги да бъдат "близначките", както ги обединяват в градината, защото не ги различават  Rage

# 13
  • Мнения: 7 803
Да се включа и аз. Когато бяха на 9-10 месеца,започнах да ги разделям за по една нощ-едното при майка ми, другото при мен, и така до годинка и 3-4 месеца. После по стечение на обстоятелствата дълго не ги бях разделяла,а и те много се търсеха и не ме изпускаха по никакъв повод. Сега от известно време те сами искат да остават по една при майка ми в петък и събота,а другата-с мен. Така ги редувам и наистина е доста спокойно с едно дете. На другия ден обаче задължително давам отчет на това,което не е било с мен,какво сме правили със сестра й Grinning Децата се чувстват страхотно,защото получават максимално внимание,но за сметка на това пък аз съм ангажирана така или иначе и ВЕЧЕ нямам дори едната вечер в седмицата, в която да съм САМА  Crossing Arms Но относно дали е хубаво или не- всичко зависи от моментното състояние на децата и дали им харесва да са без "половинката" си, щом не страдат едно за друго,ги разделям,за да се изградят индивидуални личности, а не винаги да бъдат "близначките", както ги обединяват в градината, защото не ги различават  Rage
толкова много ли си приличат или лелките не си дават труд да ги различават  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 6 552
а не винаги да бъдат "близначките", както ги обединяват в градината, защото не ги различават  Rage
моите се различават от самолет, но една от сестрите в яслата им вика близначките, 2 пъти я помолих со кротце и со благо да престане  - не би. третият ни разговор беше пред педагожката. последната да й обясни със собствени думи за какво става въпрос - сега ги посреща по имена. както сказва шефът ми - можело значи  Laughing. Правя забележки и на приятелите ни по този въпрос. Много съм чувствителна  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт