Какъв чай при температура?

  • 3 024
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
Детето ми се събуди току-що с Т 38.2. Казва, че я боляли очите. Дадох й Нурофен. Искам да й направя чай, но имам само някакви изсушени билки от босилек и здравец на терасата. Мога ли да й направя чай от здравец или босилек? Да не получи някой обрив от тях и дали въобще ще имат някакъв здравословен ефект?

# 1
  • Мнения: 1 455
Ню, не мисля, че чаят ще й навреди (Гери сигурно отдавна спинка), но трябва да я види лекар, за да се види защо има температура и болки в очите. Може пък главичка да я боли и да не може да определни точно и затова да казва очите.
Аз на моите винаги им правя чай с мед, когато усетя, че се разболяват и понякога има резултат, друг път - не. Правя им чай от най-различни билки и досега проблеми не сме имали. Вече започнах и на малкия да му правя билкови чайчета.
поздрави и бързо оздравяване на Гери  Hug

# 2
  • Мнения: 5 468
Благодаря ти за отговора, Дани. Имам мед, но въобще не се сетих, да й дам ooooh!. Чай така и не направих... Температурата й падна половин час, след като й дадох Нурофена. Останах много учудена, че й подейства, защото преди въобще не й помагаше... и се промъкна щастливата мисъл у мен, че понеже отдавна не е боледувала и не съм й давала лекарства, за това й подейства толкова бързо този път...
Подивя 2 часа и преди малко заспа отново...
Ще я видя утре, как ще е ... Ако е добре, хич не ми се ще да я водя на доктор хич не ги обичам, мамичката им. Дано  е било нещо бързоминаващо:).

# 3
  • Мнения: 1 840
Дано да не е нещо сериозно! Бързо оздравяване!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 113
Ню, дано Гери де се оправи бързо! Босилекът много силно мирише, а здравецът смъква кръвно, затова си мисля, че не са подходящи за малко дете. Вземи й някакъв друг чай от аптеката (щом нямаш други вкъщи). Ако можеш от някъде да си намериш листа от малини (най-добре от горски, но и от облагородени вършат работа) - много добре действат при болно гърло, температура и други вирусни заболявания. За меда - даниспорт вече ти е писала. Освен за подслаждане на чая, давам на Лили да пие 1 суп. лъж. мед със сока на половин лимон.
Бързо оздравяване и прегръдки Hug

# 5
  • Мнения: 1 455
Ню, как е Гери днес? Дано сте се разминали с лекарските прегледи  Wink

Общи условия

Активация на акаунт