Не дава да го подстрижа...

  • 3 040
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
На 1г.10м. е младежа и е обрасъл като хипи  ooooh!
Пищи още щом види ножицата... Опитах да подрязвам тук-там по някое крайче, докато се залисва в корито с вода /обожава да се къпе/, но щом чуе щракване и опищява комшиите, рипва от коритото, пипа си косата, върти си главата, вика - не, нееее косатаааа, не нееее.... Shocked  Едвам го предумваме отново да влезе в коритото, но той дебне и ме гледа в ръцете дали нямам ножица.
Не ми се ще да опитвам при фризьор, защото сигурно ще бъде пълен цирк  Joy
Мами, как подстригвате малките палавници? Стоят ли мирни?

# 1
  • Мнения: 6 461
С моят Тошко нямам проблем докато му кажа още и от мъничък ,сяда на стола и чака.
Може би мъничко още да порасне и във вид на игра на бързичката го подстригваш и така.УСПЕХ Peace

# 2
  • Мнения: 136
Пробвай при фризьор.Странно послушни стават, дори и най-дивите малчовци- там. Laughing

# 3
  • Мнения: 532
Нищо не пречи да опитате на фризьор. Там може да се държи по-различно. Ние имаме същия проблем, но като се залиса, клъцвам от тук от там, ще ходим и на конкурс Мистър Мини, тъкмо ще има нестандартна прическа  Mr. Green

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Пробвай при фризьор.Странно послушни стават, дори и най-дивите малчовци- там. Laughing
Peace

# 5
  • Мнения: X
Аз действам с гребен за филиране на краищата/от тези с бръснарско пожче вътре/..докато го къпем /на мокра коса,уж го реша....или на терасата го изкарвам и докато гледа колите.../,но не,че детето е прилично подстригано Mr. Green....Надявам се да го израстат!

# 6
  • Мнения: 3 491
Пробвай при фризьор.Странно послушни стават, дори и най-дивите малчовци- там. Laughing
Няма гаранция. Аз едно индийче тук си спомням как с пълна сила ревеше на фризьорския стол. Една приятелка в България разказваше същото за децата си.
Моите също ги беше страх от стригане, но предимно заради машинката. Затова молех фризьорките, ако може, само ножица да ползват. Но твоето дете пък от ножица го е страх.  Thinking
Единственото, което се сещам, е свекърва ми как офъка баткото с ножица, след като го приспа седнал в количката. Има-няма на две години да е бил, колкото твоето детенце. Иначе нямаше как да кротне.
Но минава и това като всяко чудо. Миналата година някой му беше казал в детската градина, че прилича на момиче, и той сам поиска да ходи на постригване.

# 7
  • Мнения: 5 877
водила съм я барабар с куклата - тя седи на единия стол, куклата Пипи на другия. Фризьорката подстригва нея, аз подстригвам (на ужким) Пипи с пластмасовите й ножички, вързала съм й кърпа, гребенче си нося, въобще залисия. Имаше ефект, сега обича да ходи да се подстригва.
Това след като веднъж се събуди в количката, докато мен ме подстригваха (беше на година и осем месеца). Е такъв рев му удари, че за малко да си изляза с половин подстригана глава.  ooooh!

# 8
  • Мнения: 705
Добре ме разсмя, представям си го  newsm62

Нашият не се дърпа. Мислех, че ще има проблем, но стоя мирен и малко учуден.

Пробвай или на фризьор, или да "участва" в подстригване на баткото, на тебе или някой друг. Да види как е отзад, от другата страна.

Успех.

# 9
  • Мнения: 1 455
Пробвай с машинка.При мен първия път плака,но не го бях покрила с нищо(бяхме в банята) и явно му е боцкало.Сега го покривам с найлон и нямаме проблеми.Ако татко му ползва машинка нека да го гледа,може и сам да си поиска.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 758
Аз заведох моята рошла на фризьор когато беше на 8м. и мина някак си с малко рев, мноого песнички и още повече маймунджулъци  Mr. Green Отгоре с ножицата, а надолу с машинката.
Преди да я заведа на фризьор я подстригвах с... нокторезачка Joy Всички ми се смееха, но нямаше друг начин - тя постоянно се върти (дори насън) и ме беше страх с ножицата. Та така хващам кичурче навивам го и го режа с нокторезачката и за няколко спанета я оправях.

# 11
  • Мнения: 705
руса мацка, пусни някой ден отчет какво е станало  Wink 

# 12
  • Мнения: 415
На фризьор ще бъде трудничко, като го знам каква е хала, ще се хвърли да разглежда и пипа всичко  ooooh! Доброволно няма да седи на стола, а ако го взема в мен, само защото го държа, ще се мята и ще иска да слиза  Thinking
Ужас и срам  Embarassed Confused Tired
Докато спи му режа ноктите и трепва и от най-малкото побутване, скръцване и щракване  hahaha , подстригването е почти невъзможно, а и като стане кой знае на какво ще прилича  #Crazy
От машинката не се плаши, но щом забръмчи и не е в неговите ръце, започва "война и мир", докато не я вземе  ooooh!
За сега го оставям проскубан хипар и ще чакам да порасне  Whistling

Ако успея междувременно да се справя, ще докладвам!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 758
От машинката не се плаши, но щом забръмчи и не е в неговите ръце, започва "война и мир", докато не я вземе  ooooh!

И при нас беше същото и затова докато фризьорката я подстригваше с машинката аз и размандахерцвах една друга отпред (също пусната). За нея нямаше приставки и нямаше как да й я дам да я разглежда, но поне докато се опитваше да я докопа не си въртеше главата толкова.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ели също се страхува от самата ножица и затова досега съм я подстригвала в спящо състояние.Но при вас става въпрос за мъжка подстрижка и едва ли ще се получи.Може би както са писали другите майчета е добре да види баткото как го подстригват,за да поиска и той. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт